تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

در دیدار ائمه جمعه استان با استاندار سمنان مطرح شد؛
مفسدان آبروی انقلاب را برده‌اند/ برخی مسئولان در جلسات رسمی، شخصیت روسای جمهور را به مضحکه گرفتند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
ائمه جمعه سراسر استان در دیدار با استاندار سمنان به طرح دیدگاه‌ها، انتقادات و نقطه‌نظرات خود پرداختند.

به گزارش خبرنگار مرآت، ائمه جمعه سراسر استان سمنان صبح امروز (یکشنبه) در سالن غدیر استانداری سمنان با سید شهاب‌الدین چاوشی استاندار سمنان دیدار کردند.

در این دیدار که آیت‌الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان نیز در آن حضور داشت، تعدادی از ائمه جمعه شهرهای استان به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل جاری کشور و استان پرداختند.

اختلافی بین ائمه جمعه و مسئولان استان سمنان وجود ندارد

آیت‌الله سید محمد شاهچراغی امام جمعه سمنان در این دیدار با بیان اینکه هیچ اختلافی بین امامان جمعه و مسئولان استان وجود ندارد گفت: خوشبختانه استان سمنان از استانداری مردمی و مردمدار برخوردار است که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

امام جمعه سمنان با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در کشور تاکید کرد: گرانی و بیکاری، دو مشکل عمده این روزهای کشور و استان است که از مسئولان تقاضا داریم برای حل این مشکلات تلاش بیشتری کنند.

شاهچراغی در ادامه با یادآوری دیدار اخیر رهبر انقلاب با اعضای هیات دولت گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمدند برجام هدف نیست لذا زمانی که منافع کشورمان با آن تامین نشود ادامه دادن آن توجیه نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: مردم نشان داده‌اند در کنار انقلاب، نظام و رهبری خواهند ایستاد و این بار نیز توطئه‌های دشمنان را خنثی خواهند کرد.

مدیران از پشت‌میزنشینی دوری کنند

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس امینی امام جمعه شاهرود نیز در این جلسه با بیان اینکه کمبود آب و عدم تکمیل مصلی‌ها از مهمترین مشکلات استان سمنان هستند گفت: مسئولان توجه کنند که مصلی‌ها برای امامان جمعه نیست و متعلق به عموم مردم است لذا باید برای تکمیل هرچه سریعتر آنها اقدام کنند.

امام جمعه شاهرود در ادمه با انتقاد از روحیه پشت‌میزنشینی برخی مدیران افزود: مدیران از پشت‌میزنشینی دوری کنند و به میان مردم بیایند.

امینی ادامه داد: برای رفع مشکلات کنونی کشور نیازمند روحیه شهیدان رجایی و باهنر در بین مدیران هستیم.

وی با اشاره به وجود برخی موانع برای انجام اقدامات اقتصادی و نیز فرهنگی گفت: این مسئولان و مدیران هستند که باید منت سرمایه‌گذاران را بکشند نه اینکه سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری منت مسئولان را بکشد.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه مسئولان تحمل شنیدن انتقادات دلسوزانه ائمه جمعه را داشته باشند تصریح کرد: مسئولان اجازه دهند انتقادات از زبان ائه جمعه که امین نظام و مردم هستند بیان شود چراکه این امر به صلاح کشور و نظام است.

مفسدان آبروی انقلاب را برده‌اند

در ادامه این جلسه، آیت‌الله سید جلیل قدمی امام جمعه دیباج با اشاره به نابودی محصولات کشاورزی در این منطقه بر اثر سرمازدگی گفت: متاسفانه در این سرمازدگی، به باغات گردو و سایر باغات آسیب فراوانی وارد شد و محصولات باغداران و کشاورزان این منطقه از بین رفت.

امام جمعه دیباج با انتقاد از عدم حضور مدیران استانداری و فرمانداری برای پیگیری این مشکل افزود: باوجود اینکه این مشکل را بارها از تریبون نماز جمعه به گوش مسئولان رساندم اما متاسفانه هیچ‌کس برای پاسخ به این مساله یا حداقل دلداری دادن به کشاورزان در میان مردم منطقه حاضر نشد.

قدمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مفسدان در ایجاد مشکلات کنونی کشور اظهار کرد: مفسدان سیاسی و اقتصادی، آبروی کشور و انقلاب را برده‌اند که این مساله به موازات در برخی نقاط استان نیز رخ داده است.

وی خاطرنشان کرد: باید مشخص شود علت اینکه مردم برای اعتراض به خیابان‌ها می‌آیند چیست.

برخی مسئولین در جلسات رسمی شخصیت روسای جمهور را به باد مضحکه گرفتند

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی فاطمی‌بصیر امام جمعه سرخه نیز در این دیدار با اشاره مشکلات کنونی کشور گفت: با مطالعه تاریخ معاصر به وضوح در‌می‌یابیم که انقلاب اسلامی شرایط دشوارتر از این را نیز گذرانده است.

امام جمعه سرخه با یادآوری اتفاقات سالهای پایانی زندگی امام خمینی (ره) افزود: مهمترین اتفاق سیاسی سالهای پایانی عمر بابرکت امام (ره)، ایجاد عقد اخوت میان جناحین عمده سیاسی کشور برقرار کرد.

فاطمی‌بصیر با بیان اینکه دوری مسئولان از مردم را یکی از آفت‌های کنونی کشور دانست و گفت: انفعال در برابر دشمن و نیز اعوجاج از خطوط اصلی انقلاب اسلامی از دیگر آفت‌هایی است که ممکن است گریبان‌گیر مسئولان کشور شود.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه باید به نقد منصفانه و دفاع از عملکرد مسئولان بپردازند اظهار کرد: متاسفانه عده‌ای در جامعه ما به جای نقد فکر، نقد گفتار و نقد رفتار به نقد شخصیت افراد و چهره‌ها می‌پردازند.

امام جمعه سرخه ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم که فضای نقد را در جامعه به سمت تعقل ببریم اما متاسفانه برخی مسئولان این موضوع را رعایت نمی‌کنند.

فاطمی‌بصیر تصریح کرد: بنده تلاش می‌کنم در یادواره‌های شهر سرخه، سخنرانان از ذکر مصادیق انتقادی خودداری کنند اما از آن سو عده‌ای نسبت به برگزاری جشن‌هایی اقدام می‌کنند که سخنران مدعو آن جشن‌‌ها، بسیار عریان و بدون کمترین ملاحظه‌ای، شخصیت روسای جمهور پیشین را به باد تمسخر و مضحکه می‌گیرند.

وی با بیان اینکه هر نسبتی به هرعنوانی چه در جهت مدح و چه در جهت ذم دیگران، محکوم است گفت: دادن نسبت‌های ناروا بر التهابات و هیجانات می‌افزاید اما متاسفانه برخی دوستان مسئول با طرح برخی موضوعات باعث ایجاد تنش در جامعه می‌شوند.  

گفتنی است پس از پایان اظهارات امام جمعه سرخه، استاندار سمنان از خبرنگاران حاضر در جلسه  درخواست کرد تا سالن را ترک کنند.

انتهای پیام/و

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه