تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

گزارشی از وضعیت مصلای های استان سمنان؛
"نقدینگی" گره کور مصلی‌های نیمه تمام استان سمنان/ پیرترین مصلی در دست احداث ۱۸ ساله شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
استان سمنان سال‌هاست منتظر بهره برداری از چند مصلی در شهرهای مختلف می باشد که کمبود اعتبار و عدم تعهدات مالی بلای جان این پروژه‌ها شده است.

به گزارش خبرنگار مرآت، وجود پروژه‌های نیمه‌کاره و رها یکی از چالش‌های مهم در استان سمنان است که بسیاری از آنها به سبب عدم تزریق بودجه کافی طی سال‌های اخیر ناتمام مانده و خود به معضل بزرگی تبدیل شده‌اند.

ساخت 9 مصلی در شهرهای استان یکی از این پروژه های عمرانی است که برخی از این مصلی ها با گذشت چندین سال از عمرشان هنوز معطل اعتبار برای به سرانجام رسیدن هستند.

برخی از مصلی های استان شاید رکوردی بی‌سابقه را بین پروژه‌های عمرانی به خود اختصاص داده اند؛  مجموعه‌ای که قرار است سمبل فرهنگی – مذهبی شود اما ساخت وسازهای ادامه‌دار این پروژه ها شهروندان را همچنان چشم انتظار گذاشته است.

تاکنون کار ساخت هیچ‌یک از مصلی های استان به پایان نرسیده است

در همین خصوص؛ محمد حسن پیرچه مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت، با بیان اینکه در 19  منطقه استان سمنان نماز جمعه اقامه می‌شود، گفت: 9 پروژه مصلی در استان در حال احداث است و مابقی شهرها نیز ندارند و در مساجد آن شهر نماز برپا می شود.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان در خصوص وضعیت مصلی های سایر شهرستان‌های استان افزود: تاکنون کار ساخت هیچ‌یک از مصلی های استان به پایان نرسیده است.

26 میلیارد تومان برای ساخت  مصلی‌های استان سمنان هزینه شد

وی در خصوص اعتبارات تخصیص یافته به مصلی های استان اظهارکرد: تاکنون برای ساخت این پروژه‌ها 26 میلیارد تومان هزینه شده است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

مصلی جدید در استان ساخته نمی شود

پیرچه  با بیان اینکه سیاست مصلی سازی در دوره مدیریت جدید تغییر کرده است، گفت: در حال حاضر  ساخت مصلی در همه شهرهای استان سمنان در دستور کار نیست.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان تصریح کرد: در هیچ شهری گلنگ مصلی زده نمی شود از حسینیه و مساجدی که در سطح شهر هستند باید استفاده شود تا این مصلی های نیمه تمام تکمیل شوند و بعد برای شهرهای دیگر بر اساس اولویت برنامه ریزی ساخت مصلی صورت گیرد.

مصلی های سمنان و شاهرود به طور موقت قابل بهره برداری است

وی با بیان اینکه مصلی های سمنان و شاهرود به طور موقت قابل بهره برداری است، گفت: مصلی های شهرهای گرمسار، دیباج، بیارجمند، میامی، شهمیرزاد، مهدیشهر و.. نیز نیمه تمام است و نیازمند اعتبار می باشد.

با بهره برداری از شبستان مصلی سمنان دیگر نقل مکان نداریم

پیرچه با اشاره به اتمام مراحل ساخت شبستان مصلی سمنان بیان کرد: مصلی سمنان تا تکمیل نهایی به 20 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان اظهار کرد: آماده شدن شبستان در اولویت اصلی مصلی سمنان است و مابقی حوزه های مربوط به مصلی در فازهای بعدی اجرا خواهد شد.

وی از بهره برداری شبستان مصلی سمنان تا پایان سالجاری خبر داد و افزود: امسال دیگر نقل مکان به مسجد امام صورت نخواهد گرفت و اقامت دائم در مصلی خواهیم داشت.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

"نقدینگی" مهمترین مشکل تکمیل پروژه های مصلی سازی

پیرچه مهمترین مشکل تکمیل پروژه های مصلی سازی را کمبود نقدینگی دانست و گفت: دولت باید کمک کند که طرح های عمرانی به نتیجه برسد.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان تصریح کرد: برای ساخت مصلاها سرمایه ملی هزینه شده است و باید این هزینه ها به سرانجام مطلوب برسد و تکمیل شود و نیمه تمام رها نشود.

وی از شهروندان خواست تا با کمک های خیرانه خود در حوزه ساخت مصلی ها شریک شوند  که هرچه زودتر این مصلی ها به مرحله بهره برداری برسند.

هیچ امام جمعه ای تا مردادماه  جابجا نمی شود

پیرچه با اشاره به اینکه جابجایی و انتصابات ائمه جمعه از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور انجام می شود، گفت: در استان سمنان تا مردادماه سالجاری جابجایی ائمه جمعه را نخواهیم داشت.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان با بیان اینکه تمامی شهرهای استان امام جمعه دارند، اظهار کرد: امیریه دامغان تنها شهر در استان می باشد که نیازمند امام جمعه است که مقدمات آن فراهم شد اما از خود محل هماهنگی ها صورت نگرفت.

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه