شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

روش‌های کسب درآمد مسافران:
معرفی سایت‌های کاریابی در سفر
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
حامد الماسی، گردشگر و بک‌پکر ایرانی که از این طریق به کشورهای مختلفی سفر کرده، در تازه‌ترین یادداشت خود به روش‌های کسب درآمد در سفر اشاره کرده است.

به گزارش مرآت، پس از دقت در کاهش هزینه‌های سفر کار در سفر و داشتن درآمد حین سفر، عاملی مهم برای استمرار سفرهای غالبا طولانی و مدیریت کردن مخارج سفر است. به روش‌های متفاوت می‌توان در سفر درآمد داشت. اگر هنر یا حرفه‌ای دارید می‌توانید به انواع مختلف از آن برای درآمدزایی در سفر استفاده کنید.

نوازندگی خیابانی، انجام هنرها و صنایع دستی مانند کارهای ظریف با چوب و سنگ، انواع بافتنی مانند دستبند و سربند و دست‌ساخته‌هایی از این دست می‌تواند برای شما در سفر تولید درآمد داشته باشد. اتفاقا این کارهای درآمدزا، چندان به ابزار سنگین یا غیر قابل حمل نیاز ندارد و با داشتن یک مُقار برای کنده‌کاری‌های کوچک و چند سنباده و یک چاقوی کوچک می‌توانید از تکه‌های مختلف چوب که سر راهتان فراوان است، کاردستی‌های جذابی بسازید.

بدانید که به عنوان یک گردشگر شانس خوبی برای فروش محصولات خود دارید. اگر هم اجرای موسیقی خیابانی می‌کنید هم از این شانس برخوردار هستید که حمایت شوید. چراکه معمولا مردم به هنرهایی اینچنین از سمت یک کوله‌گرد روی خوش نشان می‌دهند.

کسب و کارهای اینترنتی و کارهایی که از راه دور قابل کنترل هستند هم امروزه راه بسیار مناسبی برای درآمد در سفر به شمار می‌رود. یعنی اگر شغلی دارید که می‌توانید با خود همراه کنید و در سفر هم درآمدی داشته باشید، خوش شانس هستید و وقت آن است که بر اساس علاقه‌تان یعنی سفر، تغییری در سبک زندگی‌تان ایجاد کنید. اگر به کسب درآمد از اینترنت یا به اصطلاح نت‌ ورک مارکتینگ هم آشنایی دارید، فرصت خوبی برای سفرهای نسبتا طولانی دارید.

علاوه بر اجرای موسیقی خیابانی، فروش محصولات و صنایع دستی و هنری و علاوه بر کنترل شرکت یا کسب و کار از راه دور، درآمد اینترنتی و همچنین لیدری محلی یا عمومی، ایده‌های دیگری هم وجود دارد. با استفاده از برخی سایت‌های کاریابی، کار در کافه، مزرعه، یا هر محل مرجع دیگری، می‌شود در مقصد مورد نظر، به طور موقت کار پیدا کرد.

تجربه نشان داده که کار در هاستل هم یکی از کارهایی است که بدون دریافت و پرداخت هزینه‌ای اجازه اقامت برای برخی از دوستان را در همان هاستل فراهم کرده است. کارهایی چون مدیریت در برخی ساعت‌ها، آشپزی و یا کار در بخش کافه‌ی هاستل.

چند وب‌سایت برای کوله‌گردها که می‌توان از آنها کارهای مختلف داوطلبانه پیدا کرد، عبارتند از:

Hippohelp.com

 workaway.info

caretaker-jobs.com

hosteltraveljobs.com

iapa.org

findacrew.net

freelancer.com

Helpx.net

wwoof.net

hosteljobs.net

در این سایت‌ها می‌توان کارهایی چون نگه‌داری کودک یا حیوان خانگی، کارهای دریایی بر روی کشتی یا قایق و همانطور که اشاره شد، کار در مزرعه، کار در هاستل و یا کافه و مثال‌هایی از این دست در همه کشورها، کم و بیش پیدا کرد. علاوه بر همه‌ این موارد حتما ایده‌های شخصی خوبی هم برای هر فردی قابل وقوع است که می‌تواند آغازگر یک راه جدید برای درآمد در حین سفر باشد.

نوازندگی در سفر

کمی مفصل‌تر به این مورد که تجربه‌ی شخصی هم بوده می‌پردازم. همراهی یک ساز قابل حمل در سفر علاوه بر لذت همراهی موسیقی زنده، به چند دلیل دیگر هم مفید است و کیفیت سفر را افزایش می‌دهد.

نوازندگی در سفر یا باسکینگ (busking)، عاملی برای پیدا کردن دوست است؛ در تنهایی همدم خوبی است؛ زبان مشترک جهانیان است و می‌توانید با هم‌زبان یا غیرهم‌زبان هم‌کلام شوید! تصور کنید کنار آتش در یک شب کنار دریا یا در جنگل برای دوستان‌تان اجرای موسیقی زنده کنید و یا با یک یا چند نوازنده دیگر هم‌نوا شوید. لذت همراهی موسیقی زنده وصف نشدنی است و فقط کنار همان آتش قابل درک است.

علاوه بر همه این گزینه‌ها که بر کیفیت سفرتان تاثیرگذار است، همانطور که اشاره شد، از ابعاد مالی برای سفرهای طولانی و دائمی هم می‌شود روی آن حساب کرد. اگر نوازنده نسبتا چیره دستی هستید، بخشی از هزینه‌ها در حین سفر را می‌توانید از اجرای خیابانی (busking) تامین کنید.

اجرای خیابانی، اجرایی خودخواسته و داوطلبانه است که از کسی درخواست مبلغی نمی‌کنید و به صورت دوستانه هنر خود را تقدیم می‌کنید که با حمایت داوطبانه برخی از مخاطبان همراه می‌شود. کار زیبایی است. «کار در سفر» علاوه بر تامین برخی هزینه‌های شما در سفر، باعث پیدا کردن دوستان جدید از میان تماشاچیان و رهگذران می‌شود. همچنین شوق و انگیزه برای ادامه سفر و دیدن جاهای بیشتر را هم فراهم می‌کند.

حتا اگر نخواهید یک کوله‌گرد دائمی باشید، و فقط مدتی، آن را تجربه کنید بعد مالی مهم است. اگر پس‌انداز مناسبی دارید که هیچ، اگر نه فعالیتی تحت عنوان کار در سفر جز برنامه سفر نباشد ادامه دادن دشوار است. پیشنهاد می‌کنم سفر را با ساز همراه کنید و تجربه نابی به کیفیت یک عمر داشته باشید.

سفر سلامت!

مهر

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه