تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

خطیبان نماز جمعه استان سمنان:
همه پرسی کردستان برخلاف قانون کشور عراق است/ دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا بود
‌‌ائمه جمعه سراسر استان سمنان امروز در خطبه های نماز جمعه به مسائل مذهبی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی روز پرداختند.

به گزارش خبرنگار مرآت، استان سمنان نیز این هفته شاهد حضور گسترده مردم در آیین عبادی و سیاسی بود و امامان جمعه در خطبه های نماز جمعه به مسائل مختلف روز اشاره کرده و مباحثی را مطرح کردند.

حسین (ع) الگویی برای همه بشریت است/ نیروی انتظامی با قانون شکنان، قاطعانه برخورد کند

حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد امام جمعه موقت سمنان در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباغبدالله الحسین (ع) گفت: قیام حسین می تواند برای ما الگو باشد، امروز نه تنها حسین (ع) فراموش نشده، بلکه در سراسر جهان او و یارانش را یاد می کنند و در آمریکا روزی بنام روز حسین (ع) برپا می کنند.

وی با اشاره به سالروز هجرت امام خمینی (ره) از عراق به پاریس اظهار کرد: هجرت امام خمینی به پاریس فصلی تازه در انقلاب اسلامی را رقم زد، امام منتظر یاری هیچ ابرقدرتی نبود و تنها تکیه به خداوند داشت و خداوند نیز یاری گر متوکلان است.

مهدوی نژاد با گرامیداشت سالروز شهادت شهید هاشمی نژاد به دست منافقین کوردل ابراز کرد: کسانی که امروز به فکر دفاع از منافقین افتاده اند یک لحظه بیندیشند که آن ها چه عزیزانی را از ما گرفته و مردم را عزادار کردند.

امام جمعه موقت سمنان با تقدیر از جانفشانی های آتش نشانان گفت: در این روز که به نام آتش نشانی مزین شده از جانفشانی های آتش نشانان شجاع باید تقدیر کرد. بنا بر روایتی هرکس برای نجات انسانی از آتش اقدام کند بهشت بر او واجب است.

وی با تاکید بر نقش نیروی انتظامی در برقراری امنیت در کشور اظهار کرد: نیروی انتظامی امنیت ایجاد می کند و باید با اقتدار امنیت ایجاد کند، باید طوری عمل کنند که چپاوگران احساس امنیت نکنند.

مهدوی نژاد در ادامه افزود: امنیت صرفا در جان و مال خلاصه نمی شود، امنیت فرهنگی ودینی هم امنیت های با ارزشی است، کسانی که میخواهند ارزش های دینی را به سخره بگیرند و امنیت فرهنگی را به مخاطره بیندازند، نیروی انتظامی باید قاطع مقابل آن ها بایستد، البته برای مسائل اخلاقی یک مرحله کار فرهنگی است و بک بعد امنیتی است، اما آنگاه که ارزش ها علنا زیر سوال می‌رود مسئولان امنیت باید قاطعانه وارد شوند.

امام جمعه موقت سمنان با یاداوری وقایع عاشورای سال 88 و حرمت شکنی وقانون شکنی فتنه گران در آن روز گفت: امنیت باید برای قانونمداران وجود داشته باشد نه قانون گریزان، کسانی که میخواهند مانند سال ۸۸ خیمه عزا را به آتش بکشند و قانون را زیر پا می گذارند، نباید امنیت داشته باشند.

وی با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی عراق و فتنه جدید در این کشور ابراز کرد: استکبار جهانی دلش برای کرد، لر، فارس و عرب نمی‌سوزد، آمریکا برای نابودی عراق کارهای زیادی کرد، جنگ ۸ساله، حمله نظامی، ایجاد داعش و امروز هم جدایی اقلیم کردستان و ایجاد جنگ داحلی ترفند جدید آنهاست. اگر آنها حامی کردها بودند در زمان بمباران کردستان توسط صدام ساکت نمی ماندند و از صدام تقدیر نمیکردند.

مهدوی نژاد همچنین ادامه داد: عراق یکپارچه و متحد به نفع همه مردم است، دشمن میخواهد کشورهای اسلامی را تکه تکه کند تا راحت الحلقوم شوند.

امام جمعه موقت سمنان با اشاره به مواضع خصمانه آمریکا علیه ایران گفت: صحبت های خصمانه ترامپ باید محکم و قاطعتنه پاسخ داده شود، سخنان ترامپ به یک نکته که رهبری به آن اشاره کردند اطمینان می دهد و آن این است که اگر کشور مشکلی دارد باید در داخل حل شود و نمی شود به عصای آمریکا تکیه کرد. آنها به فکر مشکل آفرینی هستند و مشکلی را حل نمی کنند.

وی در ادامه افزود: دشمنان از وحدت و اتحاد و فرمانبری ملت ایران و همچنین توان نظامی ما می ترسند  بنابراین با اتکال به خداوند، همانطور که تاکنون توطئه هایشان راه به جایی نبرده است، پس از این هم این توطئه ها به خودشان بازخواهد گشت.

همه پرسی کردستان برخلاف قانون کشور عراق است/ مسعود بارزانی مهره صهیونیست ها

حجت الاسلام محمد بارانی امام جمعه مهدیشهر در خطبه های امروز نماز جمعه مهدیشهر که در حسینیه اعظم این شهر برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: گریه کردن برای امام حسین(ع) زنده نگهداشتن نهضت عاشورا است.

وی با بیان اینکه  "کل یوم عاشورا" یعنی اینکه عزت اسلام را زنده نگه داریم، افزود: کربلا صحنه مقابله اسلام با کفر بود که انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم در حال عملیاتی کردن این درس کربلا هستند.

امام جمعه مهدیشهر شهید مدافع حرم حججی را سربازی مکتب عاشورا دانست که راه جهاد و شهادت را انتخاب کرد و همه چیز را در راه حفظ حرم حضرت زینب(س) کنار گذاشت، و برای همین نیز قهرمان ملی شد و از همه جای ایران در تشییع ایشان شرکت کردند.

بارانی با اشاره به اینکه اگر شهدا نبودند، یقین یدانید که حرم امام حسین(ع) با خاک یکسان می شد، تصریح کرد: در سال 91 با یک کامیون پر از مواد منفجره می خواستند حرم حضرت زینب(س) را با خاک یکسان کنند اما تیپ حضرت ابوالفضل(ع) به دستور سید حسن نصرالله وارد شدند و اجازه نداند داعش به حرم حضرت زینب(س) نزدیک شوند.

وی ادامه داد: از آن پس گروههای دیگری از کشورهای مختلف بلاد اسلامی  فاطمیون، حشد الشعبی و ... را با اشرافیت جمهوری اسلامی ایران جبهه گسترده ای علیه داعش شکل دادند و امروز می بینیم که داعش به پایان خط رسیده است که این جایگاه مدافعان حرم همواره باید تجلیل شود.

امام جمعه مهدیشهر همچنین به برگزاری همه پرسی جدایی کردستان عراق از این کشور اشاره کرد و گفت: این همه پرسی برخلاف قانون اساسی کشور عراق است و شورای امنیت سازمان ملل نیز این همه پرسی را خلاف اعلام کرده و کشورهای منطقه نیز آن را برخلاف قانون و برخلاف امنیت منطقه می دانند.

بارانی به پشت پرده این همه پرسی اشاره کرد و گفت: اسرائیل و آمریکا وقتی دیدند داعش در منطقه شکست خورده است، خواستند پایگاهی در عراق داشته باشند تا هم نفوذ کنند و هم نظارت داشته باشند بنابراین کردستان عراق را بهترین بهانه و منطقه دیدند.

وی خاطر نشان کرد: مسعود بارزانی در حقیقت مهره صهیونیست ها است که این همه پرسی را انجام داده و بر استقلال کردستان تاکید دارد، اما باید بدانند که این همه پرسی و استقلال به ضرر آنها خواهد بود و دیگر رنگ آرامش را نخواهند دید.

امام جمعه مهدیشهر در بخش دیگری از خطبه ها،  با اشاره به برپایی موکب امام زمان(عج) شهرستان مهدیشهر در کربلا در ایام اربعین، اظهار کرد: سال گذشته موکب موکب امام زمان(عج) برای اولین بار در کربلا برپا شد و در کنار حرم امام حسین(ع) تابلو و پرچم مهدیشهر برافراشته شد.

بارانی اضافه کرد: اربعین امسال نیز موکب امام زمان(عج) در زمینه تغذیه و اسکان در کربلا برپا خواهد شد و کاروان پیاده روی 1184 نفری این بقیه الله نیز از مهدیشهر عازم کربلا خواهد شد.

وی از همه خیرین مهدیشهر و عزادارن حسینی  دعوت کرد بار دیگر با کمک های خود به موکب امام زمان(عج) شهرستان مهدیشهر، سهمی در پذیرایی از زائران ابا عبدالله الحسین(ع) در کربلا داشته باشند.

دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا بود

حجت الاسلام سید علیرضا آرامی امام جمعه گرمسار در خطبه های این هفته نماز جمعه گرمسار گفت: نگاه اصلی در مبانی انقلاب اسلامی در دفاع مقدس و هشت سال جنگ با ظلم و ستم، همان راه حسین (ع) و یارانش با یزیدیان بود .

امام جمعه گرمسار دشمنی آمریکا و اسرائیل و دوستان  ستمگر منطقه ای اش که مبانی مقدس این انقلاب را  سدی بر راه استعمارگری و زور گویی خود می دانستد را همیشگی دانست و افزود: می خواهند ایران اسلامی را تضعیف کنند و عاشورا حسینی که از آن واهمه دارند را از صحنه تاریخ اسلام حذف نمایند.

آرامی در ادامه شعور حسینی را مهم تر از شور حسینی برشمرد و اظهار کرد: نباید با شور حسینی از  مبانی اصلی و هدف واقعه عظیم عاشورا و کربلا که مهم ترین درسش مقاومت و بصیرت است دور شویم و در  مراسم عزاداری خود تبیین  این مبانی مهم عاشورا حسینی را از یاد نبریم.

وی در ادامه افزود: آمریکا و اسرائیل با انواع ترفند های مختلف می خواهند با متشنج نمودن خاورمیانه به اهداف شوم خود در منطقه اسرائیل  برسند و از این راه  داعش و حتی  حوادث امروز هم پرسی کردستان عراق را رقم زدند که باید هوشیارانه ملتها موضوعات را رصد کنند .

رفراندوم کردستان عراق طرح اسرائیلی و آمریکایی است

سید محمد حسینیان امام جمعه دامغان در آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با اشاره به زنده نگهداشتن نهضت عاشورا  گفت: در تمام شهرها و روستاها در مساجد و تکایا مردم با پوشیدن لباس مشکی به اقامه عزا می پردازند که این نشاندهنده اتصال به نهضت عاشورا و کربلا است.

حسینیان ادامه داد: با حضور مردم در صحنه و جامعه نهضت ابا عبدلله زنده نگه داشته می شود و این حضور باید با درایت و فهم عمیق، در درسهای عاشورا، همراه با تدبر در آن باشد.

وی ضمن تحلیل تحولات منطقه بیان کرد: رفراندوم کردستان عراق که طرحی اسرائیلی و آمریکایی است و دشمنان به دنبال ساخت اسرائیل کوچک در منطقه می باشند که ناامنی منطقه جزء لاینفک این طرح می باشد و ادامه آن بی ثباتی در منطقه را ایجاد خواهدکرد و این همان هدفی است که دشمنان به دنبال آن می باشند.

حسینیان ادامه داد: اگر دشمنان موفق به اجرای این هدف شوند هویت مردم کرد عراق تغییر خواهد کرد و آوارگی آنان را به دنبال خواهد داشت و استقلال کشور عراق نیز خدشه دار خواهد شد.

خطیب نماز جمعه دامغان افزود: رژیم پادشاهی عربستان که در منطقه جنگهای نیابتی را اداره می کند با دریافت کمک های مالی و نظامی از آمریکا و هم پیمانانش اقدام به نسل کشی در منطقه و مرتکب جنایت جنگی در کشورهای همسایه شده است و متاسفانه به این کار خود ادامه می دهد.

حسینیان ضمن اشاره به سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل گفت: رئیس جمهور با ارئه سخن در مورد صلح خواهی، حقوق شهروندی، عدالت جویی به عنوان نماینده ملت ایران مفاهیم اسلامی را در غالب سازمان ملل به جهانیان عرضه کرد و مسائلی را که در شرایط انتخابات ایجاد شده بود توانست در نظر جهانیان کم رنگ تر کند.

رد پای استکبار جهانی در رفراندوم اقلیم کردستان مشهود است

حجت الاسلام قربانعلی صفائی پور امام جمعه میامی در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه ثبات و امنیت کشور را مدیون شجاعت و رشادت شهدای کربلا، 8سال دفاع مقدس و مدافعان حرم هستیم، گفت: جنایات استکبار جهانی، ملت ایران و همرزمان شهید حججی را در نبرد با تکفیری ها واستکبار جهانی محکم تر و ملت را با صلابت تر می کند.

وی با بیان اینکه تاسوعا وعاشورای حسینی، روز جهانی همدردی وهمبستگی با کودکان فلسطینی و روز جهانی سالمندان نام گذاری شده است، افزود: این عزت، امنیت واقتدار کشور همه مدیون محرم و امام حسین(ع) است.

صفائی پور با بیان اینکه گاهی دشمن در لباس دوست خود را به نمایش می گذارد و حتی تحت عنوان مجالس دینی، معنوی جوانان را از اصول اسلام، نماز، معنویت بینشان فاصله ایجاد می کند، افزود: در این ایام همه دسته های زنجیر زنی، علم ها، اطعام، ظاهر کار است که همه این ها باطنی چون حفظ ارزش ها، نمازکه یکی از مهمترین پیام عاشورا است را در بردارد.

امام جمعه میامی افزود: تمام برنامه های اسلام یک پیام مشترک دارد که آن اتحاد مسلمانان و یک امت است.

وی با بیان اینکه رد پای استکبار جهانی در رفراندوم اقلیم کردستان مشهود است و مطمئنا محکوم به شکست خواهند شد، اظهار کرد: ملت ایران یک وجب خاکش به جانش بسته است و  در 8سال دفاع مقدس یک وجب از خاک ایران جدا نشد که امروز چند آدم خودباخته وخود فروخته، ساز جدایی و پاره کردن تن یک عضو جامعه را بخواهند.

صفائی پور با اشاره به اینکه کشاورزان محصول گندم و چغندر خود را به دولت دادند و تا امروز تمام حق خود را دریافت نکردند، گفت:  مسئولان باید پیگیر پرداخت حق این قشر زحمتکش جامعه که به دولت اعتماد کردند باشند.

امام جمعه میامی در خاتمه خاطرنشان کرد: کشاورزی، دامداری و گردشگردی از مهمترین ظرفیت و پتانسیل توسعه و پیشرفت کشور است.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه