تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

سخنان صریح مسیح مهاجری در شورای اداری استان سمنان:
نمی‌توان در قصر و ویلا نشست و مردم را به ساده‌زیستی توصیه کرد/ اغلب مسئولان ما «تشنه قدرت» هستند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با بیان اینکه اغلب مسئولان کشور «تشنه قدرت» هستند گفت: نمی‌توان در قصر و ویلا نشست و مردم را به ساده‌زیستی توصیه کرد.

به گزارش خبرنگار مرآت، جلسه شورای اداری استان سمنان صبح امروز (پنجشنبه) در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد.

در این جلسه که مدیران مختلف دستگاه‌های اجرایی، قضایی و امنیتی استان نیز در آن حضور داشتند، حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بویژه شهدای حادثه هفتم تیر گفت: شهید بهشتی یکی از شخصیت‌های محوری انقلاب اسلامی بود که در تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نقش ایفا کرد.

اغلب مسئولان ما تشنه قدرت هستند

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به این جمله شهید بهشتی که «ما شیفتگان خدمتیم، نه تشنگان قدرت» اظهار کرد: یکی از مشکلات امروز کشور، کمرنگ شدن ارزش‌های انقلاب اسلامی در بین مسئولان است.

مهاجری با بیان اینکه اوضاع آشفته کنونی ناشی از تشنگی قدرت در بین مسئولان است گفت: البته نمی‌توان تمام مسئولان را در این خصوص متهم کرد اما به عنوان کسی که از پیش از انقلاب تاکنون در موقعیت‌های مختلفی حضور داشته است می‌گویم مسئولان ما در اغلب موارد تشنه قدرت هستند.

وی با یادآوری همراهی خود با شهید بهشتی در سالهای پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: دعواهایی که در حال حاضر در کشور شاهد آن هستیم ناشی از تشنگی مسئولان به موضوع قدرت است و من به عنوان کسی که از نزدیک با شهید بهشتی همراه بوده است شهادت می‌دهم که بهشتی شیفته خدمت به مردم بود نه تشنه قدرت.

تلاش برخی افراد برای تصاحب استانداری‌ها در ابتدای دولت روحانی

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی ادامه داد: قدرت فریبنده‌ترین وسیله برای سقوط و لغزنده‌ترین جاده برای حرکت انسان است که عدم مراقبت نسبت به آن پیامدهای خسارت‌باری به دنبال خواهد داشت.

مهاجری با تاکید بر لزوم شایسته‌سالاری در کشور گفت: چند نفر از مدیران فعلی این استان و یا کشور به گونه‌ای هستند که وقتی مسئولیتی به آنها پیشنهاد می‌شود بگویند چون نیروی بهتر از ما وجود دارد از پذیرش این مسئولیت خودداری می‌کنیم؟

وی با یادآوری روزهای نخست تشکیل دولت یازدهم اظهار کرد: در زمانی که بنا بود آقای روحانی، استانداران دولت خود را انتخاب کند برخی از گزینه‌هایی که اسامی آنها برای تعدادی از استانها مطرح شده بود پیش من می‌آمدند و با تعریف از عملکردشان از من می‌خواستند تا به واسطه رابطه نزدیکی که با آقای رئیس جمهور دارم برای انتصاب آنها رایزنی کنم.

آقای روحانی! چرا تا امروز با مردم حرف نزده‌اید؟

عضو هیات امنای دانشگاه مذاهب اسلامی با هشدار در خصوص ادبیات قدرت‌مآبانه برخی مسئولان کشور افزود: زبان قدرت‌محور مسئولان نشان می‌دهد نظام جمهوری اسلامی ایران در خطر است و این موضوع به دشمنان این پیام را می‌دهد که گویا علاقه مردم به مسئولان این کشور کاهش یافته و فاصله‌ای به وجود آمده است.

مهاجری با انتقاد از سکوت مسئولان دولت در خصوص شرایط اقتصادی هفته‌های اخیر گفت: روز گذشته آقای رئیس جمهور گفتند باید با مردم حرف بزنیم اما باید به این برادرم عرض کنم چرا تاکنون با مردم حرف نزده‌اید؟

وی در ادامه با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) مبنی بر ضرورت خودسازی در بین مسئولان تاکید کرد: باید اذعان کنیم که در این کشور فامیل‌بازی و پارتی‌بازی بسیار رایج شده و دامن بسیاری از مسئولان را گرفته است.

برخی مسئولان در حال تبدیل شدن به «هیتلر» و «استالین» هستند

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مسئولان باید از تشریفات مرسوم اداری پرهیز کنند گفت: متاسفانه برخی مسئولان به خاطر عدم توجه به خودسازی، آرام آرام در حال تبدیل شدن به هیتلر و استالین هستند.

مهاجری ادامه داد: استالین یک انسان طلبه بود و در مدرسه‌ای در حوزه علمیه مسیحیان گرجستان تحصیل می‌کرد اما در نهایت به علت معاشرت با برخی افراد و بی‌توجهی به معنویت، شخصیت بسیار عجیبی پیدا کرد و در کشته شدن چندمیلیون انسان بی‌گناه در اتحاد جماهیر شوروی نقش داشت.

وی به اوضاع اقصادی، اجتماعی و سیاسی کشور در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: در چند روز اخیر احساس می‌کنم دعواهای سیاسی کشور کاهش یافته است، باید سوال کرد اگر برای خدمت به مردم آمده‌اید چرا پته یکدیگر را جلوی دیگران روی آب می‌ریزید تا سواستفاده کنند؟

نمی‌توان در قصر و ویلا نشست و مردم را به ساده‌زیستی توصیه کرد

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با بیان اینکه برخی افراد در مناصب مهم، مردم را به ساده‌زیستی توصیه می‌کنند اما خودشان خلاف آن عمل می‌کنند تصریح کرد: فلان آقا در تهران قصر دارد، در دماوند و لواسان قصر دارد و در شمال کشور هم ویلای اخصاصی دارد اما توقع دارد مردم ساده‌زیست باشند!

مهاجری اضافه کرد: نتیجه تبعیض و بی‌عدالتی در کشور این است که مردم به خیابانها می‌آیند و شعار می‌دهند و شعارهای آنها نیز از بالا تا پایین کشور را شامل می‌شود.

فهمیده‌اند اگر به داد مردم نرسند...

وی گفت: اگر می‌بینید در روزهای اخیر مسئولان مختلف از بالا تا پایین همه باهم یکی شده‌اند و دست به دست همدیگر داده‌اند برای آن است که همه آنها احساس خطر کرده‌اند و فهمیده‌اند اگر به داد مردم نرسند نتیجه آن خواهد شد که اساس از بین می‌رود و بالایی، پایینی و وسطی همه باهم خواهند رفت.

عضو هیات امنای دانشگاه مذاهب اسلامی با هشدار در خصوص پیامدهای دعواهای سیاسی و گروهی گفت: اگر شبانه‌روز با یکدیگر دعوا کنیم دشمن حداکثر استفاده را از این موضوع خواهد کرد و نتیجه به زیان همه خواهد بود.

مهاجری با بیان اینکه راه عبور از شرایط فعلی توجه به رهنمودهای امام خمینی (ره) و شهید بهشتی است خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان کشور مانند روزهای اخیر وحدت خود را حفظ کنند و با عادی شدن دوباره اوضاع، مجددا به جان یکدیگر نیافتند.

انتهای پیام/ز

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه