شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان:

مرکز آموزش بین کارگاهی در شاهرود گشایش یافت

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مرکز آموزش بین کارگاهی سیم و کابل مغان با هدف ارتقای دانش و مهارت آموزی، روز سه شنبه با حضور جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در شاهرود گشایش یافت.

به گزارش مرآت، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان در آیین افتتاح این طرح که در شهرک صنعتی شاهرود برگزار شد گفت: این مرکز برای افزایش توانایی مهارتی کارکنان این شرکت با مجوز  و نظارت فنی و حرفه ای راه اندازی شد.

سیدحسین شاهچراغ افزود: هر سال باید براساس ضوابط قانونی در این مرکز آموزش بین کارگاهی ۱۰هزار نفر ساعت نیازهای آموزشی انجام شود.

وی تاکید کرد: شرکت ها و مراکز بزرگ تولیدی در استان سمنان با دایر کردن این دست واحدهای آموزش بین کارگاهی می توانند گام مهمی برای ارتقای کمی و کیفی تولیدات خود بردارند.

به گفته وی ، آموزش های رسمی و ضمن خدمت برای کارکنان مراکز تولیدی در نگرش افراد به تولید ، تسریع در روند تولید و کاهش ضایعات و هدر رفت مواد اولیه سهم بسزایی دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان گفت: کارکنان و علاقه‌مندان شرکت در کلاس های آموزشی و مهارتی در این گونه مراکز بین کارگاهی پس از گذراندن دوره ، کسب مهارت و قبولی در آزمون پایانی، گواهینامه دریافت خواهند کرد.

شاهچراغ با اشاره به اینکه در استان سمنان ۱۷ مرکز آموزش بین کارگاهی فعال است که چهار مرکز آن در شاهرود قرار دارد افزود: تا پایان امسال این تعداد در استان سمنان به ۲۵ مرکز آموزشی افزایش می یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان هم در این آیین گفت: اقبال عمومی به افزایش یادگیری مهارت های عملی و آموزش ضمن خدمت مهارتی در خانواده ها افزایش یافته است.

اسماعیل غنیان افزود: در استان سمنان با بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی بدون مهارت روبه رو هستیم.

وی با بیان اینکه امسال ۵۲ درصد پذیرفته شدگان آزمون سراسری انتخاب رشته نکردند تاکید کرد: مدارک دانشگاهی بدون کسب مهارت افزایش بیکاران دانشگاهی را به دنبال داشته است.

وی افزود: ایجاد مراکز آموزش بین کارگاهی در واحدهای تولیدی و صنعتی با برگزاری دوره های مهارتی و علمی کوتاه مدت برای جذب افراد به بازار کار ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه نرخ دانشجویی بالایی در کشور وجود دارد و از هر ۱۸ نفر یک نفر دانشجو است ، ادامه داد: این آمار در استان سمنان ۹ به یک است.   

به گفته وی راه برون رفت بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی کسب مهارت یا گذراندن دوره های مهارت آموزی است که سازمان فنی و حرفه ای در این راستا گام  موثری برداشته است.  

به گزارش ایرنا ، شرکت سیم و کابل مغان در سال ۱۳۶۱ با تولید انواع سیم و کابل فشار ضعیف به ویژه در بخش های صنعتی و ساختمانی فعالیت خود را در شهرستان شاهرودآغاز کرد و برای ۳۴۰نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.