تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

هواشناسی پیش‌بینی کرد:
وزش باد شدید در استان سمنان/ تندباد در سومین هفته متوالی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سمنان- پیش بینی هواشناسی برای اغلب نقاط استان سمنان آسمانی صاف تا نیمه ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید گزارش شده است، وضعیتی که برای سومین جمعه متوالی بر سطح استان حاکم می‌شود.

به گزارش مرآت،نگاهی به نقشه‌های هواشناسی در سطح استان سمنان نشان می‌دهد که بازهم آغاز هفته آتی با تندباد و وزش باد همراه خواهد بود پدیده‌ای که این سومین آدینه متوالی است که آن را در سطح استان مشاهده می‌کنیم. پیش بینی هواشناسی برای ساعت آتی و همچنین فردا در استان سمنان آسمانی صاف تا نیمه‌ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید است.

پیش بینی می‌شود از روز یکشنبه ابرها نیز مهمان استان سمنان شوند و آسمان نیمه‌ابری همراه با وزش باد همراه با احتمال رگبار باران خواهد بود که کاهش دو الی چهار درجه‌ای دمای هوا را نیز رقم می‌زند اما تا روز یکشنبه موقتاً باید آسمان استان را صاف همراه با وزش شدید باد در برخی مناطق پیش بینی کرد.

دمای هوای همزمان با صبح آدینه در مرکز استان ۲۸ درجه است که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته با افزایش روبرو است همچنین پیش بینی هواشناسی برای شهر سمنان طی امروز و فردا آسمان صاف تا نیمه‌ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوای سمنان برای امروز ۳۷ و ۲۶ درجه بالای صفر خواهد بود.

هوا در شرق استان سمنان کمی خنک‌تر است، دمای هوا کنونی شاهرود ۲۲ درجه بالای صفر است حتی دماسنج‌ها شامگاه چهارشنبه و پنج شنبه زیر ۲۰ درجه را نیز نشان دادند. بیشینه و کمینه دمای هوای شاهرود برای امروز ۳۱ و ۲۲ درجه بالای صفر است و وزش باد شدید پیش بینی هواشناسی برای امروز و فردای این شهرستان است.

دمای هوا در دامغان ۲۷ درجه بالای صفر است وزش باد در دامغان از روز گذشته گزارش می‌شود اما پیش بینی هواشناسی تداوم این امر تا روز یکشنبه است درست مانند هفته گذشته؛ بیشینه و کمینه دمای هوای دیار صد دروازه برای امروز ۳۴ و ۲۲ درجه بالای صفر را نشان می‌دهد اما فردا بیشینه و کمینه دمای هوا تا ۳۲ و ۲۱ درجه بالای صفر نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

دماسنج‌ها در میامی همزمان با صبح جمعه عدد ۲۵ را نشان می‌دهند اما شگفت‌آور اینکه دمای هوا در بخش رضوان و کالپوش به ۱۶ درجه بالای صفر رسیده است. بیشینه و کمینه دمای هوای میامی برای امروز ۳۴ و ۲۰ درجه بالای صفر و برای رضوان ۲۰ و ۱۲ درجه بالای صفر خواهد بود. پیش بینی هواشناسی برای امروز و فردای میامی این شرقی‌ترین شهرستان استان سمنان آسمانی صاف تا نیمه‌ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید خواهد بود.

بیشینه و کمینه دمای هوا در شهمیرزاد این شهر نمونه گردشگری استان سمنان نیز برای امروز ۲۸ و ۱۷ درجه بالای صفر گزارش‌شده و این روند تا روز یکشنبه تقریباً بدون تغییر خواهد بود اما وزش باد از امروز عصر مهمان این شهر می‌شود. وضعیتی که مشابه آن با شدت کمتر در مهدی‌شهر نیز دیده می‌شود.

گرمسار و ایوان کی که همیشه در زمره گرم‌ترین شهرهای استان سمنان محسوب می‌شوند امروز خود را نیز با دمای هوای ۲۴ و ۲۳ درجه بالای صفر شروع کرده‌اند اما در ادامه روز دمای هوا تا ۳۷ درجه بالای صفر نیز برای این دو شهرستان همسایه افزایش خواهد یافت. همچنین باید گفت برای گرمسار نیز وزش باد همزمان با روز جمعه و شنبه پیش‌بینی شده و در ایوان‌کی و آرادان احتمال بروز گردو غبار نیز وجود دارد.

پیش بینی هواشناسی برای استان سمنان همزمان با روز آدینه و شنبه صاف تا نیمه‌ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید خواهد بود. از سوی دیگر با اتمام تعطیلات دهه کرامت امکان بروز ترافیک در شهرستان‌های استان وجود دارد همچنین در این روزها که مردم به دل طبیعت گام می‌نهند می‌بایست مراقب آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع نیز بود.

 

 

 

مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه