تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیرکل میراث فرهنگی، استان خبر داد؛ 
وجود 41 کارگاه فعال مرمت بناهای تاریخی در استان سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از فعالیت 41کارگاه مرمت آثار تاریخی در این استان طی امسال خبر داد.

به گزارش مرآت، مهدی جمال مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، از تلاش برای حفاظت از آثار تاریخی این استان به عنوان یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های میراث فرهنگی استان نام برد و اظهار کرد: در سه سال اخیر 165 کارگاه مرمت آثار تاریخی در استان به مرمت بناهای تاریخی پرداختند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 54 بنای تاریخی مرمت شده افزود: از ابتدای امسال تاکنون 41 کارگاه مرمت آثار تاریخی در این استان برپا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان مرمت آثار تاریخی را یکی از سرفصل‌های کاری در این اداره کل برشمرد و خاطرنشان کرد: تلاش همکاران ما در میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بر این است که با حفاظت از بناها و جاذبه‌های تاریخی، زمینه بهره‌مندی نسل‌های آتی از این سرمایه‌های ارزشمند را بیش از پیش فراهم کند.

وی از انجام چهار پروژه باستان‌شناسی در سه سال منتهی به امسال در این استان خبر داد و تصریح کرد: کاوش تپه پارینه‌سنگی میرک، عمادالدین شاهرود، تپه خندق و تپه تاریخی شهرستان روستای فرومد چهار کاوش انجام شده در استان هستند.

جمال با بیان اینکه کار در میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تنوع و گستردگی زیادی برخوردار است خاطرنشان کرد: میراث‌فرهنگی یک نهاد سیاست‌گذار است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با بیان اینکه موزه‌های زیادی در سطح استان سمنان وجود دارد ادامه داد: در این استان هشت موزه دولتی و 6 موزه خصوصی وجود دارد.
وی از افزایش بازدیدها از موزه‌های این استان در سال‌های اخیر خبر داد و گفت: در سال گذشته بیش از 59 هزار بلیت در موزه‌های استان به فروش رفته و این در حالی است که این رقم در سال پیش از آن 29 هزار قطعه بلیت بوده است.

این مدیر مسوول با اشاره به برخی مشکلات موجود در موزه‌های این استان اظهار کرد: دو تا از موزه‌های استان نیاز به تجهیز دارد که در صددیم در اولین فرصت با تجهیز بیشتر این دو موزه، به غنای موزه‌های استان کمک کنیم.

ایسنا

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه