تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

در ادامه پیگیری‌های مرآت؛
وعده تأمین چرخ خیاطی برای خانواده سیستانی توسط مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری محقق شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
در ادامه پیگیری‌های مرآت و به منظور ایجاد شغل برای خانواده بی‌شناسنامه سیستانی ساکن در سمنان، وعده تأمین چرخ خیاطی توسط مدیرکل امور اجتماعی استانداری سمنان محقق شد.

در ادامه پیگیری‌های مرآت و به منظور ایجاد شغل خانواده بی‌شناسنامه سیستانی ساکن در سمنان، وعده تأمین چرخ خیاطی توسط مدیرکل امور اجتماعی استانداری سمنان محقق شد.

به گزارش خبرنگار مرآت، در راستای انعکاس چند گزارش از وضعیت نابسامان خانواده سیستانی ساکن در سمنان که در کنار  فقدان هویت از مشکلاتی چون نداشتن شغل و تأمین مایحتاج زندگی رنج می‌بردند امیر بینایی مدیرکل امور اجتماعی استانداری سمنان در روز عید غدیر از این خانواده بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات این خانواده قرار گرفت و برای بهبود وضعیت‌شان قول‌هایی به آنان داد.

سه روز پس از بازدید صورت گرفته، یکی از قول‌های این مسئول محقق شد و چرخ خیاطی به منظور ایجاد شغل خانگی و رفع بخشی از مشکلات مالی در اختیار  این خانواده قرار گرفت.

هرچند فقدان هویت و نداشتن اسناد، آن‌ها را درگذشته به سمت کمک‌های مالی گذرا سوق داد اما با تأمین این ابزار کار از سوی مدیرکل امور اجتماعی استانداری سمنان و با توجه به توانمندی که در این خانواده وجود دارد، انتظار می‌رود بخشی از هزینه‌های زندگی‌شان با چرخیدن چرخ خیاطی و البته معرفی سفارش، تأمین شود.

رایزنی با استانداری سیستان و بلوچستان و ارسال نامه به مدیرکل دفتر اجتماعی این استان و همچنین پیگیری‌های مربوط به حل مشکل ورود به دانشگاه فرزند جویای تحصیل این خانواده  از دیگر اقدامات خیرخواهانه مدیرکل امور اجتماعی استانداری سمنان در کنار تحقق وعده تأمین چرخ خیاطی برای خانواده دهمرده بوده است.

شبکه اطلاع‌رسانی مرآت، ضمن تقدیر از توجه مدیرکل امور اجتماعی استانداری سمنان که حساسیت رسانه‌‌ای را درک و با ورود به‌موقع نسبت به این موضوع واکنش نشان داد، از سایر مسئولان و نهادهای ذی‌ربط  نیز درخواست دارد تعیین تکلیف وضعیت بی‌شناسنامه‌هایی با این مشخصات را در دستور کار قرار دهند و همچنین انتظار می‌رود سایر مدیران  با الگوبرداری از رفتار این مدیر در پاسخ زودهنگام به مطالبه رسانه که همان مطالبه مردم است  گامی در جهت تحقق شعار خدمت‌رسانی خود بردارند.

گفتنی است غرض از انعکاس این گزارش از سوی این رسانه‌، درخواست کمک‌های مالی مقطعی به این خانواده نبوده و نیست. در کنار همه توجهات چون ایجاد شغل و توانمند کردن خانواده، موضوع و مطالبه اصلی همچنان هویت‌بخشی و تعیین تکلیف‌ این خانواده است که انتظار می‌رود هر چه زودتر و با پیگیری‌هایی که در دستور کار  قرار گرفت  به تعیین تکلیف و احراز هویت این خانواده بیانجامد.

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه