شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

واکسیناسیون دز اول کرونا در مجموعه علوم پزشکی سمنان به ۸۱.۸ درصد رسید

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: ۸۱.۸ درصد افراد بالای ۱۲ سال تحت پوشش این دانشگاه دز اول و ۴۵.۳ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

به گزارش مرآت، جعفر جندقی ابراز داشت: تعداد افراد بالای ۱۲ سال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی در ۶ شهرستان استان سمنان، ۳۵۹ هزار و ۵۷۰ نفر است که از این تعداد، ۲۹۳ هزار و ۹۵۰ نفر دز اول و ۱۶۲ هزار و ۷۷۰ نفر دز دوم را دریافت کردند.

وی افزود: در مجموع ۴۵۷ هزار و ۱۸۱ دز واکسن تا کنون در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تزریق شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: اکنون دز سوم واکسن کرونا برای کادر درمان در حال تزریق است و سایر جوامع هدف نیز پس از گذشت ۶ ماه از تزریق دز دوم واکسن، دز سوم را دریافت می‌کنند.

جندقی با اشاره به اصرار برخی شهروندان برای تزریق واکسن کرونا با نام و برند مدنظرشان، بیان کرد: بهترین واکسن کرونا اولین واکسنی است که در دسترس قرار دارد و افرادی که هنوز واکسینه نشده‌اند، معطل نکنند و هرچه زودتر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی با اشاره به برخی اطلاعات نادرست در فضای مجازی افزود: شایعاتی که مبنی بر عوارض واکسن یا بی‌اثر بودن آن در فضای مجازی منتشر می‌شود حقیقت ندارد و کاهش آمار فوتی‌های ناشی از کرونا گواه اثربخشی چشم‌گیر واکسن در وخامت بیماری است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: ۹۰ درصد جان باختگان کنونی کرونا افرادی هستند که در مقابل کرونا واکسینه نشده‌اند پس لازم است همه مردم نسبت به تزریق واکسن کرونا اهتمام داشته باشند.

در رنگ‌بندی کرونایی استان سمنان شهرستان‌های سمنان، شاهرود، گرمسار و دامغان در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های مهدیشهر و سرخه در وضعیت زرد و شهرستان‌های آرادان و میامی در وضعیت آبی قرار دارند. 

منبع: ایرنا

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.