تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

شش‌نکته و یک نتیجه‌گیری درباره ناآرامی‌های منطقه؛    
ناآرامی در عراق و لبنان، پیش‌زمینه مذاکره با ایران؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
با وجود اعترافات خود غربی‌ها چگونه می‌توان از نقش ایالات متحده، سعودی‌ها و اماراتی‌ها در ناآرامی‌های منطقه چشم پوشید.

یکم؛ در ماه مه سال 2018، ائتلاف مقاومت در لبنان با کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان، به پیروزی بزرگی دست یافت؛ این در حالی بود که سعودی‌ها و اماراتی‌ها آشکارا از مخالفان حزب‌الله حمایت مالی کرده بودند و برای تخریب ائتلاف مقاومت، بسیار هزینه کرده بودند. بر این اساس، با پیروزی حزب‌الله، شکست بزرگی به ریاض و ابوظبی تحمیل شد.

دوم؛ در شهریورماه امسال، روزنامه اسرائیلی آحارانوت اعلام که آمریکا، تجار اماراتی را برای فعالیت اقتصادی در سوریه ترغیب کرده است. بدین‌ترتیب تجار اماراتی در نمایشگاه بین‌المللی دمشق نقش بسیار پررنگی داشته‌اند. هدف: رقابت با نقش و نفوذ ایران در سوریه است! صدالبته آمریکا معتقد است که باز شدن پای امارات به سوریه از منظر اقتصادی، به معنای گشایش سیاسی در قبال دولت سوریه نیست؛ این تنها یک گام است.

سوم؛ با وجود آن که چهار وزیر دولت سعد حریری استعفا داده‌اند اما تعداد زیادی از لبنانی‌ها همچنان به خیابان‌ها آمدند و علیه دولت شعار دادند. موسسات و شرکت‌ها از کارمندان خود می‌خواهند که دست از تعصب و اعتراض بردارند و به کار بازگردند!

چهارم؛ سعدالله زارعی، کارشناس مسائل سیاسی دو روز قبل اعلام کرد که معتقد است دولت آمریکا با پول سعودی‌ها، معترضان عراقی را به بغداد منتقل کرده تا بر آتش اعتراضات در این کشور بدمد.

پنجم؛ در حالی که مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه برای کشاندن سعودی‌ها و ایرانی‌ها به پای میز مذاکرات تلاش می‌کنند؛ عادل‌الجبیر می‌گوید لازم نیست با ایران مذاکره کنیم؛ باید از همه برگه‌های خود برای اعمال فشار علیه ایران استفاده کنیم تا ایران به نشستن پای میز مذاکرات وادار شود.

ششم؛ کاملیا انتخابی‌فرد، مأمور لورفته CIA در مصاحبه با شبکه سعودی ایران‌اینترنشنال رسما افشا می‌کند که هدف از اغتشاشات در عراق و لبنان، فشار به ایران برای نشستن پای میز مذاکره است.

نتیجه‌گیری: در مشکلات معیشتی مردم عراق و مشکلات سیاسی دولت لبنان تردیدی نیست اما با وجود اعترافات خود غربی‌ها چگونه می‌توان از نقش ایالات متحده، سعودی‌ها و اماراتی‌ها در ناآرامی‌های منطقه چشم پوشید. عربستان هنوز از پیروزی قاطع حزب‌الله در لبنان خشمگین است و پیروزی حزب‌الله، یعنی پیشرفت اهداف ایران در منطقه! و آمریکایی‌ها هنوز از نفوذ ایران در سوریه، عصبانی هستند!

چنان‌که اعترافات وابستگان به دول غربی نشان می‌دهد، فشار بر ایران دست‌کم بخشی از هدفِ غرب از تشدید ناآرامی‌ها در عراق و لبنان است. غرب به واسطه این ناآرامی‌ها افزون بر پیشبرد اهداف خود در این کشورها، می‌کوشد از نفوذ ایران در منطقه بکاهد و در ثانی، این پیام را به ایران بدهد که ممکن است این ناآرامی‌ها به درون ایران نیز کشیده شود. این که وابستگان غرب آشکارا این اهداف را اعلام می‌کنند البته اتفاق مبارکی است؛ شاید گوش شنوایی باشد!

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه