دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان:
نهاده‌های دامی بر اساس میزان تولید در استان سمنان توزیع می‌شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سمنان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان با اشاره به اینکه نهاده‌های دامی بر اساس میزان تولید دام و طیور در استان توزیع می‌شود، گفت: تأمین نهاده‌های دامی و مشکلات ارزی مختص به سمنان نیست.

به گزارش مرآت؛سید حسن میرعماد ظهر دوشنبه در جلسه بررسی توزیع مناسب نهاده‌های کشاورزی و کالاهای اساسی به میزبانی استانداری سمنان با اشاره به اینکه نهاده‌های دامی بر اساس میزان تولید در بخش دام و طیور توزیع می‌شود، اظهار داشت: تأمین نهاده‌های دامی و مشکلات ارزی تنها مختص سمنان نیست و باوجود تحریم‌ها و افزایش قیمت نهاده‌های دامی در ماه‌های گذشته در سراسر کشور با کمبود در این بخش مواجه هستیم.

وی بابیان اینکه ۹۰ درصد فرآیند تأمین نهاده‌های دامی در ایران به دیگر کشورهای جهان وابسته است، افزود: در حال حاضر هشت هزار و ۵۰۰ تن جو، ۵۷۰ تن سویا و ۵۵ هزار تن ذرت در انبارهای راهبردی استان سمنان ذخیره و نگهداری می‌شود.

افزایش میزان جوجه ریزی در استان سمنان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به افزایش میزان جوجه ریزی در سال جاری بیان کرد: در ابتدای فروردین میزان جوجه ریزی در استان سمنان دو میلیون و ۱۵۰ قطعه بوده است که این رقم در مردادماه به دو میلیون و ۳۵۰ هزار قطعه افزایش‌یافته است.

میرعماد خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد از تولید مرغ و تخم‌مرغ در استان سمنان مازاد بر نیاز بازار استان است.

ضرورت رفع مشکل کمبود نهاده دامی

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان نیز در این جلسه بابیان اینکه فرمانداران شهرستان‌های استان از نحوه توزیع نهاده‌های دامی چندان رضایت ندارند، اظهار داشت: برای رفع این مشکل با برنامه‌ریزی اصولی و پیگیری مسئولان در سطح ملی باید اقدامات لازم انجام شود.

مهدی سلامتی با تأکید بر اینکه توزیع نهاده‌های دامی بر اساس میزان ظرفیت و تولید در بخش دام و طیور است، تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی دراین‌ارتباط نظارت‌های جامعی را داشته باشند.

وی بابیان اینکه کمبود نهاده‌های دامی باعث گلایه مرغداران و دیگر تولیدکنندگان مربوط حوزه کشاورزی شده که لازم است مسئولان مربوط برای رفع این چالش اقدام کنند، خاطرنشان کرد: حمایت از تولیدکنندگان در حوزه دام و طیور با تأمین نهاده‌های دامی با تلاش مستمر مسئولان ادامه یابد.

دیدگاه ها

فرموده ریاست مادام العمر جهاد کشاورزی استان .....
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.