خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

روحانی در مراسم روز دانشجو:    
نقد و نظر آزادانه دانشجویان، نشانه توفیق جنبش دانشجویی است/ هیچ زمانی اعتماد صد در صد به آمریکا نداشته ایم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دیدار رئیس جمهور با دانشجویان استان سمنان با حواشی روبرو بود که البته غالباً حول محور انتقاد از سیاست‌های اقتصادی و همچنین سیاست خارجی دولت می‌گشت.

به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در نشست روز دانشجو در سالن حکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان اظهار کرد: یکی از مزایای برجام این بود که امروز همه دنیا آمریکایی‌ها را محکوم می‌کنند در حالی که در سال 91 تمام دنیا ما را محکوم می‌کردند و اگر به هر دادگاهی مانند دادگاه لاهه می‌رفتیم، ما محکوم می‌شدیم.

رئیس جمهور کشورمان، در بخشی از سخنان خود که بیان کرد چه کسی گفته من به آمریکا اعتماد کرده‌ام مورد خطاب دختری دانشجو قرار گرفت که می‌گفت شما گفتید امضای کری اعتبار است.

روحانی با اشاره به اینکه در دنیای سیاست ایران پیروز و ترامپ شکست خورده است، افزود: در سازمان ملل نیز دیده‌ایم ترامپ تنها ماند و 14 کشور در برابر او ایستادند.

وی همچنین در زمانی که درباره تورم و مهار آن تا اردیبهشت ۹۶ صحبت می‌کرد مورد خطاب دانشجوی دیگری قرار گرفت که از ده‌ها برابر شدن تورم خبر می داد، روحانی اما در خطاب به این دانشجوی پسر گفت: من و شما نمی‌توانیم در مقامی باشیم که درباره تورم سخن بگوییم تورم را مرکز آمار و بانک مرکزی اعلام می‌کنند.

رئیس‌جمهوری بیان کرد: باید دانست چه زمانی چنین فضایی داشته‌ایم تا دانشجو بتواند به راحتی و با آرامش و لحنی که خود مناسب می‌بیند، دولت را نقد کند؛ البته نقد سازنده و دلسوزانه حق شماست و به نفع کشور و ملت خواهد بود.

روحانی با ابراز اینکه در سال گذشته دولت فعلی آمریکا به‌صورت مستقیم 8 مرتبه برای مذاکره پیغام داد، عنوان کرد: در این مورد تقاضای آنان را رد کرده‌ام. امسال نیز آمریکایی‌ها از طریق 3 کشور و رهبر اروپایی پیشنهاد مذاکره با جمهوری اسلامی ایران را دادند، این بار نیز ما این پیشنهاد را رد کردیم چرا‌که آن‌ها را به‌حق ندانسته و حرف آنان را درست نمی‌دانیم.

وی تصریح کرد: دانشجویان از آینده درخشان‌تر صحبت می‌کنند و مسیری را برای یافتن ایرانی آبادتر، مستعدتر و بهتر می خواهند؛ اما در جایی که ما هستیم مدیریت‌ها با توجه واقعیت‌های جامعه ملموس می‌شود.

رئیس جمهور کشورمان با یادآوری اینکه نقد دلسوزانه به‌نفع آینده کشور خواهد بود، از دانشجویان خواست تا دولت و قدرت کشور را با ارائه پیشنهاد نقد کنند.

روحانی از مسئولان به‌عنوان نماینده واقعیات موجود در جامعه یاد کرد و گفت: دانشجویان نیز نماینده آینده مطلوب کشورند و از امروز باید خود را برای آینده و مدیریت کشور آماده کنند چرا‌که اداره کشور و جامعه کاری پیچیده و سخت بوده و حتی زمانی که دشمن ستمگری مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی وجود نداشته باشد باز هم اداره کشور دشوار است.

وی با تأکید بر‌ اینکه امروز کشور در شرایط بحران قرار ندارد، افزود: شرایط امروز ما شرایط مطلوبی نیست چرا‌که اگر مدعی ایستادگی در مقابل آمریکا هستیم که باید این‌گونه باشد؛ باید بدانیم جنگ زخمی‌شدن و زد و خورد دارد و در جنگ هم در خودی و هم از دشمن زخمی می‌شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه "در میدان جنگ باید خود را آماده کنیم"، گفت: میدان جنگ؛ سختی و فشار دارد و تحمل سختی‌های فراوان در جبهه‌ها وجود داشته و باید آن را تحمل کنیم.

امیرحسین نظری نماینده بسیج دانشجویی استان یکی از دانشجویانی می باشد که در دیدار با رئیس جمهور به  بیان دیدگاه های خود پرداخته است، وی متن سخنرانی خود را طی نامه ای برای مرآت ارسال کرده که در ذیل می آید:

ریاست محترم جمهور جناب آقای روحانی

ضمن عرض سلام و خوشامد گویی به محضرتان و نیز تشکر از شما بابت آنکه تشریف آوردید تا پای صحبت هایمان بنشینید چند کلمه ای را عرض میکنم:

یکی از برکات نظام اسلامی ما همین جلسه امروز است . آنجا که یک دانشجوی ساده در مقابل یک مقام بلند پایه کشور آزادانه سخن میگوید و نقد میکند .

16 آذر روزی است که شریعت رضوی ها ، بزرگ نیاها و قندچی ها وضوی خون گرفتند تا نیکسونها صف جماعت را برهم نزنند اما افسوس که باور های سیاست زده شما ، آن آرمان های بلند را به بازی گرفته است .

آقای رئیس جمهور ! دولت شما در حالی پنج سالگی خود را پشت سر گذاشته که کلید به اصطلاح تدبیر شما در گشودن بسیاری از قفلهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ناکام بوده است . سرمایه های اقتصادی و انسانی و معنوی که در این پنج سال تباه شدند بر هیچ کس پوشیده نیست . از سقوط ارزش پول ملی و بیکاری جوانان گرفته تا تعطیلی صدها واحد تولیدی که بعضی از آنها حتی در زمان جنگ جهانی نیز فعال بودند . جای بسی تأمل است که تفکرات دولت شما توانست بلایی را بر سر اقتصاد کشور بیاورد که حتی جنگ جهانی نیز نتوانست !

یادتان می آید که می گفتید اونچنان رونق اقتصادی ایجاد کنم که دیگر به یارانه احتیاجی نباشد؟ شد؟ میگفتید اعتبار را به پاسپورت ایرانی برمیگردانم و به پول ملی عزت میدهم؟ شد ؟ میگفتید با آمدن برجام تمامی تحریم ها بالمرّه و در روز اجرای توافق لغو خواهد شد؟ شد ؟
دولتی که در آن تفکر لیبرالی و سرمایه داری آنگونه حاکم است که در آن نقد امام معصوم مجاز است اما انتقاد از رئیس جمهور ممکن الخطا با بیش از 50 نوع اهانت پاسخ داده می شود و بعضا منتقدین با شکایت همان دولت مدعی آزادی بیان راهی زندان می شوند و انسان ، در آن کالایی تعریف شده ، که ارزش آن را با اسکناس می سنجند ! چگونه میتواند انسان را به مسیر سعادت راهنمایی کند و عدالت اجتماعی را محقق سازد ؟!

البته تجربه نشان داده است که این سوالات معمولا با منحرف کردن جهت مطالبات مردم با یک جنگ روانی جدید پاسخ داده می شود پس بیش از این ادامه نمیدهم .

حضرت حجت الاسلام ! ما شنیده ایم اما شما دیده اید روزگاری را که موشک های صدام دیوانه ، نه ! به گواه تاریخ بیش از پنجاه کشور دنیا ، بی رحمانه در آسمان تهران جولان میدادند اما امروز ما میبینیم که جولان و تمامی اراضی اشغالی ، گوشت زیر دندان ماست و گنبد آهنین فقط نظاره گر اصابت شاهکار های نقطه زن فرزندان معنوی طهرانی مقدم است !

آن روز چشمان ما به دست اجانب بود برای گرفتن چند متر سیم خاردار ! اما امروز چشمان حیران عالمیان ، نظاره میکند عظمت و شکوه اقتدار و پیشرفت علمی ملت بزرگ ایران را ! شاهدانش هم شهدای هسته ای

جناب رئیس جمهور ! ما امیدواریم ! خیلی هم امیدواریم ! ما در بسیاری از عرصه های علمی ، نظامی ، پژوهشی ، ارزشی و ورزشی ، منطقه ای و جهانی نسبت به آغاز انقلاب پیشرفت های شایانی داشته ایم ! بعضا حتی ورای محاسباتمان ! این دستاوردها اما میسر نشد مگر با کارجهادی و مدیریت انقلابی !

امروز اما در چهل سالگی انقلاب که سن بلوغ و پختگی است در برخی حوزه های مدیریتی جنابعالی ، آنگونه که باید در  طراز انقلاب اسلامی عمل نمی شود ! سوال مشخص  ما جوانان از شما این است که تا چه اندازه در ارتقا و پیشرفت دولتتان در حد و طراز گفتمان انقلاب اسلامی موفق بوده اید؟!

آقای رئیس جمهور !  غرب در سراشیبی افول است و چنگ زدن به ریسمان پوسیده آن ها کسی را نجات نمیدهد ! بجای آن به حبل الله متمسک شوید ! به خدا سوگند که رسیدن به مقصد سعادت و کمال از مسیر بندگی خدا سریع تر از مسیر بردگی کدخداست !
آقای روحانی ! زمین خوردن شما زمین خوردن ماست ! شما فرزند عزیز این انقلابید ! میخواهید با کمک هم از مشکلات عبور کنیم ؟! بسم الله ! به دانشگاه و جوانان دانشگاهی اعتماد کنید ! مدیران لایق ! نه آنان که در لفظ بلکه آنان که از عمق جان به اقتصاد مقاومتی معتقدند را به کار بگیرید !

و در آخر- برادر عزیز ! دوستان را باید در سختی ها شناخت ! آنانکه تا دیروز دولت فخیمه جنابتان را رحم اجاره ای خود میخواندند امروز بیرحمانه دم از عبور از شما می زنند ! و اکنون این ما مردمیم که برادرانه و دوستانه ، همچون گذشته بی هیچ چشم داشت دست یاری به سمت شما دراز کرده ایم و علی رغم انتقاداتمان ، یک تار موی شما را به هزار هزار نفر از اجانب نمی فروشیم !

برای رشد و پیشرفت ایران عزیزمان ، روی دست های پینه بسته جهادگران بسیجی هم حساب کنید !

دست ما از بهر یاری شما باز است باز!

دست در دست جوانان نه ، شود بن بست باز

دل بنه بر آن اصول انقلابی امام!

تا نبینی غرب نقص عهدها کردست باز

والسلام علی من التبع الهدی

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه