شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاون سازمان دامپزشکی:

واردات ۳۷ قلم داروی دامپزشکی به کشور برای حمایت از تولید داخل ممنوع شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور گفت: واردات ۳۷ قلم داروی دامپزشکی به کشور، با توجه به ظرفیت‌های تولید و به منظور حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی در این حوزه، ممنوع شد.

به گزارش مرآت، خالد خداویردی روز شنبه در جریان بازدید از چند واحد تولید داروهای دامپزشکی سمنان به خبرنگاران گفت: اکنون ۱۹۰ شرکت تولیدکننده داروهای دامپزشکی در کشور فعالیت دارند که ۴۴ شرکت تولیدکننده دارو، هشت شرکت تولیدکننده واکسن و بقیه تولیدکننده ویتامین ها هستند.

وی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد داروهای مورد نیاز دام اکنون در داخل کشور تولید می شود، تاکید کرد: برای حمایت از تولید داخلی واردات تعدادی از اقلام داخلی به کشور ممنوع شده است که شامل پنج قلم آنتی بیوتیک و ۳۲  مورد مولتی ویتامین دامی می شود.

خداویردی ادامه داد: ممنوعیت واردات این اقلام به این دلیل است که برخی از این داروها تا ۱۷ تولیدکننده داخلی دارد.

معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: شرایط تولید اقلام داروهای دامپزشکی که واردتشان به کشور ممنوع شد، در داخل کشور به گونه ای مطلوب است که برخی تولیداتشان به کشورهایی مانند عراق ترکیه، پاکستان و افغانستان نیز صادر می شود.

وی با اشاره به ظرفیت توسعه تولید داروهای دامپزشکی در کشور گفت: واکسن های دامی و طیور اکنون از طریق هفت تولیدکننده دانش بنیان کشور تولید می شود و این واحدها به سطحی از دانش و فناوری دست یافته اند که واکسن آنفلوآنزا سه تولیدکننده در داخل کشور دارد و واکسن بیماری لمپی‌اسکین یا پی پی آر که در گذشته واردکننده آن بودیم، اکنون به صورت خودکفا در داخل تولید می شود.

معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور در این سفر ضمن بازدید از چند واحد تولید داروهای دامپزشکی در سمنان، در جریان مسایل و مشکلات آن واحدها قرار گرفت.

١٢ کارخانه تولید داروهای دام و طیور در استان سمنان فعالیت دارند که ٣١۵ قلم انواع دارو تولید می‌کنند، استان سمنان به عنوان قطب تولید داروهای حوزه دامپزشکی کشور حدود ۵٠ درصد داروهای مورد نیاز کشور را تامین می کند.

استان سمنان در شاخص تعداد اقلام تولیدی داروهای دامپزشکی رتبه اول و از نظر تعداد رتبه دوم کشور را دارد. واحدهای تولیدکننده داروهای دامپزشکی در استان تامین‌کننده نیاز ٢٧ استان کشور هستند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.