تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

نمایندگان استان سمنان در حضور وزیر نیرو:
پیش‌شرط‌های انتقال آب خزر در استان سمنان اجرایی شده است/ مسئولان از مهاجرت مردم استان جلوگیری کنند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در اجرای پروژه انتقال آب از دریای خزر شدند.

به گزارش خبرنگار مرآت، جلسه کارگروه سازگاری با کم‌آبی استان سمنان عصر امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر نیرو در استانداری سمنان برگزار شد.

پیش‌شرط‌های انتقال آب خزر در استان سمنان اجرایی شده است

احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به شرایط ویژه استان سمنان گفت: تمام زمینه‌های توسعه در استان سمنان فراهم است به جز آب، که به یکی از چالش‌های توسعه استان تبدیل شده است.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه افزود: اگر مشکل آب در استان سمنان رفع شود این استان می‌تواند به نقطه ثقل کشور در شرایط خاص در پدافند غیرعامل تبدیل شود.

همتی با اشاره به سخنان وزیر نیرو درخصوص پیش‌شرط‌های انتقال آب بین حوزه‌ای گفت: مصرف آب در استان سمنان از متوسط کشوری پایین‌تر است، 80 درصد چاه‌های آب به کنتور هوشمند مجهز شده و پروژه‌های آبیاری تحت فشار، تصفیه آب و ...در این استان اجرا شده است که این امر نشان می‌دهد تمام راه‌های مدیریت مصرف در این استان طی شده است.

وی با یادآوری قول رئیس‌جمهور در سفر به استان سمنان برای اجرای این پروژه تصریح کرد: مجوز کتبی اجرای این پروژه از سوی سازمان حفاظت محیط زیست نیز صادر شده است و این پروژه باید وارد مرحله اجرایی شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان با بیان اینکه هزینه انتقال آب از دریای خزر، یک سوم هزینه انتقال آب خلیج‌ فارس و دریای عمان است گفت: در این موضوع باید قانون اساسی، قانون توزیع عادلانه آب و کنوانسیون تهران در خصوص دریای خزر را مبنا قرار دهیم و حق‌آبه جمهوری اسلامی ایران از دریای خزر را استیفا کنیم.

همتی با جدی دانستن مشکل آب در کشور و بویژه استان سمنان اظهار کرد: آب‌های سطحی در دو دهه اخیر به یک سوم تا یک چهارم کاهش یافته و خشکسالی بخش‌های زیادی از مناطق مرکزی کشور را فراگرفته است.

وی ادامه داد: براساس پیش‌بینی‌های ناسا این مناطق در صورت عدم تامین آب شاهد پدیده مهاجرت خواهند بود که این امر پیامدهای اجتماعی و امنیتی به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه خاطرنشان کرد: هرچه زودتر باید برای بحران آب در استان سمنان چاره‌اندیشی شود.

دشمن نمی‌خواهد مردم سمنان و مازندران در کنار هم باشند

ابوالفضل حسن‌بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: 18 استان کشور با مشکل آب دست و پنجه نرم می‌کنند که این موضوع گریبان استان سمنان را نیز گرفته است.

نماینده مردم دامغان افزود: براثر خالی شدن سفره‌های زیرزمینی، بخش‌های زیادی از استان دچار فرونشست شده است و این موضوع راه‌آهن استان را نیز تهدید می‌کند.

حسن‌بیگی با بیان اینکه مردم دامغان در مدیریت مصرف آب پیش‌رو هستند اظهار کرد: وقتی مردم دامغان برای رفع مشکل گاز در استان مازندران بسیاری از باغات خود را آزاد کردند تا خط لوله 48 اینچی به ساری برسد توقع دارند مشکل آب آنها نیز مرتفع شود.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد دشمنان نمی خواهند مردم دو استان سمنان و مازندران در کنار یکدیگر باشند و برخی نیز به گونه ای سخن می‌گویند که گویا با برداشتن چند سطل آب از خزر، این دریا مانند دریاچه ارومیه خشک خواهد شد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: خزر اساسا با دریاچه ارومیه قابل مقایسه نیست چراکه سالیانه 2 میلیارد و 800 میلیون مترمکعب آب از طریق رود ولگا وارد آن می‌شود.

مسئولان از مهاجرت مردم استان سمنان جلوگیری کنند

در ادامه این جلسه، سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه کشور در شرایط حساسی قرار گرفته است گفت: عبور از شرایط فعلی نیازمند روحیه جهادی و همگرایی میان دولت و مجلس است.

نماینده مردم شاهرود و میامی تصریح کرد: گاهی با یک مجوز ساده بخش عمده‌ای از یک مشکل رفع می‌شود که البته معتقدم ریشه برخی مشکلات در نبود اراده و اختیار است.

حسینی شاهرودی با هشدار در خصوص احتمال وقوع پدیده مهاجرت از استان سمنان طی سالهای آینده اظهار کرد: در حال حاضر باید کاری کنیم که جمعیت فعلی استان به دلیل خشکسالی از این جمعیت مهاجرت نکنند چراکه این مساله پیامدهای جبران‌ناپذیری برای منطقه به دنبال خواهد داشت.

مشکل تامین آب و برق در گرمسار و آرادان دوچندان است

غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: مشکل تامین آب و برق در شهرستانهای گرمسار و آرادان دوچندان است چراکه حوزه آب‌ریز این دو شهرستان در استان تهران قرار دارد.

نماینده مردم گرمسار و آرادان افزود: یکی از گرفتاری‌های ما آن است که سد نمرود در استان تهران قرار گرفته است که این موضوع در تامین آب شهرستان‌های گرمسار و آرادان اختلال ایجاد کرده است.

کاتب با اشاره به اجرای پروژه‌های فاضلاب شهری در شهرهای سمنان، دامغان و شاهرود گفت: از مسئولان تقاضا می‌کنم موضوع اجرای شبکه فاضلاب شهری در شهرستان گرمسار را در اولویت خود قرار دهند.

وی با یادآوری وعده رئیس‌جمهور برای انتقال پساب شهر تهران به استان سمنان تصریح کرد: از رئیس‌جمهور خواستم تا دستور انتقال پساب شهر تهران به گرمسار را صادر کند تا از آن در بخش صنعت و کشاورزی استفاده کنیم اما این موضوع همچنان اجرایی نشده است.

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه