خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

نمایندگان استان سمنان درباره بیانیه گام دوم انقلاب چه گفتند؟
همتی: باید به ظرفیت‌های داخلی تکیه کنیم/ حسینی: باید در ساختار قانونگذاری تجدید نظر شود/ حسن بیگی: برای پیشرفت، مسئولیت ها را به جوانان واگذار کنید
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نمایندگان استان سمنان درباره بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کردند که این بیانیه باید در دولت و مجلس مورد بررسی قرار گیرد و در چارچوبی اجرایی به کار گرفته شود.

به گزارش خبرنگار مرآت، پس از انتشار بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط رهبر معظم انقلاب، سخنان و تحلیل های مختلفی از این بیانیه توسط خواص جامعه ارائه شد و این بیانیه به طور ویژه مورد توجه قرار گرفت و از طرفی بسیاری از سیاست گذاران کشور لزوم را بر این دانستند که این بیانیه باید در دولت و مجلس مورد بررسی قرار گیرد و در چارچوبی اجرایی به کار گرفته شود. همچنین، نمایندگان استان سمنان در رابطه با بیانیه گام دوم انقلاب نظراتی را ارائه دادند که در ادامه می آید.

باید به ظرفیت‌های داخلی تکیه کنیم/ با تحقق عدالت فاصله زیادی داریم

احمد همتی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مرآت با تأکید بر این که در ادامه راه انقلاب و در «گام دوم» باید از ظرفیت جوانان به درستی استفاده شود اظهار کرد: جوانان ما واجد دانش کافی هستند و از خلاقیت کافی برخودارند و افزون بر این نسبت به کشور و نظام اسلامی خود دلسوز هستند.

همتی با بیان این که رهبری در بیانیه «گام دوم انقلاب» بر جوان‌گرایی تأکید کرده‌اند گفت: همه باید بدانیم که با دنیای پر از رقابتی طرف هستیم؛ در این شرایط جوان‌ها هم باید تلاش خود را بیشتر کنند و خلاقیت‌های خود را نشان بدهند.

وی با تصریح بر این که مسئولان کشور باید نیروهای جوان را شناسایی کنند گفت: ما باید یک بانک اطلاعاتی جامع از قشر جوان فعال کشور داشته باشیم؛ کما این که در قانون نیز بر این امر تأکید شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید از اقداماتی که باعث حذف و و دلسردی نیروهای جوان می‌شود پرهیز شود گفت: افزون بر این لازم است از سخت‌گیری‌های بی‌مورد و اظهارنظرها و رفتارهایی که به دلسردی جوانان منجر می‌شود، خودداری شود.

همتی با استناد به سخن رهبر انقلاب مبنی بر ضرورت ایجاد جاذبه حداکثری و دافعه حداقلی برای جوانان گفت: این امر باید جزو استراتژی‌های اساسی کشور باشد؛ در کنار آن، عدالت نیز از جمله مسائل مورد تأکید در بیانیه گام دوم است که یکی از پایه‌های اساسی و اهداف انقلاب و نظام اسلامی ما تلقی می‌شود.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت توامان عدالت اقتصادی و عدالت سیاسی گفت: در این صورت است که همه می‌توانند از ظرفیت‌های موجود کشور استفاده کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم ما به شدت به عدالت نیاز دارند و مجلس نیز در بودجه سنواتی و در برنامه پنج‌ساله ششم به آن پرداخته است؛ ما تا حدود زیادی در این راستا حرکت کرده‌ایم اما هنوز با تحقق عدالت بسیار فاصله داریم.

همتی تعادل در پرداخت حقوق‌ها و ایجاد فرصت‌های شغلی، مدیریتی، اقتصادی و سیاسی «برای همه» را از جمله انتظارات عدالت‌محور مردم توصیف کرد و گفت: با پاسخ مناسب به این انتظارات، امید مردم به نظام افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان این که ما باید به ظرفیت‌های داخلی تکیه کنیم گفت: در عین حال می‌توانیم با همه کشورها به جز رژیم صهیونیستی و آمریکا روابط عادلانه‌ای داشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد به واسطه عمل به محتوای بیانیه گام دوم، سرعت پیشرفت کشور بیشتر شود.

باید در ساختار قانونگذاری تجدید نظر شود/ دولت ها زیر بار برنامه های مجلس نمی روند

سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مرآت، در خصوص وظیفه مجلس برای عملیاتی کردن "گام دوم انقلاب"، اظهار کرد:خطاب امام خامنه ای در گام دوم انقلاب هم به مردم و هم به مسئولین و ارکان نظام است که نیمی از آن به مجلس شورای اسلامی بر می گردد.  

وی بیان کرد: اتفاقی که باید در مجلس بیفتد اتفاق ساختاری در تجدید نظر نسبت به شیوه قانون گذاری و ساختار قانون گذاری کشور، است، به عنوان مثال در برنامه های توسعه ای که در مجلس تصویب و به دنبال آن برنامه و بودجه های سنواتی تصویب می شود بازخوردی از چشم انداز در آن دیده نمی شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برنامه های توسعه ای و سنواتی نیز نشانی از برنامه های 5 ساله دیده نمی شود و اگر مشاهده شود بسیار ضعیف است.

حسینی گفت: معمولا هم دولت ها زیر بار برنامه هایی که در مجلس تدوین می شود، نمی روند و خود دولت ها نیز اغراق دارند که بین 30 تا 40 درصد بیشتر برنامه ها اجرا نشده است.

وی تصریح کرد: طبیعتا این نوع برنامه نویسی و تصویب قوانین در مجلس و جزئی نگری نمی تواند در جامعه تحولی ایجاد کند.  

این نماینده مجلس با بیان اینکه چهل سالگی اول انقلاب تجارب گران بهایی به ما داده است که باید بتوانیم در چهل سالگی دوم گام های بلندی برداریم، افزود: نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم و باید در رویه ای که موجود هست تحول چشم گیری ایجاد شود.

حسینی به چالش های پیش رو اشاره  و اذعان کرد: از چالش های پیش رو می توان به زخم های کهنه نام برد که ناشی از اشتباهات غلط گذشته است ولی باید بتوانیم برای آن برنامه دقیق و مدونی در آینده داشته باشیم.

"گام دوم انقلاب" مکمل راهبرد چهل سال گذشته است/ برای پیشرفت، مسئولیت ها را به جوانان واگذار کنید

ابوالفضل حسن بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مرآت با اشاره به بیانیه "گام دوم انقلاب" اظهار کرد: امام خامنه ای در آستانه چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی مکمل راهبرد چهل سال گذشته را به عنوان راهبرد جدید خطاب به ملت ایران ابلاغ کردند.

وی با بیان اینکه این راهبرد فرازهای گوناگونی دارد که امام خامنه ای در هر بند و جمله یک راهکار و ماموریت جدیدی را برای همه مسئولین به عنوان یک تکلیف محکم و مستحکم ابلاغ کردند، افزود: در این بیانیه رهبری نسبت به چند فراز آن تاکید بیشتری داشتند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از مباحثی که می تواند مکمل حرکت های عظیم گذشته باشد نگاه به قشر جوان است که این قشر هم از نظر علمی می توانند برجسته تر از مدیران قبل باشند و هم از نظر انگیزه می توانند با نگاه ژرف حرکت کنند و هم از نظر انرژی طبیعتا قشر جوان از انرژی و توانایی بالاتری برخوردارند.

حسن بیگی اضافه کرد: بر همین مبنا یکی از فرازهای مهمی که رهبری در این بیانیه ابلاغ کردند نگاه همه مسئولین به جوان گرایی است که خود معظم له نیز قبل از این مسئولین جدیدی را که منصوب کردند از نیروهای جوان هستند.  

وی به دیگر فراز مهم در بیانیه امام خامنه ای اشاره کرد و ادامه داد: این چهل سال گذشته برای همه ملت ایران یک نکته بسیار شفاف و قابل تحسین دارد و آن این که هوش جوانان و ملت ایران نسبت به سایر ملت ها بالاتر است و نسبت به آنهایی که صاحب ادعا هستند کمتر نیست، لذا در این راستا ما به پیشرفت های قابل توجهی دست یافتیم.  

این نماینده مجلس تاکید کرد: ما در بحث نانو، موشکی، هسته ای و پزشکی تخصصی در رده های بالایی هستیم و در بعضی از علوم نیز در رده چهارم و پنجم دنیا قرار داریم و در برخی علوم دیگر هم رده پانزدهم دنیا را داریم.

حسن بیگی گفت: نکته مهم دیگری که رهبری در فرازهای بیانیه گام دوم انقلاب بیان کردند این بود که در طی 40 سال گذشته، آمریکایی ها نتوانستند علیه ایران هیچ کاری کنند و آرمانهای ملت را سرکوب نمایند و برعکس روز به روز جمهوری اسلامی ایران رشد کرد.

وی تصریح کرد: امروز به جایی رسیدیم که مخاطبان جمهوری اسلامی ایران فقط در منطقه خاورمیانه نیستند و در خارج از منطقه نیر مخاطب داریم که برخی ملت ها جزو آرزوهایشان است تا آرمانهای انقلاب اسلامی در کشورشان تحقق یابد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، خوداتکایی، نترسیدن از دشمن و مقاوم بودن ملت را از دیگر تاکیدات مهم امام خامنه ای در فرازهای بیانیه گام دوم انقلاب برشمرد و افزود: امروز مردم در کنار مسئولین و در برخی مواقع نیز پیشاپیش مسئولین حرکت می کنند و لذا مسئولین باید نسبت به این قضیه درس بگیرند.

حسن بیگی اضافه کرد: از دیگر تاکیدات مهمی که امام خامنه ای به آن اشاره کردند، رمزموفقیت ها و پایبندی به آرمان های انقلاب و حمایت مسئولین از جوانان و نیروهای ایثارگر است که در همه سطوح در ساخت کشور و حفظ امنیت این کشور و خودکفا کردن کشور تاثیر گذار باشند.  

وی اظهار کرد: امیدوارم ما مسئولین بتوانیم از خود جدا شویم و آینده را به قشر جوان واگذار کنیم تا سرعت پیروزی های بزرگ بیشتر شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه