تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
نقش هولوگرام سه بعدی در تلفن همراه
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
هولوگرام سه بعدی تصویری معلق در فضا است که به وسیله طیف گسترده ای از نورهای تابیده شده از اجسام حاصل می شود.

هولوگرام سه بعدی

هولوگرام سه بعدی تصویری معلق در فضا است که به وسیله طیف گسترده ای از نورهای تابیده شده از اجسام حاصل می شود. این گونه تصویرها در چشم بینندگان کاملا طبیعی جلوه داده شده و تاثیر ماندگاری را در ذهن ها خواهند داشت در صورتی که تنها تصویر مجازی هستند. امروزه با استفاده از گوشی های هوشمند می توان هولوگرام های سه بعدی ساده ای به دست آورد. به طوری که تصاویر سه بعدی و تصویرهای شناور در صفحات گوشی به وجود می آید.

 

 

هولوگرام سه بعدی چیست؟

نمایشی سه بعدی درون فضای آزاد را هولوگرام سه بعدی می گویند. این نمایش ها بدون نیاز به عینک برای تمام مردم قابل مشاهده می باشد. در واقع تصاویر متحرکی از اجسام و محصولات متنوع را می توان به صورت هولوگرام های سه بعدی نمایش داد به طوری که از تمام جهات قابل دیدن است. این نمونه هولوگرام ها بر خلاف فیلم هایی که رایج است بدون استفاده از عینک های مخصوص برای مجامع عمومی و نمایشگاه ها به کار برده می شوند. در حقیقت با روی کار آمدن هولوگرام سه بعدی انقلابی نو در نمایش محصولات مختلف به وجود آمد، با هولوگرام های سه بعدی محصولاتی که در سطح کیفیت بالایی هستند تنها به صورت خلاقانه و انحصاری مورد استفاده مشتریان قرار خواهد گرفت. البته پیشنهاد می شود از یک پس زمینه ای آکوستیک که کاملا متناسب و هماهنگ با هولوگرام سه بعدی است،همچنین افکت های صوتی استفاده شود تا هولوگرام جذاب تر نمایش داده شود. انتخاب طرح هولوگرام های سه بعدی کاملا سلیقه ای است به طوری که دارندگان هر محصولی می توانند برای تبلیغات محصولات خود طرح منحصر بفردی را برای هولوگرام های سه بعدی محصول خود در نظر بگیرند. معمولا هولوگرام های سه بعدی خود را در رنگ های متنوعی نمایش می دهند تا بیشتر از هر تصویر دیگری در ذهن مخاطبین باقی بمانند.

 

موارد لازم برای نمایش هولوگرام های سه بعدی

برای نمایش دادن هولوگرام سه بعدی می بایست سه اصل ضروری رعایت شود.

۱_ پروژکتورهای هولوگرامی در سایزهای متعدد که به هرم هولوگرافی شناخته شده اند و یا نمایشگرهایی که هولوگرافی باشند و بتوانند نمایش های هولوگرافی سه بعدی را مهیا سازند.

۲_ واقعی بودن اجسامی که قرار است هولوگرام آنها نمایش داده شود

۳_ هولوگرام های سه بعدی که به صورت مستقیم به جسم تابانده می شود.

 

 

 
  

 

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

کاربرد هولوگرام سه بعدی

هولوگرام های سه بعدی روش کاملا مدرنی است که به منظور ارائه بهتر و جذاب تر از محصولات برای بالا بردن فروش کالاها مورد استفاده قرار می گیرد. بر خلاف تصاویر معمولی محصولات، هولوگرام های سه بعدی همانند فیلم هایی هستند که مشتریان دیدی دقیق تر و واقعی تر نسبت به محصولات خواهند داشت. از همه مهمتر علاوه بر چنین نمایش های واقعی، هولوگرام های سه بعدی می توانند جلوه هایی نظیر دود، آتش سوزی، مه و باران را بپذیرند، در صورتی که بسیاری از شکل ها قادر نیستند به چنین جلوه هایی دست یابند. هولوگرام سه بعدی دنیایی از هیجان و شور را ایجاد نموده است به طوری که بیننده این امکان را دارد تا  کاملا با محصول تعامل ایجاد نماید. این نمونه هولوگرام ها در بسیاری صنایع مانند نمایش دادن جواهرات گرانبها، ماشین های صنعتی و....کاربرد دارد به طوری که هیچ فناوری قادر نخواهد بود مزایای یک محصول را با چنین واقعیتی به نمایش بگذارد. استفاده از هولوگرام های سه بعدی برای یک محصول به این معناست که این محصول در آخرین متد تکنولوژی خود قرار گرفته است. معمولا هولوگرام سه بعدی استفاده از یک فناوری غافلگیر کننده ای است که در دراز مدت در ذهن مخاطب باقی مانده و آن را تحت تاثیر قرار می دهد. هولوگرام های سه بعدی طیف گسترده ای از کاربرد ها را در خود گنجانده است. از این رو بیشتر در نمایشگاه های تجاری، فروشگاه های مطرح، جلسات، سالن های نمایش، مناسبت ها، ارائه محصولات، موزه ها، نمایشگاه ها و موارد دیگر با هدف و طرح خاص می تواند در هر مکانی وجود داشته باشند.

 

آنچه باعث جذابیت هولوگرام های سه بعدی شده است

هولوگرام سه بعدی طرحی خلاقانه است که بیشتر مردم تنها چنین طرح هایی را در فیلم های خارجی دیده اند. در صورتی که آنها به روشی کاملا ساده به دنیای واقعی راه پیدا نموده اند. چیزی که باعث جذابیت هولوگرام های سه بعدی شده است عدم تطابقی است که چشم دیده و ذهن آن را پردازش می کند. چنین نمایش هایی می توانند یک جذابیت غیر واقعی برای افراد به وجود آورند. اما استفاده از این روش یک راهکار فوق العاده برای جاسازی اطلاعاتی از یک محصول در ذهن افراد به شمار می رود. ببیندگان تصویری را می بینند که در حقیقت واقعی نیست اما عکس هم نیست که فراموش شود. مغز انسان آن را کاملا واقعی تصور کرده و درون خود ماندگار قرار می دهد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

 

نقش هولوگرام های سه بعدی در تلفن همراه

با توجه به تکنولوژی های جدید، هولوگرام سه بعدی از نمایش یک تصویر فراتر رفته و به تلفن های همراه راه پیدا نموده است. چنین هولوگرام های سه بعدی سبب شده تا گوشی های هوشمند تماس های سه بعدی و یا تصاویر شناور داشته باشند. با استفاده از هولوگرام های سه بعدی می توان در کمترین مسافت به وسیله تلفن همراه تصاویر سه بعدی را نمایش داد. برای به وجود آمدن چنین حالتی لازم است تا عواملی مانند تصویر و نور با صفحه نمایش متناسب شده و با یکدیگر ادغام شوند. امروزه تنها روشی که می تواند بر روی تلفن های همراه، هولوگرام سه بعدی تشکیل دهد به کار بردن اهرام شیشه ای روی صفحات نمایشی است. در صفحه نمایش گوشی های هوشمند به نظر می رسد که جسم در فضا می چرخد در صورتی که انجام چنین حالتی تنها به علت بازتاب نور می باشد.

 

هولوگرام های موجود در تلفن همراه

در عصر حاضر هولوگرام های سه بعدی موجود در گوشی های هوشمند تنها با کمک واحدهای مجازی قابل دیدن هستند. تمامی مخاطبین به راحتی می توانند مطالب درخواستی خود را دانلود کرده و با فشار دادن دکمه ای هولوگرام دلخواه خود را روی صفحه نمایش جای دهند. در این تکنیک، گوشی های هوشمند به وسیله مواد نامرئی در کنار فن های نمایشگری مینیاتوری می توانند طرح های غیر عادی قرار دهند. اگر فردی بتواند نور را با کمک یک فیلتر در گوشی متوقف کند می تواند هولوگرام سه بعدی در تلفن همراه بسازد.در تلفن های همراه واضح بودن صفحه نمایش، کاربرد و قدرت مصرف از جمله نکات رقابتی به حساب می آید. اما در تلفن های همراه نقطه ی ضعفی وجود دارد و آن هم نامناسب بودن تصویرهای هولوگرافی بوده که روی صفحات گوشی های هوشمند نمایش داده می شود. بنابراین هولوفن ها می توانند در تلفن های همراه وجود داشته باشند. اما تماشا نمودن تصاویر سه بعدی در تلفن های همراه به گونه ای می باشد که گویی تصویر به سمت شخص در حرکت است اما در سطح بالایی با تکنولوژی امروزی مطابقت ندارد. بنابراین وجود هولوگرام های سه بعدی در تلفن های همراه نیاز به پیشرفت های بیشتری دارد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه