تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

با حضور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی:
مرکز جامع درمان ناباوری در شاهرود راه‌اندازی شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مرکز جامع درمان ناباروری و "IVF" مرکز آموزشی پژوهشی درمانی بهار شاهرود سه‌شنبه با حضور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش مرآت، این مرکز ۹۶۵ مترمربع زیربنا داشته و ساخت آن از سال ۱۳۹۵ با اعتبار بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.

رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در آیین بهره برداری از این طرح گفت: شاخص های بهداشت و درمان شهرستان شاهرود در چند سال گذشته افزایش مطلوبی یافته و اکنون از میانگین کشوری بالاتر است.

وی امید به زندگی را در شرق استان سمنان ۷۸ سال اعلام کرد و گفت: در حوزه فعالیت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۸۰۰ تحت فعال در بخش دولتی وجود دارد که نزدیک به ۲برابر میانگین کشوری است.

وی افزود: ۲هزارو ۶۰۰ تن در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اشتغال داشته و ۵۵۰ تن نیز به صورت شرکتی فعالیت می کنند.

چمن تعداد دانشجویان این دانشگاه را ۲هزار تن اعلام کرد و گفت : ۲۸ مرکز بهداشتی و درمانی فعال در شرق سمنان وجود دارد و ۷۰ طرح درمانی هم در دست ساخت است.

وی هزینه راه اندازی اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) را ۳۰۰میلیاردریال خواند و گفت: ۸۰ میلیاردریال دیگر برای تجهیز این مرکز نیاز است.

حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان هم گفت: اجرای برنامه جامع پیشگیری از سرطان با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی شاهرود و سمنان در دستور کار است

وی افزود : میزان مبتلایان به سرطان در استان سمنان از میانگین کشور کمتر است، با عملیاتی کردن این برنامه شاهد کاهش محسوس سرطان و درد مردم خواهیم بود .

خجسته پور گفت: شهرستان میامی در بخش های مختلف محروم است ، رسیدگی به مشکلات بخش درمان این شهرستان ضروری است.
سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی هم دراین آیین گفت : با احداث مرکز ناباروری شاهرود ،  نیاز نیست مردم برای درمان به دیگر استان ها و یا تهران بروند.

 وی تجهیز مرکز درمانی میامی را خواستار شد و گفت : وزیر بهداشت ، درمان و علوم پزشکی با کار جهادی به بیشتر شهرستان ها سفر کرده و مشکلات را از نزدیک بررسی می کند.

  حسینی از دستور وزیر بهداشت برای خرید بالگرد اورژانس هوایی شاهرود هم خبر داد و گفت: کارانه برخی پزشکان و پرستاران داده نشده که رسیدگی به این مشکل ضروری است.

وی گفت : دانشگاه علوم پزشکی شاهرود باید مستقل شود، دستگاه های اجرایی شاهرود در هر حوزه ای که مستقل شده اند ، پیشرفت زیادی کرده اند، استقلال دانشگاه صنعتی شاهرود باعث پیشرفت و قرار گرفتن در رده بهترین دانشگاه های کشور شد.

حسینی ادامه داد: دستور خرید تجهیزات بخش قلب  بیمارستان امام حسین (ع) از سوی وزیر صادر شده است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت کارنامه درخشانی به واسطه اجرای طرح تحول سلامت دارد، افزود : مشارکت مردم در حوزه های مختلف نتایج درخشانی داشته است.
وی افزود: پیش از این قول ساخت دانشکده دندانپزشکی در شاهرود صادر شده که از وزیر بهداشت و درمان ا نتظار می رود پروانه فعالیت آن را صادر کند. 

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی سفر یک روزه به شرق سمنان کرده و چند طرع بهداشتی و درمانی را افتتاح کرد.

ایرنا

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه