دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
هزینه ۳۰ میلیاردی تجهیز یک ایستگاه آتش نشانی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت:حدود ۳۰ میلیارد هزینه تجهیز یک ایستگاه آتش نشانی است چون صنعت گرانی است و بسیاری از تجهیزاتش وارداتی است.

به گزارشش مرآت، آیین افتتاح ۳ ایستگاه و رونمایی از تجهیزات سازمان آتش نشانی تهران با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران و مهدی داوری رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران برگزار شد.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به افتتاح صد و سی و سومین ایستگاه آتش نشانی گفت: ما برای تبدیل شدن به یک سازمان چابک، حرفه‌ای و هوشمند در تلاشیم و تا حد زیادی این مسیر را طی کرده‌ایم اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی ادامه داد: زمان سفر آتش نشانی نسبت به سال گذشته ۵ ثانیه بهبود یافته است.

داوری با بیان اینکه ایستگاه ۱۳۳ در حریم تهران با مشارکت فرمانداری ساخته شده است و بعد از آن با توجه به اینکه در نزدیکی شهر قرار داشت تا حدود زیادی پوشش داخل شهری خواهد داشته گفت: این ایستگاه تحویل سازمان آتش نشانی شده و با اعتبارات سازمان موجود تکمیل و تجهیز شد.

وی افزود: حدود ۳۰ میلیارد تومان هزینه تجهیز یک ایستگاه آتش نشانی است چون صنعت گرانی است و بسیاری از تجهیزاتش وارداتی است.

داوری با اشاره به افتتاح همزمان ایستگاه ۱۱۵ را در خیابان سعدی، این ایستگاه را ایستگاهی پرمخاطره و پرترافیک شهر برشمرد و افزود: ایستگاه ۱۱۶ میرداماد هم با مساعدت منطقه ۳ شهرداری افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه پیش از این برخی ساختمان‌های ایستگاههای آتش نشانی موقت بودند و تخصصی آتش نشانی ساخته نمی‌شدند، ابراز داشت: اما در حال حاضر پوشش ایستگاه‌ها شرایط خوبی داریم و ۶ ایستگاه در دوره اخیر افتتاح شده است.

داوری افزود: ۳ ایستگاه جدید در فاز طراحی و نقشه است و در ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران توضیح داد: تجهیزات خوبی در سال های اخیر برای آتش نشانی خریداری شده و علی رغم وارداتی بودن تجهیزات رونمایی شده است. که دستگاه‌های شناسایی مواد شیمیایی که در مقابله با حوادث مواد خطرناک نقش موثری دارند.

وی افزود: تجهیزات حفاظت فردی باعث شده دیگر آتش نشانان تهرانی کمبودی احساس نمی‌کنند.

داوری گفت: ست لباس آتش نشانی ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان هزینه دارد و با آخرین استانداردهای دنیا مطابقت دارد.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه این حمایت مستمر باعث شد توانی را با این سازمان بدهد که در مسیر رشد و توسعه حرکت کند. اظهار امیدواری کرد این حمایت مستمر ادامه یابد.

وی خطاب به شهردار تهران گفت: تمام تلاش‌های این دوران در بخش سخت افزاری نبوده و آتش نشانان به مهارت آموزی و ایجاد سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان‌ها هم ایجاد شده است و ۶ هزار ساختمان بارگذاری شده و قرار است تا پایان سال به ۱۰ هزار ساختمان بارگذاری شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.