تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

وزیر نیرو:    
مطالعات پروژه انتقال آب خزر در حال نهایی شدن است / مردم استان سمنان به هیچ وجه نگران تامین آب نباشند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
وزیر نیرو با بیان اینکه مطالعات پروژه انتقال آب از دریای خزر در حال نهایی شدن است گفت: مردم استان سمنان به هیچ وجه نگران تامین آب نباشند.

به گزارش خبرنگار مرآت، رضا اردکانیان وزیر نیرو در جلسه کارگروه «سازگاری با کم‌آبی استان سمنان» که عصر امروز با حضور استاندار سمنان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعت آب و برق استان در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد با تقدیر از تلاش مدیران استان برای عبور از تابستان گفت: آنچه در طول مدت مدیریت مسئولان در کشور اهمیت دارد میزان اثرگذاری آنها بر زندگی مردم است.

وزیر نیرو با اشاره به اوضاع اقتصادی کشور افزود: در حال حاضر نوع خاصی از جنگ اقتصادی، روح و روان مردم را تحت‌تاثیر قرار داده است و در مقطع بسیار حساسی قرار گرفته‌ایم که باید نهایت تلاش خود را برای جلب رضایت مردم بکار بگیریم.

اردکانیان با بیان اینکه عملکرد امروز مسئولان توسط آیندگان مورد قضاوت قرار خواهد گرفت اظهار کرد: مسئولان امروز این فرصت را دارند تا با خدمت به مردم در هر جایگاهی به ارتقای سطح رضایتمندی مردم کمک کنند.

نوع نگاه حکومت‌ها به آب، اصلی‌ترین معرف توسعه‌یافتگی آنهاست

وی در بخش دیگری از این جلسه با یادآوری سوابق خود در بخش‌های مرتبط با آب گفت: نزدیک به 3 دهه از سوابق مدیریتی، علمی و اجرایی من به نوعی با موضوع آب مرتبط بوده است و معتقدم اصلی‌ترین معرف توسعه‌یافتگی حکومت‌ها، نوع نگاه آنها به آب است.

وزیر نیرو با بیان اینکه پروژه‌های آب، پروژه‌هایی زمان‌بر و طولانی هستند تصریح کرد: پروژه‌های آب پروژه‌هایی هستند که مدیران توسعه‌یافته بر اساس پیش‌بینی سالهایی که حتی ممکن است حیات هم نداشته باشند نسبت به اجرای آنها اقدام می‌کنند.

اردکانیان با اشاره به وجود برخی چالش‌ها در انتقال آب بین‌ حوزه‌ای گفت: اگر مدیران به جنبه‌های مرتبط با مصرف آب انتقال یافته توجه شایسته‌ای نداشته باشند ممکن است در سالهای بعد مشکل کمبود آب، مجددا دامن‌گیر منطقه هدف شود.

وی با تاکید بر اجرای توامان طرح‌های مدیریت مصرف با پروژه‌های انتقال آب اظهار کرد: طبیعتا انتقال آب به عمرانی و آبادانی مقصد و به تبع آن افزایش جمعیت منجر خواهد شد لذا اگر برای نیازهای دوره پس از انتقال از همین الان چاره‌اندیشی نشود در آن دوران به مشکلاتی برخورد خواهیم کرد.

وزیر نیرو ابعاد انتقال آب از دریای خزر را گسترده دانست و گفت: وجه فنی، اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی این پروژه حائز اهمیت است اما از مسئولان استان سمنان می‌خواهم به موضوع مدیریت مصرف نیز در این زمینه توجه کنند.

مردم استان سمنان به هیچ وجه نگران تامین آب نباشند

اردکانیان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری همایش انتقال آب دریا خزر توسط دانشگاه سمنان در آذرماه امسال افزود: اگر توفیقی باشد در این همایش شرکت خواهم کرد اما از دست‌اندرکاران آن می‌خواهم به موضوع مدیریت مصرف نیز توجه کنند تا آب انتقالی در یک مشک سوراخ ریخته نشود چراکه طرح‌های تامین آب طمانی جواب می‌دهد که برای مدیریت مصرف نیز برنامه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مردم مناطق کویری به اهمیت آب واقف هستند گفت: اینکه مردم این مناطق با وجود طبیعتی خشک و خشن همچنان در این مناطق زندگی می‌کنند از منظر امنیت ملی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

عضو کابینه دوازدهم تصریح کرد: حفظ حیات مسکون در مناطق کویری مرکزی و شرقی کشور یک ضرورت امنیت ملی است لذا برای دستیابی به آن باید هر اقدامی انجام دهیم.

اردکانیان ادامه داد: مطالعات پروژه انتقال آب خزر در حال جمع‌بندی نهایی است و زمانی که گزارش نهایی آن تنظیم شود نحوه اجرای آن را مشخص خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: مردم استان سمنان به هیچ وجه نگران مساله تامین آب نباشند.

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه