تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

استاندار سمنان در آیین نکوداشت روز مهندس:
مهندسان "کیفیت" را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهند/ کمک به همه مستضعفان و محرومان عالم، وظیفه شرعی و اخلاقی ماست
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
حضور رزمندگان و نیروهای ما در کشورهایی مثل سوریه و لبنان برای صیانت از مرزهای استقلال سیاسی ماست؛ ضمن آن که ما برای حمایت از همه محرومان جهان وظیفه اخلاقی داریم.

به گزارش خبرنگار مرآت، آیین نکوداشت روز مهندس و بسیج مهندسین، یادواره مهندس شهید سردار حاج حسن شاطری، صبح امروز با حضور جمعی از مهندسین، مسئولان استان و کارشناسان برجسته ملی در سمنان برگزار شد.

سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان در بخشی از این آیین، ضمن بیان نکاتی درباره وقایع حیات خواجه نصیرالدین طوسی و خدمات وی، از تلاش‌های جامعه مهندسان استان که با روحیه‌ای در راستای پیشرفت استان تلاش می‌کنند قدردانی کرد.

چاوشی اظهار داشت: از نگاه من، مهندس کسی است که در وهله نخست مهندسِ وجود خود باشد و به تعبیری می‌توان گفت که خداوند، مهندسِ عالم هستی است.

وی با بیان این که استحکام و دقت در مهندسی خداوند در اوج قرار دارد گفت: مهندسان ما می‌توانند یک الگوی رفتاری دقیق را از آفرینش آفریدگار دریافت کنند و استحکام را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهند.

چاوشی در ادامه طی سخنان مهمی با اشاره به زمانه فروپاشی شوروی سابق اظهار داشت: در آن زمان احساسات عجیبی در بخش های مسلمان نشین کشور آذربایجان که در زمان قاجاریه از ایران جدا شده بود، وجود داشت و در سال 68 و 69 مردم این خطه نگاه بسیار مطلوبی نسبت به مردم ایران داشتند اما ما نتوانستیم از این فرصت به نحو مطلوب بهره برداری کنیم.

وی با بیان این که مردم شیعه آذربایجان در آن سالها در کنار رود ارس اجتماع می کردند و ضمن نوحه سرایی به ایرانیان ابراز احساسات می کردند گفت: وقتی به این پرسش می اندیشیدم که چرا ما نتوانستیم چنین مردمانی را جذب کنیم به یاد حضور نیروهای مدافع و صادرکننده انقلاب در لبنان افتادم و به فقدان چنین نیروهایی در آذربایجان پی بردم.

استاندار سمنان با تأکید بر این که ما برای کمک به همه مستضعفان در تمامی نقاط عالم وظیفه شرعی داریم، تصریح کرد: فارغ از کمک های جمهوری اسلامی ایران به کشورهایی همچون سوریه و لبنان، نوعی وابستگی فکری، سیاسی و فرهنگی گسترده میان مردم ایران و مردم سوریه و لبنان شکل گرفته و در حال گسترش است که این امر متأثر از فعالیت مدافعان انقلاب در این کشورهاست.

چاوشی با اشاره به این که امروز لبنان همچون سدی در برابر صهیونیسم ایستاده است، نقش آفرینی نهادهای ایرانی در شکل گیری این مقاومت در لبنان را مطلوب توصیف کرد و گفت: حضور رزمندگان و نیروهای ما در کشورهایی مثل سوریه و لبنان برای صیانت از مرزهای استقلال سیاسی ماست؛ ضمن آن که ما برای حمایت از همه محرومان جهان وظیفه اخلاقی داریم.

وی با بیان این که تشیع ایرانی به نوعی مدیون تشیع لبنان است، به برخی از وقایع دوران قدرت گیری سربداران در خراسان اشاره کرد و گفت: در این زمان بود که از فقهای لبنانی خواسته شد تا احکام شریعت را برای ایرانی ها بنویسند یا فقیهانی را به ایران بفرستند.

استاندار سمنان در ادامه با یادآوری مهاجرت فقیهان بزرگ و اندیشمندان شیعی از جبل عامل لبنان به ایران در زمان صفویان گفت: تشیع به واسطه این مهاجرت در ایران نشو و نما کرد و بسیاری از آثار تشیع که به واسطه اقدامات حکام جائر از میان رفته بود به واسطه حضور فقهای نامدار لبنانی همچون مرحوم محقق کرکی، شیخ بهایی و شیخ حر عاملی بار دیگر درخشیدند.

حسن زاده: شهید شاطری، نماد تعهد و تخصص بود

سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در ابتدای این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره سردارِ شهید، حسن شاطری، وی را یکی از مهندسان متعهد و جهادی مدافع حرم توصیف کرد و گفت: جامعه بزرگ و تأثیرگذار مهندسین کشور ما از دو ویژگی خاصِ تخصص و تعهد برخوردار است.

حسن زاده افزود: شهید حسن شاطری به عنوان شهید شاخص جامعه مهندسان، به واقع نماد و الگوی تخصص و تعهد بود.

وی با تأکید بر ضرورت پایش نحوه نقش آفرینی تمامی اقشار جامعه در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت: امروزه در جوامع بین المللی و سطوح ملی و منطقه ای، بحث های مهمی در حوزه اقتصاد و پیشرفت در جریان است و جهان امروز در آستانه یک جهش صنعتی است؛ لذا پایش نحوه نقش آفرینی تمامی اقشار جامعه در حوزه پیشرفت حائز اهمیت بسیار است.

در این آیین از خانواده مهندسِ شهید، محمدحسین حمزه تجلیل شد.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه