تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان
ناکامی حفاران غیرمجاز در فولادمحله مهدیشهر
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان گفت: پنج حفار غیرمجاز در روستای فولادمحله شهرستان مهدیشهر دستگیر شدند.

به گزارش مرات،سرهنگ ابوالقاسم کربلایی روز سه شنبه به رسانه‌ها اظهار داشت: بر اساس گزارش دوستداران میراث‌ فرهنگی در خصوص حفاری در روستای فولادمحله، کارکنان یگان حفاظت به محل مذکور اعزام و پنج نفر از حفاران غیر مجاز را در حین حفاری دستگیر کردند.

 وی گفت: این افراد برای به دست آوردن اشیای عتیقه اقدام به حفاری غیر مجاز کرده بودند که  به دلیل حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت تلاش آنها نافرجام ماند.

کربلایی با بیان اینکه این افراد دستگیر شده و ادوات حفاری آنها نیز توقیف شده است، افزود: پس از هماهنگی با مقام های قضایی، پرونده تشکیل شده به همراه متهمان به فرماندهی انتظامی شهرستان مهدیشهر ارسال شد و موضوع از طریق واحد حقوقی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در حال پیگیری است.

وی گفت: هموطنان و دوست‌داران میراث‌فرهنگی می‌توانند گزارش‌های خود را با اطمینان از حفظ امانت داری به سامانه خبری یگان حفاظت آثار تاریخی استان سمنان با شماره تلفن ۳۱۷۰۵ اعلام کنند تا نیروهای یگان حفاظت در کمترین زمان پس از تایید صحت و سقم گزارش و با هماهنگی نیروی انتظامی و دستور قضایی به محل مراجعه کنند.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: صیانت از میراث‌فرهنگی در استان سمنان به دلیل گستردگی و پراکندگی آثار نیاز به مشارکت همه‌جانبه هموطنان دارد.

بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی (بخش تعزیرات) هر گونه حفاری و کاوش به قصد بدست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی ممنوع بوده و مرتکب مجازات خواهد شد و اشیا مکشوفه و ادوات حفاری به نفع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضبط می‌شود.

 

 

ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه