دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 عضو فراکسیون بانوان مجلس نهم در گفتگو با مرآت مطرح کرد: 
وام ازدواج 100 میلیونی؛ مشوقی برای تشکیل خانواده
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
لاله افتخاری وام ازدواج 100 میلیون تومانی را مشوقی برای ازدواج جوانان دانست.

به گزارش خبرنگار مرآت، هنوز چند روزی بیشتر از خبر دونرخی شدن وام ازدواج و پرداخت وام ازدواج 100 میلیونی نمی گذرد که بسیاری از سایت ها و خبرگزاری ها نسبت به آن واکنش منفی نشان داده اند .

قانونی که هنوز به تصویب نهایی مجلس نرسیده است اما سیاه نمایی آن بیشتر از واکنش مثبت و انگیزشی نسبت به آن می باشد .

شاید هنوز قضاوت در مورد این تصمیم زود باشد و شاید هم تجربه تلخ وام 50 میلیونی و سختگیری شبکه بانکی کشور، مردم را نسبت به اینگونه تصمیمات مجلس دلسرد و بد بین کرده است.

با وجود تمام این اخبار ضدو نقیض و تمام بازتاب ها و واکنش های منفی نسبت به این طرح، لاله افتخاری عضو فراکسیون بانوان مجلس نهم و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مرآت روی دیگر سکه را برای ما بازگو می کند.

افتخاری ضمن تشکر از مجلس بابت تصمیم افزای وام ازدواج به 100 میلیون تومان گفت: افزایش وام ازدواج، کار بسیار ارزشمندی است و شروع این حرکت از مجلس نهم بوده است که با مبلغ 10 میلیون تومان شروع شد. 

وی با اشاره به مشکلات ازدواج جوانان در همه سنین وعدم امکان ازدواج پسرها در سنین زیر 25 سال به دلایل اشتغال و بحث خدمت سربازی تصریح کرد: این وام تنها یک مشوق برای افرادی است که اگر می توانند زودتر ازدواج کنند و تفاوت آن بین دو سن ذکر شده تنها 30 میلیون می باشد و تنها یک ابزار برای کسانیکه کمتر دغدغه ازدواج را دارند، است.

نماینده سابق مجلس در مورد ابراز نگرانی ها و زنگ خطر های بحث کودک همسری  که به صدا در آمده است اظهار کرد: ازدواج در سنین پایین بیشتر از بعد فرهنگی قابل بحث و بررسی است بنابراین لزوما نمی‌توان وام ازدواج را به عنوان یک عامل صرف در افزایش ازدواج در سن پایین اثرگذار بدانیم. 

 وی همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: هیچ کس در هیچ جای دنیا یک فرد 18 تا 23 سالگی را کودک نمی دانند و باید افراد نگرش خود را نسبت به این موضوع تغییر دهند، این یک پدیده ای است که در بعضی از اذهان صورت گرفته و باید افراد اگر می خواهند نقدی  هم داشته باشند ظاهر آن را اصلاح کنند .این قضیه هیچ ربطی به کودک همسری ندارد و این موضوع در حد توهم است.

عضو فراکسیون بانوان مجلس نهم ضمن اشاره به تفاوت های فرهنگی جامعه و امکان ازدواج اجباری دهک های پایین جامعه به دلایل فقر فرهنگی و مالی افزود:این مسئله باید از لحاظ فرهنگی بررسی و مشکلات فرهنگی جامعه باید حل و فصل شود و همچنین حمایت های اجتماعی و اقتصادی از خانواده ها صورت گیرد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.