شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدير پيشگيری و مبارزه با بيماري‌های دانشگاه علوم پزشکی سمنان :    

واکسیناسیون گرو های شغلی پرخطر با همراهی دستگاه های مربوطه آغاز می شود

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
محمد ناصر رهبر گفت: براساس دستور العمل وزارت بهداشت واکسیناسیون گروه های مذکور نیازمند فراهم کردن تجهیزات و نیرو و شرایط لازم از سمت خود دستگاه های متولی امر است.

به گزارش خبرنگار مرآت، براساس دستور وزارت بهداشت گروه های جدید هدف واکسیناسیون علیه کرونا شامل رانندگان حمل و نقل عمومی شهری، ریلی، جاده ­ای، زندانیان سراسر کشور، معلمین، خبرنگاران و همچنین بیماران دیابتی، بیماران صعب­ العلاج و بیماران خاص باقیمانده که در سامانه مربوطه ثبت شده­اند، می باشد.

محمد ناصر رهبر مدير پيشگيری و مبارزه با بيماري‌های  واگیر و غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت در خصوص تزریق واکسن به گروه های فوق الذکر در استان سمنان گفت: براساس دستور العمل وزارت بهداشت واکسیناسیون گروه های مذکور نیازمند فراهم کردن تجهیزات و نیرو و شرایط لازم از سمت خود دستگاه های متولی امر است که می بایست تحت نظارت علوم پزشکی مکان مناسب تزریق واکسن انتخاب و تجهیزات لازم فراهم و سپس فرایند واکسیناسیون آغاز شود.

وی با بیان اینکه زمان دقیق واکسیناسیون این گروه ها فعلامشخص نیست، توضیح داد: اقدامات و مکاتبات لازم در حال انجام است و به محض فراهم شدن شرایط، روند واکسیناسیون آغاز می شود.

رهبر درباره وضعیت تامین واکسن کرونا اعم  از واکسن داخلی و خارجی، ادامه داد: محموله های جدید  به خوبی  و به طور متناوب  وارد استان می شوند و نگرانی از بابت تامین واکسن وجود ندارد  و به همین دلیل گروه های هدف افزایش یافته است.

مدير پيشگيری و مبارزه با بيماري‌های  واگیر و غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در مورد نوع واکسن تزریقی اظهار داشت: واکسن‌هایی که در شبکه توزیع می‌شود از انواع مختلف بوده و ممکن است در شهرها و پایگاه‌های مختلف واکسن‌ها متفاوت باشد  و بسته به نوع واکسن وارد شده به استان تزریق انجام می گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: روند واکسیناسیون براساس لیست های ارسالی از سوی وزارتخانه های مربوطه به وزات بهداشت انجام می شود و نیاز به مراجعه حضوری نیست و قطعا در این زمینه اطلاع رسانی لازم صورت می گیرد.

وی در مورد تزریق واکسن به بیماران  قلبی و ریوی گفت: این دسته از افراد جزء بیماران خاص طبقه بندی نمی شوند و براساس جدول طبقه بندی وزارت بهداشت تاکنون در گروه های هدف جای نگرفته اند اما با توجه به اینکه واکسیناسیون بیماران زمینه ای از دیابتی ها آغاز شده است،  قطعا بیماران  مبتلا به فشار خون و قلبی و عروقی هم در اولویت های بعدی قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام /ک

 

دیدگاه ها

موفق و موید باشید
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.