تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

تصویر روز

آخرین اخبار

پرونده وضعیت شرکت ماشین‌لنت روی میز دادستان؛
مدیر ماشین‌لنت با اراده جدی‌تر پیگیر حل مشکلات باشد/ بارِ دیگر برای این شرکت مشکلات کارگری ایجاد شده است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شریف ابراهیمی گفت: کسانی که از اموال عمومی و امکانات دولتی استفاده مجرمانه کنند، دادستانی را سد راه خود خواهند دید.

به گزارش خبرنگار مرآت، سومین جلسه ستاد استانی اقتصاد مقاومتی با حضور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، صبح امروز با دو موضوع اصلی بررسی وضعیت شرکت ماشین‌لنت و مسأله تغییر کاربری زمین‌های واگذارشده در شهرک‌های صنعتی برگزار شد.

شریف ابراهیمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این نشست با یادآوری سابقه ورود دادستانی به مسائل مرتبط با شرکت ماشین‌لنت اظهار داشت: استانداری سمنان نیز جلساتی را برای بررسی وضعیت شرکت ماشین‌لنت برگزار کرد که نماینده دادستانی هم در آن جلسات حضور داشته است؛ در خصوص برخی از مسائل، برای این شرکت در دادسرا پرونده قضایی تشکیل شده بود که خوشبختانه آن مشکلات با تلاش معاون محترم دادستانی، مرتفع شد اما بار دیگر مشکلاتی ایجاد شده است.

ابراهیمی در پاسخ به پرسش خبرنگار صداوسیما در این خصوص، با بیان این که پس از رفع مشکلات مذکور، بار دیگر از جهات دیگری، مشکلاتی در حوزه کارگری در حوزه این شرکت ایجاد شده است گفت: این مشکلات و نیز مشکلات حقوقی شرکت در دست پیگیری است؛ در خصوص تسهیلاتی که این شرکت اخذ کرده نیز مشکلات بانکی وجود دارد؛ در حال حاضر مدیر شرکت تقاضای استمهال در بازپرداخت تسهیلات دارد و افزون بر این در حوزه تأمین اجتماعی نیز مشکلاتی در رابطه با این شرکت وجود دارد.

وی با اشاره به این که بانک‌ها و تأمین اجتماعی آمادگی مساعدت با این شرکت را دارند گفت: تمامی مشکلات شرکت ماشین‌لنت باید احصاء شود؛ بنابر این شده که خود من و کارشناسان و مسئولان ذی‌ربط در شرکت حضور پیدا کنیم و در محل شرکت تصمیماتی را برای حل مشکلات اتخاذ کنیم؛ نکته مهم آن است که خود شرکت ماشین‌لنت باید به جد پای کار بیاید و با اراده‌ای مصمم‌تر پیگیر امور باشد.

کسانی که از اموال عمومی و امکانات دولتی، استفاده مجرمانه کنند، دادستانی را سد راه خود خواهند دید

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در ادامه با اشاره به موضوع تغییر کاربری‌ برخی از واحدهای صنعتی گفت: مسئولان ذی‌ربط می‌گویند شرکت‌هایی وجود دارند که ما به آن‌ها پروانه بهره‌برداری اعطا کرده‌ایم اما فعالیت ندارند و ممکن است در آن‌جا اعمال مجرمانه‌ای صورت بگیرد؛ اگر جایی عمل مجرمانه‌ای انجام شود، حتما برخورد قضائی و پیشگیری قضائی انجام می‌شود؛ من اعلام می‌کنم که کسانی که از اموال عمومی و امکانات دولتی بخواهند چنین استفاده‌هایی بکنند، حتما دادستانی را سد راه خود خواهند دید.

شریف ابراهیمی افزود: افرادی که مجوزِ در اختیارِ خود را به صورت شخصی و وکالتی به صورت رسمی به فرد دیگری منتقل کنند، باید در نظر داشته باشند که اجازه تغییر کاربری ندارند؛ کسی که مجوز به وی واگذار می‌شود، حتما باید در چارچوب کاربری تعریف‌شده در پروانه اقدام کند؛ از فردی که در این خصوص بی‌توجهی کند، حمایت نخواهد شد؛ بانک‌ها نیز در هنگام نقل و انتقالات حتما باید به کاربری‌ تأکید کنند تا خریدار متوجه باشد ملک را با کدام کاربری خریداری می‌کند.

در این نشست در خصوص شرکت ماشین‌لنت بر حفظ توأمان حقوق محکوم‌له و عدم اخلال در فرایند تولید، همزمان با در توقیف ماندن برخی اموال شرکت به جهت حفظ حقوق افراد تأکید شد.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.