تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
معرفی برترین‌های طراحی معاصر در سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
اولین سالانه ملی طراحی معاصر سمنان با معرفی برگزیدگان، به کار خود پایان داد.

به گزارش مرآت، غلامرضا سماوی، دبیر اولین سالانه ملی طراحی معاصر سمنان، معرفی و حمایت از نسل نو طراحی، ایجاد بستر مناسب و بروز قابلیت‌های نوین این رسانه را از اهداف این همایش هنری برشمرد.

طبق رای هیات داوران اولین سالانه طراحی معاصر سمنان، دیپلم افتخار، تندیس سالانه و مبلغ ۱۵ میلیون ریال به لیدا عبدالهی برای اثر بدون عنوان، به خاطر استفاده به جا، هوشمندانه، متنوع و اثرگذار از ابتدایی‌ترین ابزار طراحی در عین دوری از زیاده گویی، همچنین خلق فضایی بومی، حسی و عاطفی با ظرافت‌های تصویری و طراحانه تعلق گرفت.

دیپلم افتخار، تندیس سالانه و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به سعید غلامی برای سه گانه «سوگواری خاطرات» به خاطر اجرای روان و آزادانه، بازنمایی بی تکلف فضا، بداهگی در نمایش حالات، همچنین حفظ ساختار اثر با جانمایی درست لکه‌ها و خاکستری‌ها و در مجموع دستیابی به وحدت و انسجام فرمی و موضوعی اهدا شد.

دیپلم افتخار، تندیس سالانه و مبلغ هفت میلیون ریال به مرضیه دربانیان برای اثر «تفکرات ناهمخوان» به خاطر ساخت تصویری مناسب در همنشینی عناصر ناهمگون تکنیک ساده و جامع و کاربست روایت تمثیلی در بیان ایده‌های شخصی تعلق گرفت.

با اتفاق نظر هیات داوران، جهت تشویق شرکت کنندگان جوان، علاوه بر سه مقام اعلام شده، دیپلم افتخار، تندیس سالانه و مبلغ پنج میلیون ریال به فرزانه رضایی برای اثر پرتره، به خاطر رویکرد بیانگرانه طراحی و استفاده روان و درست از تکنیک در جهت دستیابی به حالات و عواطف درونی اختصاص یافت.

در اولین سالانه طراحی معاصر سمنان حدود ۵۰۰ اثر طراحی از نقاط مختلف ایران شرکت کردند که ۱۰۰ اثر از ۱۰۰ هنرمند به مرحله نهایی نمایشگاه راه یافت و بیش از ۶۰ اثر در نمایشگاهی در نگارخانه سیمرغ فرهنگسرای کومش به نمایش درآمد.

خبرنگاران جوان

انتهای پیام/م  

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه