تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

پرسش‌های صریح، پاسخ‌های شفاف؛
مدیرکل جدید میراث استان به ابهامات مربوط به انتصاب خود پاسخ می‌دهد/ من مارک سیاسی ندارم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان می‌گوید روزهای روشنی پیش روی میراث فرهنگی استان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مرآت، روز گذشته اعلام شد که مهدی جمال، مدیرکل فعلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان انتخاب شده است. این خبر، ابهاماتی را در فضای مجازی برانگیخت. مرآت بنابر رسالت رسانه‌ای و بر اساس اصل شفافیت، بر خود لازم دانست که این ابهامات را به طور شفاف با مدیرکل جدید سازمان میراث فرهنگی در میان بگذارد. آن‌چه می‌خوانید حاصل گفت و شنود شفاف مرآت با مهدی جمال است.

مرآت- برخی با اشاره به این که شما سابقه‌ فعالیت در حوزه میراث فرهنگی ندارید، می‌پرسند که اساسا چرا این مسئولیت را پذیرفته‌اید. پاسخ شما چیست؟

اتفاقا با افتخار در این حوزه سابقه دارم. نخست باید بگویم که «میراث فرهنگی» کاملا یک حوزه فرهنگی است و من 24 سال است که دارم در حوزه فرهنگ کار می‌کنم. دوم آن که در حوزه سیاحتی حدود 17 سال سابقه دارم و تعامل بسیار خوبی با دفاتر سیاحتی و زیارتی داشته‌ام. سوم آن که من 10 سال مدیر هتل بوده‌ام، با تمام آپشن‌های هتل‌داری و دوره‌های هتل‌داری آشنا هستم.

تمام مدارک من که مربوط به گذراندن دوره‌های گردشگری است، موجود است. من از نزدیک با افراد متخصص و صاحب فن صحبت کرده‌ام تا ببینیم که چگونه می‌توانیم صنایع دستی استان سمنان را در بازار دنیا ارائه دهیم. من در این‌باره در آینده بیشتر سخن خواهم گفت.

مرآت- نخستین فردی که این مسئولیت را به شما پیشنهاد داد چه کسی بود؟

این پیشنهاد از جانب دوستان من در استان ارائه شد.

مرآت- از آن‌ها نام می‌برید؟

نیازی نیست. من خودم این حوزه را می‌شناختم؛ آقای جهانشاهی نیز ما را می‌شناخت.

مرآت- شما با آقای مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور نسبت فامیلی دارید؟

ابدا؛ هیچ نسبتی ندارم.

مرآت- با هیچ‌یک از مسئولان سازمان میراث فرهنگی کشور نسبت فامیلی ندارید؟

والله نه.

مرآت- همسر جناب جهانشاهی در اداره متبوع شما فعالیت می‌کردند؟

بله؛ یک ماه در سمنان بودند و به کرمان رفتند.

مرآت- حضور ایشان در اداره متبوع شما در معرفی‌تان به عنوان مدیرکل میراث تأثیری داشته است؟

خیر. در آن زمان اصلا این صحبت‌ها در میان نبود اما به دلیل حوزه کاری‌ام، با آقای جهانشاهی بسیار در تعامل بودیم.(در ارتباط با آموزش به کودکان در حوزه میراث فرهنگی)

مرآت- اگر از اهالی سرخه نبودید، شانس شما برای این که مدیرکلی میراث استان به شما پیشنهاد شود چند درصد بود؟

80 درصد. من در حوزه فرهنگ کار کرده‌ام. با توانایی‌های خودم در کانون پرورش فکری مسئولیت گرفته‌ام و کار کرده‌ام. حقیقتا بحث رابطه در این انتصاب در میان نیست.

مرآت- مسائل اخیر اداره‌کل میراث فرهنگی، احتمالا جو این اداره را متلاطم کرده است. افکار عمومی منتظر اخبار خوشی در حوزه میراث فرهنگی استان هستند. برای آرام کردن این فضا چه برنامه‌ای دارید؟

من امروز فضای میراث را بسیار صمیمی دیدم. من به تخصص تک‌تک همکارانم بی‌نهایت احترام می‌گذارم و روزهای روشنی را در آینده می‌بینم. مطمئنم که در فضایی صمیمانه و شفاف، در راستای سیاست‌های دولت برنامه‌های خوبی خواهیم داشت. من در یک کنفرانس خبری برنامه‌های خود به طور شفاف اعلام خواهم کرد.

انتهای پیام/ح

دیدگاه ها

با سلام و ارادت و ضمن تشکر از اخبار و پیگیری مطالبات مردم- بنده مولف 8 جلد کتاب حقوقی و دارای بیش از 40 عنوان مقالات علمی پژوهشی در حوزه های حقوقی و اجتماعی هستم . میخواستم بعنوان یک نویسنده و پژوهشگر با آن مجموعه در زمینه حقوقی همکاری نمایم و آثارم را در اختیار آن مجموعه جهت چاپ و اطلاع مردم ارائه نمایم امیدوارم که مساعدت فرمایید.
ایمیلa_yazdaniyan56@yahoo.com
انشاا... آقای جمال راست می گوید. ولی در آنجا که فرموده اند:«من در حوزه فرهنگ کار کرده‌ام. با توانایی‌های خودم در کانون پرورش فکری مسئولیت گرفته‌ام و کار کرده‌ام. حقیقتا بحث رابطه در این انتصاب در میان نیست.» بد نیست از گزینه قطعی مدیریت کانون استان در آن زمان جناب آقای مهدی.م ،هم پرس وجویی بشود و حکایت شنیدنی و دیدنی ایشان هم شنیده شود و معلوم شود آیا واقعا جناب جمال به دلیل توانایی های خود مدیرکل کانون شده اند یا نه؟!!!ضمنا منظور آقای جمال از هتل داری و دفاتر سیاحتی و ... صرفا اعزام کاروان های حج است که صدالبته هتلداری آن با موضوعی که در مقوله میراث است کاملا متفاوت می باشد.به هرحال علی برکت ا...
ایمیل
واقعا باید فاتحه هرچی تخصص و درس و پله پله پیشرفت کردن را خواندمن هم هتل و مسافرخانه زیاد رفتم ضمنا بیشتر از اقای جمال جاهای دیدنی ایران را دیدم واقعا مملکت ما قحط و الرجال شده یا بعضی ها همه فن حریف هستندواقعا این افراد فمری به حال سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم نمی کنند
ایمیل
با سلام آقای جمال راست میگه تخصص داره ؟یا سرخه ایه؟قصد توهین واهانت به هیچ شخصی را ندارم ولی میخواستم بگم کانال مرات یه مصاحبه ای هم با آقای نطنزی داشته باشند که ایشون هم تخصص داشتند درهلال احمر استخدام شدند؟ویا چون حاج آقا عبدوس حقوق نمی گرفتن نمی خواستن بودجه برگشت بخوره؟استان سمنان وانفساست ودادرسی نیست کسانی هم که مورد ظلم واقع میشوند اعتراضی نمی کنند که لااقل مردم روشن باشند.خدا رحم کند
ایمیل
سلامراستش یه نفر به سوال من جواب بده تو رو خداآقای جمال که ادعای سفرهای زیاد زیارتی و مدیریت هتل های مکه و مدینه رو داره چرا با توجه به اینکه ابر و باد و مه و خورشید و فلک رو به کار گرفت تا مدیر کل حج و زیارت استان بشه. اما موافقت نشد.تازه حج و زیارت استان 7 نفر نیرو بیشتر نداره .وای به حال اداره عریض و طویلی مثل میراث که خودش 3 تا اداره حساب میشه .چطوری میخوان اون دنیا جواب بدنزنو ناوی
ایمیل
سلام.تودیع و معارفه کی بوده که ما متوجه نشدیم.جالب اینه که شبکه سمنان چیزی اعلام نکرد.
ایمیل
با سلامخیلی جالبه واقعأایشون ی ساله مدام از دفتر ریاست جمهوری و چه و چه رفت و آمد داشتن که حداقل یا جای پاشونو محکم کنن تو همون کانون یا ی جای دیگه سمت بگیرناینکه مراسم معارفه برای مدیر جدید کانون گرفتن و تودیع نداشتن این معنیش چیه؟این که ایشون تخصص واسه خدمت چه تو کانون چه پست فعلیشونو نداشتن و ندارن اظهر من الشمسهبهتره از ایشون بپرسن ماه های آخر خدمتشون چی گذشته تو اون اداره یا اصن ی کار ساده تربه صورت نامحسوس و گمنام از کارمندای خود کانون بپرسیندر آخر میشه گفت یا رب مباد که گدا معتبر شود.ممنون از خبرگزاری مرآت بابت بازتاب این خبرخدا خیرتون بده
ایمیل
با سلام. جای بسی تاسف است برای دولت تدبیر و امید که بازیچه زبان باز ها و دروغگوها و حراف ها شده. نیازی به این جمله های فریبکارانه آقای جمال نیست، مردم هوشیارند. ان شاآالله روزی باید حساب پس داد.
ایمیل
گوییا باور نمی دارند روز داوری...تنها می شود همین را گفت. خدا و قیامت فراموش شده. این روزها می گذرد. .. دنیا و عمر کوتاه است آقای جمال ها و ... به خود بیایید پیش از آنکه دیر شود....
ایمیل
این بود ثمره‌ی انقلاب؟!؟ که قدرت برای افراد تبدیل به بازیچه‌ای فناناپذیر شود؟!؟که با رابطه افرادی روی کار بیایند که نه تنها از هیچ تخصصی بهره نبرده‌اند بلکه قوانین را زیرپا گذاشته و دائماً در پی ظلم به خلق‌اند. این دولت با انتصاب چنین افرادی تنها به ارکان خود ضربه‌زده بلکه هیچ پیشرفتی نخواهد داشت.از مظلومیت استان سمنان همین بس که چنان قحط‌ الرجال شده که ناگهان فردی بی‌تجربه را برا سوءمديریت از شغل‌های ساده یک‌شبه به مدیریت می‌رسانند و «خدایا مباد گدا معتبر شود»
Pdfgh@gmail.com
آقای جمال تخصص کیلویی چند ؟؟ شما که نیاز به تخصص ندارید گفتید من ۵ تا لابی تو وزارت خونه داشتم مدیر شدم. مدیر شدید خون ما را در شیشه کردید مدیر شدید جز ظلم به کارمندان خود کاری نکردید . مدیر شدید که با لابی همسرتان را به آموزش و پرورش ببرید . مدیر شدید برای خودتان مبارک باشد طناب پوشیده مدیریت پراز تملق شما . مبارک باشد بر کارکنان کانون رفتنتان و تسلیت به کارمندان میراث فرهنگی و تسلیت به سمنانی ها و هر کس که شما را نشناخت و به شما پست داد . آقای جمال قیامتی هم هست و آخرتی شما را تا ۱۴۰۰ به دست عدل الهی می‌سپاریم . شما را که ما را بازیچه ی رسیدن به مقاصد خود کردید . شما را که با غزل و نصب های مغرضانه فقط کوچکی خود را ثابت کردید. شما کانون استان سمنان را خراب گردید خدا به داد میراث فرهنگی برسد
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه