خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
مهمترین چهره سیاسی سال ۹۷ را بشناسید
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
با همه تلخی‌ها و شیرینی‌ها، سال ۹۷ بالاخره به نفس‌های آخرش رسید و شاید وقت مناسبی برای شناختن مهم‌ترین چهره امسال باشد.

به گزارش مرآت، با همه تلخی‌ها و شیرینی‌ها، سال ۹۷ بالاخره به نفس‌های آخرش رسیده است. در روز‌هایی هستیم که با عقبگرد و بازنگری به آنچه در طول سال انجام داده‌ایم، می‌توانیم توشه تجربه خود برای ادامه زندگانی را سنگین‌تر و پربارتر سازیم.  در گفتگو با تعدادی از چهره‌های سیاسی، مهم‌ترین رویداد و مهم‌ترین چهره در سال سپری‌شده را بررسی کرده‌ایم.

مهمترین چهره سیاسی سال از نگاه فعالان سیاسی کیست؟

شهدای انقلاب اسلامی

آقای محمد خزاعی، رییس سابق سازمان سرمایه گذاری خارجی و معاون وزیر اقتصاد که ۶ سال به عنوان سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل حضور داشته،  گفت: چهره سال کسانی هستند که برای حفظ این مملکت شهید شدند یا کسانی که در آرامی به کشور و انقلاب اسلامی خدمت می‌کنند.

وی عدم موفقیت دشمنان ایران و نظام در رسیدن به اهداف شیطانی خود را مهم‌ترین تحول و اتفاق سال جاری دانست و گفت: مهم‌ترین اتفاق را باید در عدم موفقیت دشمنان برای رسیدن به اهداف‌شان دانست که بر آن تأکید می‌کردند؛ عدم موفقیتی که واقعاً مردم هم در ۲۲ بهمن‌ماه به دشمنان نشان دادند. نماینده اسبق ایران در سازمان‌ملل تصریح کرد: اگر معادلات سیاسی بین‌المللی را بشناسیم و از عمق خصومت دشمنان ایران باخبر باشیم، چه از سوی کشور‌های مرتجع منطقه یا آمریکا، بیشتر به این توطئه‌ها پی‌خواهیم برد که پایداری و مقاومت، موجب شکست آن‌ها شد.

ناکامی آمریکا در طرح «تابستان داغ»

آقای عباس سلیمی‌نمین، تاریخ‌پژوه و کارشناس امور سیاسی نیز  مهم‌ترین رویداد سال ۹۷ را طرح پروژه «تابستان داغ» از سوی دشمن دانست و گفت: ایالات متحده آمریکا در زمینه تهدید‌های سایبری، اقدامات خصمانه‌ای را در ایران دنبال می‌کرد که با تلاش کشورمان، این توطئه‌ها به «تابستان مأیوس کننده» برای دشمنان تبدیل شد. تلاش آمریکایی‌ها و منافقان برای رسیدن به اهداف خود، با شکست رو‌به‌رو شد. سلیمی‌نمین، همچنین با معرفی سردار سلیمانی به عنوان چهره سال گفت: با توجه به تحولات منطقه‌ای و تلاش‌های محور مقاومت در شکست تروریست‌ها، می‌توان سردار سلیمانی را به عنوان چهره سال دانست.

شکست تروریست‌ها در منطقه

آقای حسین شیخ‌الاسلام، کارشناس امور سیاسی نیز سردار سلیمانی را به عنوان چهره سال معرفی کرد و گفت: سردار سلیمانی به دلیل دریافت نشان «ذوالفقار» و شکست تروریست‌ها در منطقه، چهره سال‌۹۷ است. وی با مهم ارزیابی کردن سفر بشار اسد به تهران گفت: تلاش‌های زیادی برای شکست و نابودی تروریست‌ها در منطقه صورت گرفت که سردار سلیمانی تلاش‌های فراوانی در این باره انجام داد.

پاره شدن برجام

آقای محمدعلی ابطحی، عضو مجمع روحانیون مبارز و رییس دفتر «رییس دولت اصلاحات» نیز درباره مهم‌ترین اتفاق سال ۹۷ گفت: طبیعتاً مهم‌ترین اتفاقی که در سال‌۹۷ برای ایران افتاد، پاره‌شدن برجام از سوی ترامپ و وضع تحریم‌های جدید علیه کشورمان بود که تحولی اساسی در آینده ایران ایجاد کرد. ابطحی همچنین درباره مهم‌ترین چهره سیاسی سال‌۹۷ گفت: به نظرم مهم‌ترین چهره سال، در مجموع آقای رئیسی بود که هم جنجالی بود و هم ظرفیت‌سازی می‌کرد و هم در نهایت، ریاست قوه‌قضاییه را به‌عهده گرفت.

انتصاب ابراهیم رئیسی

آقای محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی نیز با اشاره به مهم‌ترین چهره سال‌۹۷ اظهار داشت: از نظر من، مهم‌ترین چهره سیاسی سال‌۹۷، قاسم سلیمانی است؛ به دلیل ایفای نقش در منطقه و ارتقای منزلت امنیت ملی ایران از زاویه نگاه دیگران؛ این شخصیت، به نظر م. شخصیت مهمی در سال‌۹۷ بوده است.

عطریانفر همچنین با اشاره به انتصاب حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی در جایگاه ریاست قوه قضاییه، به عنوان دیگر رویداد مهم در سال‌۹۷ گفت: عمده‌ترین تأکیدی که می‌شود روی انتخاب آقای رئیسی داشت، این است که ایشان از درون قوه قضاییه انتخاب شده است و تجربه عملکرد از رده‌های پایین تا رده‌های بالای این قوه را داشته است. وی افزود: از نگاهی دیگر، آقای رئیسی، چهره‌ای جوان و جویای نامی است که از منظر نگاه سیاسی هم در رده دولتمردان ارشد کشور ظهور و بروز پیدا کرده است؛ این امر باعث می‌شود که ایشان در تعاملی سازنده با دیگر قوا قرار بگیرد؛ گذشتگانی که در قوه قضاییه بودند، عمدتاً فقط به مسوولیت خودشان فکر می‌کردند. در میان چهره‌هایی که بعد از شهید بهشتی- که شهید بهشتی داعیه سیاسی و سیاستمداری داشت- در رأس قوه قضاییه قرار گرفتند، البته با فاصله زیاد، امروز چشم‌مان به آقای رئیسی روشن شده است.

وی درباره مهم‌ترین رویداد سال‌۹۷ نیز اظهار داشت: ایران در منطقه توانست علی‌رغم همه فشار‌های خارجی، از اسد دفاع کند و به پیروزی و دستاورد بزرگی از منظر امنیت منطقه‌ای دست یابد.

چهل سالگی انقلاب

آقای محمدحسن غفوری‌فرد، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به چهره سال‌۹۷ گفت: مهم‌ترین چهره، سردار سلیمانی بود که در ایران و دنیا معروف و به عنوان یکی از بزرگان دنیا معرفی شد؛ ایشان نقش پر رنگی در حوادث منطقه داشتند. البته آقایان ظریف و رئیسی هم نقش پررنگی در این سال داشتند؛ اما آقای سلیمانی را می‌توان به عنوان بهترین چهره سیاسی انتخاب کرد. وی درباره مهم‌ترین رویداد سیاسی نیز گفت: مسأله گام دوم که از سوی رهبری اعلام شد؛ اتفاق مهمی بود. بسیاری از کشور‌های دنیا و از جمله آمریکایی‌ها فکر می‌کردند جشن چهل سالگی انقلاب رخ نخواهد داد؛ اما ۲۲ بهمنِ «چهل سالگی» بسیار پرشکوه بود و طبق گفته مقام معظم رهبری، دست خداوند بود، چون هیچ نیرویی نمی‌توانست این تعداد انسان را در شرایط تهدید جهانی و مشکلات مملکتی، به خیابان‌ها بکشاند. مهم‌ترین اتفاق سال، همین جشن چهل سالگی و گام دوم انقلاب بود.

FATF؛ مهم‌ترین اتفاق

آقای مسعود رضایی، تاریخ‌پژوه نیز درباره مهم‌ترین رویداد سال گفت: به نظرم موضوعات مرتبط با FATF که بسیار بحث‌برانگیز هم شد اتفاق مهم سال است. وی درباره چهره سال نیز اظهار داشت: علی لاریجانی را از منظر تأثیراتی که روی مباحث مربوط به FATF و تصویب آن در مجلس و نهایتاً ارسال به مجمع تشخیص داشت، مهم‌ترین چهره سیاسی سال می‌دانم.

خروج آمریکا از برجام

آقای حسین کمالی، فعال اصلاح‌طلب و دبیرکل حزب اسلامی کار نیز خروج آمریکا از برجام را مهم‌ترین رویداد سال و محمدجواد ظریف، وزیر خارجه را مهم‌ترین چهره سیاسی سال دانست.

منبع:صبح نو

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه