تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

خطیبان نماز جمعه استان سمنان:
همه پرسی کردستان عراق رسمیت ندارد/عده ای فقط در زبان از ولایت دم می زنند
‌‌ائمه جمعه سراسر استان سمنان امروز در خطبه های نماز جمعه به مسائل مذهبی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی روز پرداختند.

به گزارش خبرنگار مرآت، استان سمنان نیز این هفته شاهد حضور گسترده مردم در آیین عبادی و سیاسی بود و ائمه جمعه در خطبه های نماز جمعه به مسائل مختلف روز اشاره کرده و مباحثی را مطرح کردند.

عده ای فقط در زبان از ولایت دم می زنند/ همه پرسی استقلال کردستان باید در نطفه خفه شود

آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در خطبه های آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه سمنان با تشکر از مردم استان جهت برگزاری باشکوه مراسم عزاداری امام حسین (ع) گفت: با فراسیدن عاشورای حسینی، تمام نقشه های دشمن برای کمرنگ کردن ارزش های دینی نقش بر آب می شود.

امام جمعه سمنان با اشاره به حضور پرشور جوانان و نوجوانان استان در دهه اول محرم اظهار کرد: جوانان میهن اسلامی در برنامه های عزاداری امام حسین (ع) نشان دادند که با وجود تلاش دشمنان برای از بین بردن اعتقادات دینی همچنان پای ارزش های اسلامی و مکتب عاشورا ایستاده اند.

شاهچراغی با یادآوری مراسم تشییع پیکر شهید محسن حججی گفت: ای شهید والامقام در وصیتنامه خود مانند شهدای دفاع مقدس بر تبعیت از ولی فقیه تاکید کرده بود و گفته بود یقین دارم که امام خامنه ای نایب بر حق امام عصر (عج) است.

وی ادامه داد: محسن حججی ملت ایران را سربلند کرد و رهبری نیز به همین علت بر تابوت این شهید بزرگوار بوسه زدند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه برخی فقط در زبان از ولایت دم می زنند تصریح کرد: قرآن کریم نیز بر این نکته تاکید کرده است که عده ای آنچه که می گویند فقط بر زبانشان جاری است و در دل هایشان به آن باوری ندارند.

شاهچراغی در بخش دیگری از خطبه های خود با شایعه خواندن اخبار رسانه های ضدانقلاب در خصوص برخی از شخصیت های کشور گفت: از روزی که انقلاب به پیروزی رسید ضدانقلاب به میدان آمد و شخصیت های انقلابی را مورد هدف قرار داد که این موضوع تا امروز نیز ادامه یافته است.

وی به ترور شخصیت های انقلاب در دهه 60 اشاره کرد و افزود: ضدانقلاب در آن سالها ترور فیزیکی شخصیت های نظام را دنبال می کرد و امروز در صدد است تا مسئولان کشور را ترور شخصیتی کند.

امام جمعه سمنان با بیان اینکه دستگاه قضایی در روزهای اخیر مورد هجوم ضدانقلاب داخلی و خارجی قرار گرفته است اظهار کرد: مردم به شایعاتی که در خصوص مسئولان دستگاه قضایی مطرح می شود توجه نکنند چراکه افرادی که این اخبار را منتشر می کنند فاسق هستند.

شاهچراغی همچنین با اشاره به اظهارات اخیر مقامات آمریکا در خصوص برجام گفت: مسئولان ایالات متحده می گویند ایران برجام را نقض کرده است که باید به آنها گفت بر پدر دروغگو لعنت!

وی با یادآوری برگزاری همه پرسی در کردستان عراق تاکید کرد: همه پرسی استقلال کردستان یک خطر جدی است که اسرائیل دوم را ایجاد خواهد کرد لذا این همه پرسی باید در نطفه خفه شود.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری  با تاکید بر وحدت کشورهای منطقه در این خصوص گفت: اگر دولت های منطقه دیر بجنبند ضربات سختی خواهند خورد و بعد از عراق نوبت آنها خواهد شد.

شاهچراغی به فرارسیدن هفته کودک اشاره کرد و افزود: کودکان و نوجوانان امروز آینده سازان فردا هستند و باید در تربیت آنها بر اساس آموزه های دینی و اسلامی تلاش شود.

وی همچنین با تبریک فرارسیدن هفته نیروی انتظامی به فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی استان خاطرنشان کرد: بخشی از امنیت کشور برعهده نیروی پلیس قرار دارد که این عزیزان نیز وظایف خود را به بهترین شکل انجام داده اند و بنده از عملکرد آنها رضایت کامل دارم.

مذاکره مجدد برجام امکان پذیر نیست/ همه پرسی کردستان عراق رسمیت ندارد

حجت الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به همه پرسی اقلیم کردستان عراق گفت: این همه پرسی در سوم مهر ماه انجام شد اما به رسمیت شناخته نشده است و حتی آمریکا و رژیم صهیونیستی که از حامیان استقلال کردستان عراق هستند نیز از این همه پرسی رسما حمایت نکردند.

وی با اشاره به شکست های پیاپی استکبار جهانی در کشورهای عراق، سوریه و لبنان اظهار کرد: این شکست های مفتضحانه باعث شد که دشمن موضوع همه پرسی اقلیم کردستان عراق را مطرح کند تا شاید بدین طریق به اهداف شوم خود در منطقه دست یابد.

خطیب جمعه شاهرود با اشاره به دیدار رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با مقام معظم رهبری و بیانات معظم له در خصوص همه پرسی اقلیم کردستان افزود: مقام معظم رهبری نیز در این دیدار تاکید کردند که کشورهای ایران و ترکیه باید اقدامات لازم را در خصوص این ماجرا انجام دهند و دولت عراق نیز باید در این قضیه به‌صورت جدی، تصمیم‌گیری و اقدام کند.

امینی تصریح کرد: اتحاد و همدلی کشورهای ایران، عراق و ترکیه و بودن آنها در کنار هم سبب می شود تا نقشه استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا و اسرائیل در خصوص تشکیل کردستان بزرگ با شکست مواجه شود.

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به نقض عهد آمریکا در ماجرای برجام بیان کرد: آمریکا در طول این مدت بارها در ماجرای برجام نقض عهد کرد و دیگر چیزی از برجام باقی نمانده است که در خصوص آن مذاکرات و گفتگوی مجدد انجام بگیرد.

امام جمعه شاهرود با اشاره تخریب های اخیر صورت گرفته علیه رئیس قوه قضاییه گفت: عزم جدی قوه قضاییه در برخورد با مفسدان اقتصادی و ایستادگی در برابر فتنه گران باعث شده است تا دشمن با تخریب رئیس قوه قضاییه و خانواده ایشان فشار وارد کرده تا قوه قضاییه از مواضع خود عقب نشینی کند.

آمریکا امنیتش را نمی تواند تامین کند، آن وقت دم از کدخدایی در جهان می زند

حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی امام جمعه مهدیشهر در خطبه های امروز نماز جمعه مهدیشهر، اظهار کرد: دشمن در کربلا دو جنگ را راه انداخت که یکی جنگ سخت و دیگری جنگ نرم بود.

وی با بیان اینکه در جنگ سخت که به فرماندهی ابا عبدالله الحسین بود و یارانش پا در رکاب حضرت تا لحظه آخر و تا آخرین قطره خون با دشمن جنگیدند و به شهادت رسیدند، این جنگ در عصر عاشورا تمام شد، اظهار کرد: اما جنگ مهمتر جنگ نرمی بود که دشمن در شام و کوفه راه انداخته بود که کاری کرده بودند که برخی ها برای کشته شدن امام حسین(ع) نذر کرده بودند شتر قربانی کند یا مسجد بسازند.

بارانی ادامه داد: جنگ نرم فکر و ذهن را تغییر می دهد و از یک دوست دشمن می سازد به گونه ای که از جگر گوشه رسول خدا را که پاکترین انسان روی زمین است چهره ای می سازد که اینچنین با امام برخورد کردند.

وی با بیان اینکه فرماندهی جنگ نرم در واقعه عاشورا بر عهده حضرت زینب(س) و امام سجاد(س) بود، افزود: اگر خطبه حضرت زینب(س) در شهر شام نبود یقینا ابن زیاد آل الله را همان جا به شهادت می رساند اما حضرت زینب(س) مردم را بیدار کرد و از فضای گریه زنان آنجا، فضای شورشی علیه ابن زیاد و حاکمیت یزید ایجاد کرد.

امام جمعه مهدیشهر گفت: حضرت زینب در خطبه های آتشین و افشاگرانه خود با استدلال محکم، پیشینه یزید را برملا کرد و چهره قدرت پوشالی دشمن را افشا نمود و از آن طرف نیز هویت خود و اهل بیت(ع) را نشان داد.

بارانی با بیان اینکه امروز نیز ما مانند حضرت زینب(س) رسالتی در جنگ نرم بر عهده داریم، تصریح کرد: رسالت زینبی ما امروز بعد از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی، این است که آرمانهای بلند شهدا را حفظ و به نسل جدید انتقال دهیم.

وی به نکات دیدار خانواده شهید حججی با امام خامنه ای، اشاره کرد و ادامه داد: خداوند متعال با این شهید والامقام حرکتی در جامعه ایجاد کرد و عزتی به ما بخشید که میلیون ها جوان در شهرهای مختلف با شهید حججی پیوند خوردند.

خطیب جمعه مهدیشهر افزود: جوان هایی که فکر می کردیم دیگر از انقلاب جدا شدند و جنگ نرم اینها را از مسیر ولایت جدا کرده است اما دیدیم که جوششی ایجاد شد و این نشان می دهد که خداوند هر ماه با شهدا لطفش را شامل حال این ملت می کند و بیداری ای ایجاد می شود.  

بارانی با تاکید بر اینکه آرمان های شهدا در نسل چهارم انقلاب همچنان جاری است، بیان کرد: دغدغه شهید حججی در دفتر خاطراتش جدی گرفتن جنگ نرم بود که باید برای آن برنامه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز، به مرگبارترین حادثه آدم کشی در آمریکا که در هفته گذشته اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: آمریکایی که دم از کدخدایی برای منطقه و جهان می زند امنیت خودش را هم نمی تواند تامین کند.

امام جمعه مهدیشهر خاطر نشان کرد: آمریکایی که مدعی آزادی اسلحه است ولی تاکنون 17 میلیون کودک در آمریکا در معرض این خشونت ها قرار گرفتند چرا که آدم کشهایی که هر چند وقت یک بار به کشتار با اسلحه دست می زنند.

بارانی تاکید کرد: اینها نشان دهنده باطن آمریکا است و همان گونه که امام فرمودند آمریکا در حال فروپاشی است و روزی گرفتار این منجلاب و  این آزادی هایی خواهد شد که خودش ایجاد کرده است و از باطن فرو می پاشد.

وی همچنین با تبریک هفته نیروی انتظامی به امنیت آوران کشور، از زحمات ناجا که با چشمان بیدار از جامعه و خانه و کاشانه مردم حفاظت و امنیت مردم را تامین می کندف قدردانی کرد.

مناسک حج امسال قابل قبول بود

حجت الاسلام احمد فوادیان امام جمعه موقت دامغان در خطبه های عبادی سیاسی این هفته ضمن گرامیداشت 19 محرم و حرکت اسراء از کوفه به شام گفت: این حرکت نوعی هجرت بود که در امتداد حرکت و قیام امام حسین (ع) انجام شد که خاندان آل الله در این شرایط نیز اقدام به انجام رسالت دین کردند.

فوادیان با بیان اینکه باید حرمت سالمندان حفظ شود، اظهار کرد: خداوند برای سالمندان در روز قیامت مقام شفاعت قرار داده است.

امام جمعه موقت دامغان همچنین تصریح کرد: باید به مشکلات این قشر رسیدگی شود تا دردها و مشکلات آنان کمتر شود.

وی ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی افزود: نیروهای نظامی و انتظامی مجاهدان فی سبیل الله و خادمانی صدوق و زحمت کش هستند که در عرصه امنیت، بی منت با به خطر انداختن سلامتی خود به جامعه خدمت می کنند.

فوادیان با اشاره به مناسک حج امسال گفت: با تمهیدات مسئولین نظام امسال حج قابل قبولی برگزار شد، هر چند حاکمان سعودی کارشکنی هایی کردند اما در مراسم امسال نکات مثبت بسیار بود که  امیدواریم این اقدام رو به جلو ادامه دار باشد.

دشمن با شایعه سازی به دنبال تشویش فضای کشور است

حجت الاسلام سید علیرضا آرامی امام  جمعه گرمسار در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به اینکه دشمنان هر روز با یک توطئه جدید می خواهد مسئولان کشور را زیر سوال ببرند تا به اهداف شوم خود برسند، گفت: پشت تمام این دسیسه ها و توطئه ها، آمریکا و اسرائیل و همپیمانانشان در اروپا و خاورمیانه هستند.

وی افزود: دشمن می خواهد با استفاده از ظرفیت فضای مجازی با اتهام زنی و شایعه پراکنی، مسئولان کشور را مورد هجمه قرار دهند تا انقلاب اسلامی را تضعیف کنند.

آرامی در ادامه دشمنی آمریکا را با انقلاب و ملت جمهوری اسلامی را ابدی برشمرد و گفت: همیشه رهبر معظم انقلاب مذاکره با شیطان بزرگ امریکا را بی معنا می دانستند و بر غیر قابل اطمینان بودن این آمریکایی ها که همیشه  حیله های اسرائیلی را جامه عمل می پوشاند تاکید داشتند.

وی به موضوع برجام و توافق هسته ای و پایبندی کامل ایران اسلامی اشاره کردو افزود: حرف از مذاکره بر روی برجام، دبه جدید است چراکه آمریکا هیچ گاه به برجام  پایبند نبوده است.

امام جمعه گرمسار در ادامه ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی همیشه با حضور خود در صحنه، نظم و امنیت که مهم ترین نعمت در این برهه از زمان است را ایجاد کرده و بی ادعا همیشه به دنبال آرامش ملت ایران اسلامی بوده اند.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه