تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

تصویر روز

آخرین اخبار

تیزر؛
مستند کوتاه «فولاب‌محله!»
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
این شب‌ها، درست وقتی که بسیاری از مسئولین آرام می‌خوابند، "آب" آرام و خزنده، زیر خانه‌های مردم فولادمحله جریان دارد و جان و مال مردم را در خطر قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مرآت، مردم روستای فولادمحله، این روزها بیش از پیش با یک مشکل عجیب دست و پنجه نرم می‌کنند. بالا آمدن سطح آب‌های زیرزمینی در این روستا، زندگی مردم را تحت‌الشعاع قرار داده و جان و مال آن‌ها را به مخاطره انداخته است.

مشاهدات خبرنگاران مرآت نشان می‌دهد که کف و دیوارهای بسیاری از خانه‌ها در فولادمحله، به سبب بالا آمدن آب، ترک برداشته و رو به تخریب می‌رود. مردم می‌گویند در طول هفت هشت ماه گذشته که این مشکل تشدید شده است، مسئولان اقدام خاصی را صورت نداده‌اند و به «حرف» بسنده کرده‌اند.

حالا برخی از اهالی در فصلِ سرمای فولادمحله، رخت خود را از خانه به حیاطِ خانه کشیده‌اند تا مبادا آب، جانشان را با خانه‌شان بگیرد. کارشناسان و مسئولان البته اگر حوصله و فرصت داشته باشند، بد نیست که این مسأله را به لحاظ تخصصی بررسی کنند اما اهالی می‌گویند با ورود به ترسالی، سدهای بالادست روستا در بروز این وضعیت دخیل‌ شده‌اند. از طرفی عدم رعایت حریم قنات‌ها، بعضا پر کردن قنات‌ها و عدم لایروبی آن‌ها سبب شده که آب چاره‌ای نداشته باشد جز آمدن به سطح زمین!

مردم می‌گویند باید اجازه برداشتِ آب بیش‌تر از منابع آبی داده شود. این وضعیت کشت و زرع مردم را هم با مشکل مواجه کرده است. درختانِ مردم، که محل ارتزاق مردم است، اصطلاحا دارند زیر آب خفه می‌شوند!

باید پیش از فاجعه دست به کاری زد. یکی دو سال است که این مشکل در روستا مردم را آزار می‌دهد؛ سوال مردم این است، مسئولان نمی‌دانند باید چه کنند یا نمی‌خواهند کاری بکنند؟

انتهای پیام/ح

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.