تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

رئیس شورای شهر شاهرود به مرآت خبر داد:
واگذاری بخش هایی از مجموعه «البرز شرقی» به شهرداری شاهرود/ جلوگیری از انتقال امتیاز البرز شرقی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس شورای شهر شاهرود از انجام مرحله اول واگذاری بخش هایی از مجموعه البرز شرقی و حل معضلات شهرداری در این زمینه خبر داد.

سید حبیب میرابوالحسنی رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود در گفتگو با خبرنگار مرآت با یادآوری خریداری زمین 42 هکتاری البرز شرقی توسط شهردار و اعضای پیشین شورای شاهرود اظهار کرد: نرخ معامله‌ی سه سال قبل شهرداری در این ارتباط 720 میلیارد ریال بود که در همان زمان، حدود 320 میلیارد ریال از این مبلغ توسط شهرداری پرداخت شد اما به دلیل عدم توانایی مالی، پرداخت مابقی مبلغ مذکور با مشکل مواجه شده بود.

میرابوالحسنی با بیان این که بر اساس جرائم تعیین‌شده به دلیل دیرکرد در پرداخت مبالغ باقی‌مانده، شهرداری شاهرود باید امسال به جای 40 میلیارد، حدود 72 میلیارد تومان پرداخت می‌کرد گفت: روزی که ما شورا را تحویل گرفتیم چکی به مبلغ 72.5 میلیارد تومان برای یکم آبان‌ماه روی میز ما بود که این مبلغ باید توسط شهرداری پرداخت می‌شد.

وی با اشاره به این که بر اساس قراردادهای منعقدشده در دوره پیشین شهرداری، در صورتی که چک 72.5 میلیاردی مذکور پاس نمی‌شد شهرداری شاهرود باید روزانه 50 میلیون تومان معادلِ یک و نیم میلیارد تومان در ماه جریمه پرداخت می‌کرد، تصریح کرد: این امر معضلی بزرگ برای شورای پنجم، شهردار جدید و به طور کلی مدیریت شهری شاهرود بود و ما طی دو ماه گذشته پیگیری‌های بسیاری برای حل این معضل داشتیم.

رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود با تأکید بر این که حتی در صورت فراهم شدن مبلغ مذکور، امتیاز البرز شرقی از شاهرود منتقل می‌شد، گفت: با انتقال امتیاز البرز شرقی، درمانگاه این مجموعه و نیز حساب جاری آن که ماهانه حدود 8 میلیارد تومان گردش مالی دارد از شاهرود منتقل می‌شد.

میرابوالحسنی با اشاره به اعلام آمادگی یکی از شهرهای استان برای اعطای ساختمان رایگان به منظور استقرار سیستم اداری البرز شرقی بیان کرد: با انتقال این سیستم، روند خدمات‌رسانی به حدود 800 کارگر فعال در معادن دچار چالش می‌شد، لذا شورای اسلامی شهر شاهرود با تصمیم بسیار مهمی روبرو بود.

حل معضل البرز شرقی با همکاری نماینده مردم شاهرود

وی از هماهنگی با حسینی نماینده مردم شاهرود و میامی و مدیرعامل البرز شرقی به منظور حل این معضل خبر داد و گفت: بر اساس پیگیری‌های صورت‌گرفته مقرر شده است که مدیریت شهری در قبال رقم 32 میلیاردی پرداخت شده در سه سال قبل و سود آن، زمین‌هایی از البرز شرقی تحویل بگیرد و مابه‌التفاوت آن را به خودِ مجموعه البرز شرقی بازگرداند تا در این صورت چک 72.5 میلیاردی پیش‌گفته به شهرداری بازگردانده شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود با بیان این که به واسطه این تصمیم، شهرداری پرداخت جریمه‌های سنگین معاف شد گفت: خوشبختانه در ابتدای هفته جاری، مرحله نخست تحویل بخش‌هایی از مجموعه البرز شرقی شامل استخر سرپوشیده، سالن ورزشی و 12 هکتار زمین به شهرداری انجام شد و در آینده نیز فروشگاه یا سالن آمفی‌تئاتر مجموعه نیز به شهرداری واگذار می‌شود که با این حساب، ضمن آن که از این پس درآمد مطلوبی برای شهرداری فراهم می‌شود، این نهاد از یک بحران بزرگ نجات یافته است.

پرداخت ماهانه 1.5 میلیارد جریمه، تمامی برنامه‌های شهرداری را دچار چالش می‌کرد

میرابوالحسنی با بیان این که پرداخت جریمه 1.5 میلیاردی در هر ماه تمامی طرح‌ها و برنامه‌های شهری را دچار چالش می‌کرد، گفت: با تصمیمات مطلوب اتخاذشده، افزون بر حفظ امتیاز البرز شرقی برای شاهرود، تلاش کردیم تا کارگران زحمتکش البرز شرقی دچار چالش و مشکل نشوند.

وی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با اهداف اولیه خریداری مجموعه لبرز شرقی توسط مسئولان وقت شهرداری شاهرود گفت: ما هرچه از دوستان در این ارتباط سوال کردیم پاسخ درخوری دریافت نکردیم و دلیل این که شهرداری رأسا برای خرید این مجموعه اقدام کرده بود برای ما هم چندان روشن نیست.

وی در پایان تصمیم مذکور را تصمیمی بزرگ در ابتدای کار شورای پنجم توصیف کرد و به دلیل نجات شهر شاهرود از یک چالش مالی بزرگ، به مردم این شاهرود و کارگران البرز شرقی تبریک گفت.

​انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه