تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

گزارشی از مشکلات مسکن مهر مهدیشهر؛    
مسکن مهر مهدیشهر فاقد امکانات رفاهی اولیه
تنها امکاناتی که در مسکن مهر خاتم الانبیاء مهدیشهر به چشم می خورد، مسجد، دکه ای به عنوان سوپر مارکت و همچنین زمینی پوشیده از سنگ و خاک با چندین وسیله بازی است که به عنوان پارک مطرح می باشد.

به گزارش مرآت به نقل از نیزوا، وقتی طرح مسکن مهر جهت خانه دار کردن مردم در دستور کار قرار گرفت، بیساری خوشحال بودند که می توانند بعد از یک عمر زندگی مستاجری صاحب خانه شوند. شاید دیری نپایید که این آرزو برآورده شد و بسیاری در مسکن مهر صاحبخانه شدند.

اما ساخت خانه های انبوه در مسکن مهر فقط کفایت نمی کرد و لازم بود در کنار ساخت خانه، امکانات زیر ساختی و خدمات رفاهی اولیه برای ساکنان شهرک های مسکن مهر فراهم شود اما دریغ که در برخی از شهرها فقط خانه سازی شد و خبری از امکانات اولیه زندگی در شهرک مسکن مهر نیست.نمونه آن مسکن مهر مهدیشهر است که ساکنان آن از کمترین امکانات اولیه برخورداند.

در مسکن مهر شهرک خاتم الانبیاء مهدیشهر، تنها ساختمان ها و بلوک هایی ساخته و به متقاضیان تحویل داده شده است ولی فکری به حال امکانات اولیه همچون تردد و رفت و آمد، پارک و فضای سبز، تامین روشنایی لازم، نانوایی، سوپر مارکت و میوه و تره بارنشده است.

تنها امکاناتی که در این شهرک به چشم می خورد، مسجد، دکه ای به عنوان سوپر مارکت و همچنین زمینی پوشیده از سنگ و خاک با چندین وسیله بازی که به عنوان پارک مطرح است.

اینها تمامی امکانات ساکنین مسکن مهر شهرک خاتم الانبیاء مهدیشهر است که قریب به 250 خانوار در آنجا زندگی می کنند.

به گفته ساکنین محل، با گذشت چندین سال از احداث این شهرک، خیابان های آن هم تا چند ماه پیش خاکی بود و تازه در سال 96 اقدام به آسفالت خیابان ها شده است.

اهالی این محل به خبرنگار نیزوا گفتند: این شهرک نه نانوایی دارند و نه سوپر مارکتی که تمام مایحتاج روزانه را داشته باشد و برای خرید و تامین نیازهای اساسی و مواد غذایی لازم مجبور هستند به سطح شهر یا شهرک های شهدا و طالب آباد برود که با وجود عدم رفت و آمد همیشگی و به موقع تاکسی یا باید بسیار معطل شوند یا با آژانس رفت و آمد داشته باشند که هزینه گزافی را باید متحمل شوند.

نبود فضای سبز و پارک مناسب از دیگر مشکلات شهرک خاتم الانبیاء بود که ساکنان محل نسبت به این کمبود نیز گلایه داشتند و می گفتند: شهرداری محدوده کوچکی را به عنوان پارک برای ما در نظر گرفته و وسایل بازی دست دوم و بدون استاندارهای لازم را در این محدوده که مثلا پارک است، نصب کردند ولی هیچ فضای سبز و چمنی در این پارک ایجاد نکردند و زمین پر از شن است که برای بازی کودکانمان مناسب نیست و حتی باعث آسیب کودکان نیز شده است.

به گفته ساکنان مسکن مهر خاتم الانبیاء، در روبروی این شهرک نیز زمینی به مالکیت خصوصی وجود دارد که صاحب ملک در تابستان گوسفندان خود را در آن زمین برای چرا رها می کند که باعث آزار اهالی محل شده است و خواستار این هستند که مسئولین تدابیری بیندیشند یا گوسفند در این محل که محدوده شهری است رها نشوند یا اگر صاحب ملک می خواهد همچنان گوسفندانش را در زمینش برای چرا بگذارد، باید اطراف زمینش را محصور کند.

اینها تنها چند مورد از اساسی ترین مشکلات اهالی مسکن مهر خاتم الانبیاء مهدیشهر بود که برای رفع این مشکلات از طریق شورای اسلامی شهر مهدیشهر پیگیری شد.

حسن نورانیان رئیس شورای اسلامی شهر مهدیشهر در همین خصوص در گفت و گو با خبرنگار نیزوا، اظهار کرد: با دیدار و نشستی که با مردم شهرک مسکن مهر خاتم الانبیاء داشتیم مشکلاتشان  به سمع و نظر ما رسیده و شوراهای محله را در این شهرک تشکیل دادیم تا مشکلات بهتر و سریع تر بررسی و در رفع آن پیگیری شود.

وی گفت: یکی از مهمترین مشکلات اهالی این شهرک نبود نانوایی است که پیش از این توسط امام جماعت مسجد پیگیری شد و نانوایی سیار را در آنجا راه اندازی کردند ولی چون به دلیل اینکه دستگاه نانوایی خراب شد و نتوانستند تعمیر کنند نانوایی تعطیل شد.

رئیس شورای اسلامی شهر مهدیشهر ادامه داد: پیگیری ما در این خصوص رایزنی با مسکن و شهرسازی شهرستان است تا زمینی را برای احداث نانوایی، میوه و تره بار و سوپر مارکت که سه نیاز اصلی مردم محل است، مزایده بگذارند و برای سرمایه گذاری اولیه نیز تا جایی که بتوانیم با نهادهای مربوطه پیگیری می کنیم تا تسهیلات لازم به متقاضی این کار ارائه شود.

نورانیان در خصوص پارک محل و عدم استاندار بودن وسایل بازی در آن نیز، بیان کرد: متاسفانه این مشکل وجود دارد و در حال حاضر شهرداری در وضعیتی نیست که بتواند وسایل بازی جدید و استانداری را خریداری و در آنجا نصب نماید ولی برای احداث زمین ورزش در صدد هستیم با کمک خود اهالی محل فضایی را فراهم نماییم تا حداقل مکانی برای ورزش داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر مهدیشهر در خصوص ایجاد فضای سبز در مسکن مهر نیز گفت: برای ایجاد فضای سبز و درختکاری در محل باید وضعیت منابع آبی آنجا را بررسی کنیم که اگر از نظر آب مشکلی وجود نداشته باشد، کاشت درخت را در برنامه کاری شورا داریم و نه تنها در آن محل بلکه بر آن هستیم با همکاری مردم سالی 50 هزار درخت در محله های مختلف شهر کاشته شود که فضای سبز خوبی در شهر ایجاد خواهد شد.

نورانیان با اشاره به مشکل عدم تردد همیشگی تاکسی شهری در مسکن مهر نیز اظهار کرد: شهرداری را مجاب کردیم تا طرحی بگذارد و مشکل  تردد تاکسی در شهرک رفع شود به عنوان مثال در ساعات مشخصی تاکسی در محل حاضر باشد و در همان ساعت نیز مردم برای رفت و آمد اقدام کنند چون برای راننده ای که به محل رفت و آمد می کند نیز باید به صرفه باشد و نمی تواند در تمام ساعات تردد نماید که مسافری ممکن است وجود نداشته باشد و بدون مسافر در تردد باشد از طرف دیگر اگر هم رانندگان تاکسی با ما همکاری نکنند و در ساعات معین شده در آن خط تردد نکنند مجبور هستیم بخش خصوصی را وارد کنیم که به ضرر تاکسی داران می باشد.  

وی با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات محله مسکن مهر، مشکلات فرهنگی است، افزود: اهالی محل نگرانی داشتند و خواستار بودند اقدامات فرهنگی بیشتری برای محله شان صورت پذیرد  که برای این مسئله نیز با توجه به اینکه در محدوده جنوب شهر هیچ کتابخانه ای وجود ندارد تصمیم گرفتیم برای سه محل شهرک شهدا، شهرک فاطمیه و مسکن مهر، کتابخانه ای احداث نماییم که اگر خیری وارد شود و حدود 300 متر مربع زمین واگذار نماید احداث کتابخانه نیز انجام خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر مهدیشهر همچنین به کمبود مخزن های سطل زباله در شهرک اشاره کرد و ادامه داد: در این خصوص نیز شهرداری مخزن های زباله را در محل افزایش خواهد داد.

نورانیان در خصوص در خواست اهالی محل برای بازگشایی کامل مسیر منتهی به شهرک شهدا گفت: اهالی محل خواستار این هستند که علاوه بر خیابان دسترسی که از کنار کارخانه پی وی سی به شهرک خاتم الانبیاء منتهی می شود، خیابان دسترسی مستقیم به شهرک شهدا بازگشایی شود تا رفت و آمد راحت تر انجام گیرد ولی متاسفانه مسیری که مدنظر است در مالکیت خصوصی قرار دارد و باید با آنان رایزنی و زمین هایشان خریداری و در تملک شهرداری قرار گیرد که پس از آن می توان بازگشایی کامل خیابان و آسفالت و همچنین تامین روشنایی آن را انجام داد.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه