تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

خطیبان نماز جمعه استان سمنان: 
ملت انقلابی ایران به دشمنان باج نخواهند داد/فتنه اخیر از 4 سال پیش در عربستان سعودی طراحی شده بود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
‌‌ائمه جمعه سراسر استان سمنان امروز در خطبه های نماز جمعه به مسائل مذهبی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی روز پرداختند.

به گزارش خبرنگار مرآت، استان سمنان نیز این هفته شاهد حضور گسترده مردم در آیین عبادی و سیاسی بود و ائمه جمعه در خطبه های نماز جمعه به مسائل مختلف روز اشاره کرده و مباحثی را مطرح کردند.

تعداد آشوب گران کم اما جنایاتشان بزرگ بود/ گره‌های کور بازنشده در استان در حد توان باز شود

آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته ضمن محکوم کردن اغتشاشات روز های اخیر در سطح کشور، گفت: تعداد افراد آشوب گر خیلی کم بود اما جنایات آنها بزرگ بود.

وی با اشاره به اینکه این عده کم جنایات بسیاری انجام دادند، افزود: اغتشاش گران به مقدسات دینی و آرم پرچم جمهوری اسلامی ایران اهانت کردند و خون مردم را ریختند ک اموالشان را به غارت بردند.

شاهچراغی با بیان اینکه طرح فتنه اخیر از سوی آمریکا، اروپا، عربستان بوده است، اظهار کرد: مجری این طرح افراد ضد انقلابی داخل کشور بودند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با توجه به اینکه طرح با غربی هاست و عوامل معاند داخلی آن را اجرایی کردند، گفت:  وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و بسیج مردمی زود وارد میدان شدند و سفره آشوب را جمع کردند.

وی با اشاره به از دسترس خارج شدن برخی شبکه های اجتماعی در این روزها، بیان کرد: بسته شدن فضای مجازی در خاموش شدن این آشوب ها کمک بسیاری کرد.

شاهچراغی با بیان اینکه فضای مجازی نمی شود برای همیشه بسته شود، افزود: برای برقراری امنیت و سلامت مردم باید فضای مجازی به خوبی مدیریت شود.

امام جمعه سمنان تصریح کرد: آدم یک بار از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود، نباید آن را مانند قبل رها کنیم که شاهد این اتفاقات باشیم.

وی ضمن دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی جهت محکوم کردن فتنه اخیر گفت: ملت ایران حامی ولی فقیه هستند و هیچ زمانی از حمایت خود دست بر نخواهند داشت و با حضور در راهپیمایی ریشه فتنه را خواهند خشکاند.

شاهچراغی با بیان اینکه در دی ماه حادثه های مهمی رخ داده است، اظهار کرد: خاندان پهلوی ضد اسلام و خدا بودند و در ۱۷ و ۱۹ دی حادثه هایی را رقم زدند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به حادثه ۱۷ دی گفت: در این روز رضاخان چادر را به زور از سر زنان کشید و کشف حجاب کرد.

وی همچنین تصریح کرد: رژیم پهلوی با کشف حجاب به اسلام ضربه بزرگی وارد کرد.

شاهچراغی، ۱۹ دی را انقلاب دوم خواند و افزود: انقلاب اول در نیمه خرداد بود و انقلاب دوم نیز از قم شروع شد.

امام جمعه سمنان بیان کرد: در ۱۹ دی رژیم پهلوی به وسیله روزنامه اطلاعات به امام خمینی(ره) توهین کرد که این بی حرمتی باعث قیام مردم قم شد.

وی، دشمن شناسی، مقابله به هنگام با دشمنان و حمایت از ولایت و مرجعیت را از درس های حوادث دی ماه برشمرد.

شاهچراغی با بیان اینکه آمریکا به دنبال آن است که انقلاب ۴۰ ساله نشود، گفت: به کوری چشم دشمنان جشن ۴۰ سالگی انقلاب را خواهیم گرفت چرا که انقلاب ماندنی است و از بین نخواهد رفت.

نماینده ولی فقیه استان سمنان با اشاره به تودیع و معارفه استاندار سمنان، بیان کرد: خباز رفت و چاوشی آمد.

وی با بیان اینکه چاوشی روز گذشته به سمنان آمده و امروز  در نماز جمعه شرکت کرده است، افزود: برخی اگر کلاهشان هم در محل نماز جمعه بیافتد نمی آیند بردارند و به فردی می گویند برایش ببرد.

امام جمعه سمنان با اشاره به خواسته های مردم استان از استاندار جدید، گفت: مردم استان از ایوانکی تا فرومد از نماینده دولت می خواهند که خادم و خدمتگذار مردم باشد.

شاهچراغی همچنین تصریح کرد: وحدت خوبی در استان وجود دارد که استاندار باید آن را حفظ کند و عامل وحدت باشد.

 وی ادامه داد: استاندار با هر سلیقه ای که دارد گره های کوری که در استان باز نشده را باز کند و در خط ولایت و رهبری حرکت کند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه وقتی استاندار خادم مردم و عامل وحدت باشد و در خط رهبری حرکت کند مردم حامی او خواهند بود، گفت: بنده هم به شرایطی حامی اش خواهم بود.

فتنه اخیر از 4 سال پیش در عربستان سعودی طراحی شده بود

حجت الاسلام محمد بارانی امام جمعه مهدیشهر در خطبه های امروز نماز جمعه مهدیشهر، در خصوص حوادث و فتنه ای که دشمنان هفته اخیر ایجاد کردند، اظهار کرد:  اصل بیان مشکلات و مطالبات از طریق قانون، حق مردم است و نباید این حق نادیده گرفته شود.

وی تصریح کرد: اما دشمنان از این فرصت و موجی نارضایتی که از گرانی و مشکلات اقتصادی، ایجاد شده بود سوء استفاده کردند و امنیت کشور را به مخاطره انداختند.

امام جمعه مهدیشهر ادامه داد: از همان ابتدا فتنه گران اعتراضات را به سمت خشونت بردند و سلطنت طلبان و ملی گرایان و همه آنهایی که دنبال فرصت بودند، وارد صحنه شدند و در فضای مجازی نیز مدام تبلیغ می کردند و شعارهای هنجارشکنانه و تخریب اموال عمومی را آموزش می دادند.

بارانی اضافه کرد: هیچ مسلمانی این اهانت و حرکات وقیحانه آتش زدن نخل امام حسین(ع) در یزد، مبر امام حسین و قرآن در مازندران، مسجد و حسینیه در تهران و آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی ایران که نماد عزت ما است و نام الله در آن نقش بسته است را تایید نمی کند.

وی بیان کرد: از 4 سال قبل طراحی این فتنه در عربستان سعودی کلید خورده بود و آمریکا و اسرائیل و انگلیس با همکاری آل سعود این طرح را در منطقه شکل داده بودند.  

خطیب جمعه مهدیشهر گفت: طبق گفته دادستان کل کشور، اتاق عملیات این فتنه در عراق و افغانستان بود و اینها آماده بودند به محض اینکه در ایران با نا امنی اتفاقی افتاد، داعش را وارد کشور ایران کنند و داعش بر این موج سوار شود و آنگاه معلوم نبود چه بر سرمان می آمد.

وی خاطر نشان کرد: براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران برای ترامپ و استکبار جهانی ارزویی است که آن را به گور خواهند برد.

بارانی با تاکید بر اینکه دشمن مرتب در حال مکر و حیله است، افزود: دشمن را نباید هیچگاه کوچک بشماریم، چرا که  اگر جامعه ای خود را به خواب زد و غافل شد بدانیم دشمنان بیدارند و ضربه می زنند.

وی وحدت و انسجام ملی را مهمترین راهکار نا امید کردن دشمنان در این شرایط دانست و اظهار کرد: جناح ها و جریان های سیاسی همه متحد به منافع مردم و امنیت کشور فکر کنند و این موضوعات را به منازعات سیاسی بدل نکنند.

امام جمعه مهدیشهر جدا کردن صف آشوبگران از مردمی که به مسائل اقتصادی و گرانی معترض بودند، تلاش وافر دولت و مجلس در رفع مشکلات مردم و پیگیری مطالبات آنان به ویژه گرانی هایی که مردم را نگران کرده  را خواستار شدند.

بارانی با تاکید بر اینکه فصل الخطاب جریانات کشور امام خامنه ای است، تصریح کرد: امام خامنه ای در خصوص اتفاقات اخیر فرمودند حرف های زیادی برای گفتن دارم که همه باید به فرمایشات ایشان گوش دهیم.

وی همچنین از نیروی انتظامی که در جریان این فتنه هم با مدارا کردن با مردم و هم با کمترین هزینه به موقع وارد عمل شد، قدردانی کرد و افزود: مردم نیز با حضور خود در صحنه و راهپیمایی محکومیت فتنه گران، خار و خاشاک فتنه را برچیدند.

لزوم حفظ وحدت حول محور ولایت/ ملت انقلابی ایران باج و خراجی به دشمنان نخواهند داد

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر امام جمعه سرخه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته به یکی از ایام الله 19 دی سال 56 اشاره کرد، اظهار داشت: قیام 19 دی مردم قم در دل قیام های زنجیره ای شد که یکپارچه در تمام ایران فراگیر شد و اثرات خود را گذاشت از جمله اینکه مردم ایران هوشیار و بیدار شدند و باورهای اعتقادی مردم عمیق و شدید شد.

وی از دیگر اثرات این قیام را اینگونه عنوان کرد که امام امت محبوب و عزیز شد و نهضت امام خمینی (ره) گسترش پیدا کرد، شعارهای دروغین حقوق بشر کارتر و اقدام های فریبکارانه رئیس جمهور آمریکا افشا شد و همگان دیدند به رهبر و مرجع دینی و سیاسی یک ملت توهین شد و جا داشت که مردم اعتراض کنند.

امام جمعه سرخه به رویدادهای این روز های اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: اغتشاشات اخیر در کشور خاطر دوستداران انقلاب و قلبها از حرکت موهن و سخیف عده ای هنجار شکن مکدر و جریحه دار داشت.

فاطمی بصیر افزود: اعتراضات خودجوش مردمی به سوء مدیریت، ناکامی های اقتصادی مثل تورم و بیکاری حق مسلم است و هیچ کسی نمی تواند بگوید مردم حق ندارند و رهبری نیز چند هفته گذشته فرمودند " این مردمند که مدعی هستند و هیچ مسئولی مدعی نیست".

وی ادامه داد: آنچه مسلم است این اعتراضات باید از مجاری قانونی مطرح شود و روشهای مسالمت آمیز و البته مردم چنین کردند اما در میان این اعتراضات به حق و سالم مردمی غفلتی شد و باز دشمنان و بدخواهان نظام نفوذ  کردند و حواسمان را جمع نکردیم.

امام جمعه سرخه گفت: بارها رهبر معظم انقلاب فرموده اند" نفوذ"؛ چرا جدی نمی گیریم؛ در جریان این اعتراضات شاهد نفوذ دشمن شدیم و این اعتراضات تبدیل به اغتشاشات شد.

فاطمی بصیر تصریح کرد: دشمنان با نفوذ و فتنه گریشان شیرینی جشن حماسه عزت بخش 9 دی امسال را به کام ملت ایران تلخ کردند.

وی گفت: اتاق فرمان این آشوبهای اخیر مثل آشوب و فتنه 88 در خارج از کشور است که خودشان نیز اذعان کرده اند و در روزنامه گاردین نوشتند "دشمنان ایران چشمانشان را مانند لاشخورها که در آسمان کویر در چرخش هستند روی اغتشاشات ایران دقیق کرده اند".

امام جمعه سرخه اظهار داشت: در قرارگاه این اغتشاشات مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی با مشاورت راهبردی روباه مکار انگلیس استعمارگر قرار دارد.

فاطمی بصیر بیان کرد: فضای مجازی و سایبری مثل تلگرام و برخی شبکه های اجتماعی، سلطنت طلبها، تکفیری ها و .. در جریانات اخیر نقش داشتند و رئیس جمهور هتاک آمریکا وقیحانه می گوید زمان تغییر در ایران فرا رسیده است.

وی افزود: وزارت امور خارجه باید پاسخی محکم و شفاف به این خزعولات بدهد.

امام جمعه سرخه گفت: آنچه مهم است حفظ وحدت و انسجام مردم حول محور ولایت فقیه و مطالبه حقوق مردم در کمال امنیت و سلامت اجتماعی است و مردم باید بدانند که مسیر حل مشکلاتشان از دروازه امنیت است و این مسیر تا برقرار نشود نمی توان به احقاق حقوق پرداخت.

فاطمی بصیر با تأکید بر اینکه مردم معترض باید مرز خود را از صف غیرخودی ها جدا کنند مثل فتنه 88؛ تصریح کرد: برای تأمین امنیت باید روزنه نفوذ دشمنان بسته شود.

وی گفت: از نیروی انتظامی باید صمیمانه تشکر کنیم که بسیار خوب با خویشتنداری توانست جریانات اخیر را مهار کند.

امام جمعه سرخه تصریح کرد: امام خمینی(ره) باج ندادند به دشمن؛ رهبری هم باج و خراج به دشمن نمی دهند و نخواهند داد و ما مردم انقلابی و ولایتمدار هم هرگز باج و خراجی به دشمنان نخواهیم داد.

فاطمی بصیر گفت: محکم و با صلابت ایستاده ایم و بعد از فروکش شدن این مسائل از قوه قضائیه می خواهیم با اغتشاشگران به جِد و جَد برخورد و در مقابل این هتاکان قانون شکن بایستند.

آمریکا و اسرائیل خط دهنده اصلی فتنه ها در  انقلاب اسلامی هستند

حجت الاسلام سید علی رضا آرامی امام جمعه گرمسار در خطبه های این هفته نماز جمعه در جمع نماز گزاران گرمساری گفت: در چند اخیر اغتشاشاتی با اسم مطالبات اقتصادی در چند شهر کشور به وقوع پیوست که به هیچ وجه در صدد بیان مطالبات به حق ملت ایران اسلامی در زمینه حل مشکل اقتصادی نبوده است بلکه تنها برای تضعیف جایگاه مقدس انقلاب اسلامی ایران صورت پذیرفت.

امام جمعه گرمسار در ادامه افزود: آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی عامل اصلی اخلال گری در چند روز اخیر در برخی از نقاط کشور بوده اند و این تحرکات برای تضعیف و راه اندازی فتنه ای جدید برای تضعیف انقلاب اسلامی ایران توسط غربی ها  صورت پذیرفته است.

 آرامی در ادامه به خنثی سازی فتنه ها با حضور حماسی مردم در چند روز اخیر و حضور در راهپیمایی های محکومیت این اخلال گری ها  اشاره کرد و اظهارداشت: مردم همیشه با حضور حماسی خود نقشه های شوم  آمریکایی ها و اسرائیلی ها نقشه بر آب کرده است و بازهم ملت خلق کننده حماسه های بزرگتر هستند.

وی در ادامه ضمن دعوت از حضور پر شور مردم گرمسار برای شرکت در راهپیمایی 16دی افزود: مردم همیشه در صحنه و ولایت مدار شهرستان گرمسار فردا شنبه 16 دی ماه از ساعت 10 صبح  از میدان انقلاب تا میدان امام (ره) شهر گرمسار جهت محکومیت اغتشاش گران در برخی از نقاط کشور را با شکوه فراوان برگزار خواهند کرد.

امام جمعه گرمسار در ادامه به مطالبه اقتصادی  مردم و مشکلات در چند سال اخیر  اشاره کرد و گفت: نباید مسئولان این همه نجابت و حماسه های ملت ایران اسلامی را نادیده بگیرند بلکه باید مشکلات اقتصادی را در اولویت امور اجرایی خود قرار دهند و بگذارند مردم  در بیان مشکلات و مطالبات خود اقدامات مفید را انجام دهند.

مشکلات ما خانوادگی است اجازه دخالت بیگانگان را نخواهیم داد

حجت الاسلام والمسلمین حسینیان امام جمعه دامغان ضمن توصیه و سفارش نماز گزاران به تقوا گفت: کسی که از دشمن غافل شود از او ضربه خواهد خورد چرا که دشمن بیدار است اگر کسی خوابش ببرد در مقابل دشمن موضع درست نداشته باشد ضربه مهلک خواهد خورد اگر دشمن از شما تشکر کرد از مکر و حیله دشمن غافل نشوید.

وی در ادامه افزود: از چراغ سبز دشمن خوشحال نشوید دشمن مانند مار است و در وجودش سم وجود دارد هرچند ظاهری نرم و فریبنده داشته باشد باید در موضع گیری هایمان غفلت نکنیم دشمن راه ها ومکرها م و حیله ها و شیوه‌های فراوان دارد و گام به گام نقشه های خود را پیاده می‌کند.

حسینیان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص ناآرامی های روز اخیر اظهار کرد: ما در منطقه‌ای پر از تنش و ناآرام محیط امنی را برای کشور به وجود آوردیم می‌خواهند این را از ملت ایران بگیرند و امنیت را از کشور سلب کنند.

خطیب نماز جمعه دامغان با اشاره به اینکه متکدیان در شهر مردم را آزار می‌دهند، بیان کرد: ۵۴ خانواده متکدی شناسایی شده‌اند که در سطح شهر پراکنده می‌باشند و آبروی شهر را می برند که از دادستان، نیروی انتظامی، بهزیستی، فرماندار، خدمات شهری و شهرداری می‌خواهم که این متکدیان را سازماندهی و به این مسئله رسیدگی کنند تا در آبروی شهر آسیب نرسد.

حسینیان با اشاره به مشکلات جامعه گفت: همه ما می دانیم که مردم مشکلاتی دارند و ائمه جماعت مشکلات مردم را در پشت تریبون اعلام کردند برای رفع مشکلات مردم و آسیب های اجتماعی بباید به حوزه معیشت مردم است اما عده‌ای روی موج سوار شدند و آرامش ملی را می خواهم به هم بزنند.

وی با بیان اینکه مطالبات و مشکلات چیزی نیست که بگذاریم به  خط ولایت و پرچم مقدس توهین شود ما این را نمی‌پذیریم، افزود: اتفاقات اخیر را کسی نمی پذیرد و شهروندان را نادیده گرفتند که باعث ناراحتیهایی شد.

انتهای پیام /ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه