تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

توضیحات احمد همتی در خصوص عدم امضای طرح شفافیت نمایندگان:
وقتی به راحتی برای یک رای جوسازی می‌کنند، شفاف شدن آرای نمایندگان نتیجه عکس خواهد داشت/ رای نمایندگان شفاف شود، فشارها تشدید خواهد شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی معتقد است طرح شفاف شدن آرای نمایندگان در شرایط کنونی نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مرآت در خصوص عدم وجود امضای وی در طرح شفافیت آرای نمایندگان گفت: تعداد پایین امضاکنندگان این طرح نشان می‌دهد که این موضوع باید به طور دقیق و با درنظر گرفتن جزئیات آن مورد بررسی بیشتر نمایندگان قرار گیرد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس با تاکید بر اینکه در طرح چنین موضوعاتی به شدت باید از مسائل احساسی پرهیز کرد افزود: بنابر قانون اساسی و نیز آیین‌نامه داخلی آرای نمایندگان در اغلب موارد باید مخفی باشد چراکه طبق قانون اساسی، وظیفه نمایندگی قائم به شخص است و قابل محول شدن به دیگران نیست یعنی دیگران نباید بر آرای نمایندگان تاثیر بگذارند.

همتی تصریح کرد: وقتی در جامعه ما به راحتی برای یک رای، جوسازی می‌کنند و عده‌ای نیز به تکفیر روی می‌آوردند و برای چنین مباحثی پرونده‌سازی می‌شود این موضوع ضد شفاف‌سازی خواهد بود.

وی با بیان اینکه نمایندگان باید بتوانند آزادانه، رای واقعی خود را در موضوعات مختلف ابراز کنند گفت: چنانچه نمایندگان در بیان دیدگاه‌های خود تحت فشار قرار گیرند خطرات زیادی، وظایف و ماموریت‌های مجلس را تهدید خواهد کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: معتقدم زمانی می‌توانیم چنین موضوعی را دنبال کنیم که احزاب و گروه‌های مختلف آزادانه بتوانند به طرح دیدگاه‌های خود بپردازند و اساسا زمینه‌های تکفیر، تهدید، لابی‌های مختلف و ...در جامعه وجود نداشته باشد.

همتی با اشاره به وجود اهرم‌های فشار در بخش‌های مختلف اظهار کرد: وجود این عوامل در کنار باندبازی و لابی‌های فراوان سیاسی ما را به آن نتیجه رساند که تا زمانی ‌که زمینه‌های ابراز نظر آزادانه نمایندگان فراهم نشده است چنین موضوعی را دنبال نکنیم.

وی با بیان اینکه اغلب مصوبات مجلس دهم در جهت ایجاد شفاف‌سازی و مقابله با رانت‌خواری بوده است گفت: معتقدم تهدید، تکفیر، رانت‌‌‌خواری، باندبازی و فشار بر نمایندگان در صورت شفاف شدن آرا تشدید خواهد شد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه برآیند مصوبات مجلس را در راستای منافع ملی ارزیابی کرد و افزود: شفافیت و ایجاد عدالت اجتماعی از مهمترین رویکردهای نمایندگان مجلس دهم بوده است.

همتی با یادآوری تدوین طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح برگرفته از یکی از اصول قانون اساسی بود که شخصا برای رفع برخی اشکالات آن نیز اقدام کردم.

وی با بیان اینکه در پیگیری چنین موضوعاتی نباید از عدالت و انصاف خارج شد خاطرنشان کرد: این طرح روند قانونی خود را طی می‌کند و پس از بررسی کمیسیون قضایی مجلس و نهایی شدن، در صحن مجلس مطرح خواهد شد.

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه