تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
مدت زمان سفر به مشهد با قطار
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مشهد مقدس یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در ایران محسوب می گردد، زیرا هم از نظر زیارتی و هم از نظر تفریحی جایگاه ویژه ای دارد.

مشهد مقدس یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در ایران محسوب می گردد، زیرا هم از نظر زیارتی و هم از نظر تفریحی جایگاه ویژه ای دارد.  این شهر مذهبی  در شرقی ترین قسمت ایران قرار گرفته  است به همین دلیل فاصله آن با بیشتر شهرهای ایران زیاد می باشد. حجم بالای گردشگرانی که هر ساله به مشهد سفر می کنند و به پابوس امام رضا(ع) می روند موجب شده که مسیر مشهد به انواع وسایل حمل و نقلی از جمله هواپیما، قطار و اتوبوس مجهز باشد. خیلی از افراد قطار را به دلیل ایمن و کم خطر بودن و همچنین هزینه مناسب آن برای سفر به مشهد انتخاب می کنند. مدت زمان سفر به مشهد با قطار در مقایسه با هواپیما بسیار طولانی است، اما امکانات و شرایط آن به گونه ای است که مسافران کمتر طولانی بودن مسیر را احساس می کنند. با ما همراه باشید تا بیشتر به بررسی سفر به مشهد با قطار بپردازیم.

شهر مشهد مقدس

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

شهر مشهد پایتخت مذهبی ایران و دومین شهر پر جمعیت ایران می باشد که در استان خراسان رضوی قرار گرفته است. وجود حرم امام رضا(ع) باعث شده است که سالانه بالغ بر27 میلیون زائر به مشهد سفر کنند. آب و هوای مشهد به گونه ای است که دارای زمستان های بسیار سرد و مرطوب و تابستان های گرم و خشک می باشد. به همین علت می توان گفت بهترین زمان سفر به مشهد از اواخر اسفند ماه تا اوایل تابستان است. مشهد علاوه بر مهم ترین جاذبه مذهبی خود یعنی مجموعه حرم رضوی دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که از مهم ترین آن ها می توان به  گنبد خشتی، پارک جنگلی وکیل آباد، شاندیز و طرقبه، روستای زشک، آرامگاه فردوسی و .. اشاره نمود. مشهد دارای مراکز خرید و بازارهای سنتی زیادی است و زرشک، زعفران، عقیق، فیروزه، محصولات چرمی، عرقیات، گلیم و .. از مهم ترین صنایع دستی مشهد محسوب می شوند.

سفر به مشهد با قطار

می توان گفت قطار بهترین گزینه برای سفر به مشهد می باشد. زیرا پرتردد بودن این مسیر و وجود زائران بسیار از سراسر نقاط ایران و جهان باعث شده است از بهترین و پیشرفته ترین قطارها در ناوگان ریلی کشور استفاده شود. با استقبال با شکوه مردم از سفرهای ریلی شرکت های مسافربری بیشتری به سرمایه گذاری در این حوزه روی آوردند و مجهز ترین قطارها را به ناوگان ریلی کشور افزودند. از مشهور ترین ومعتبر ترین شرکت های ریلی که قطارهای آن ها در مسیر مشهد فعالیت دارند می توان به شرکت رجا، فدک، نور الرضا اشاره نمود. بلیط قطارهای این شرکت ها به مقصد مشهد در دو کلاس عادی و ویژه در اختیار مسافران قرار می گیرد و امکانات مختلفی دارند، به همین دلیل تنوع قیمت بلیط های قطار به مقصد مشهد بالا است و تمامی افراد با در نظر گرفتن هزینه سفرمی توانند خرید بلیط قطار را انجام دهند.

فاصله زمانی مشهد با قطار نسبت به سایر شهر ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

با توجه به آنکه هزینه سفر با هواپیما مخصوصا به صورت خانوادگی بسیار بالا است وسفر با اتوبوس نیز دردسرهای خودش را دارد، اکثر افراد ترجیح می دهند که سفرهای خود را با قطار انجام دهند. بیشتر شهرهای ایران به خطوط ریلی مجهز هستند و یکی از پرتردد ترین آن ها مسیر ریلی تهران به مشهد می باشد، زیرا تهران پایتخت ایران را به پایتخت مذهبی کشور مشهد مقدس متصل می کند.  مسیر تهران مشهد یکی از زیباترین مسیرهای ریلی است و مدت زمان رسیدن به مشهد با قطارهای این مسیر حدود 10 الی 12 ساعت می باشد. قطارهای تهران مشهد از 6 ایستگاه تهران، سمنان،شاهرود، نقاب، نیشاپور و مشهد عبور می کنند و مسافرات می توانند در این ایستگاه ها استراحت کوتاهی داشته باشند.

در صورتی که قطار مناسبی را انتخاب کرده باشید قطعا از تجربه سفر با قطار لذت خواهید برد. سفرهای ریلی به مشهد معمولا دارای مدت زمان طولانی هستند به همین دلیل بهتر است برنامه ریزی سرگرم کننده ای را تا رسیدن به مقصد در نظر بگیرید. به شما پیشنهاد می کنیم که بخشی از زمان خود را به دیدن فیلم در قطار اختصاص دهید و به این طریق خود را سرگرم کنید. همچنین در صورتی که کوپه ای را به صورت مجزا رزرو کرده باشید قطعا سفر لذت بخش تری را خواهید داشت، زیرا می توانید در کوپه خود استراحت کنید، بخوابید، بازهای گروهی انجام دهید، مناظر طبیعت را نگاه کنید و .. .رفتن به رستوران قطار و سفارش یک نوشیدنی نیز می تواند گزینه خوبی برای سپری نمودن مدت زمان اقامت در قطار باشد. اگر قصد دارید بلیط قطار تهران مشهد را رزرو نمایید بهتر است از 3 الی 5 روز قبل این کار را انجام دهید.

بهترین قطارهای مسیر مشهد

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

معمولا بهترین قطارها در مسیرهای منتهی به مشهد فعالیت دارند. از مشهورترین و مجهز ترین قطارهای مشهد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

قطار 5 ستاره زندگی

این قطار از لوکس ترین قطارهای ایران است و خدمات منحصر به فردی را به مسافران عرضه می کند. قطار زندگی رجا مجهز به کوپه های 4 نفره می باشد که دارای صندلی های تخت خواب شو دو طبقه هستند، از این رو سفر با آنها بسیار راحت و لذت بخش است. از دیگر امکانات این قطار می توان به رستورانی زیبا با بهترین غذاها اشاره نمود.

قطار فدک

قطار فدک از بهترین قطارهای ناوگان ریلی ایران است که در بسیاری از شهرها  از جمله شیراز، اهواز، تهران و .. در مسیر مشهد از آن ها استفاده می کنند. این قطارها از نظر امکانات، خدمات رفاهی، مهمانداری در بهترین سطح قرار دارند.

قطار نور الرضا

قطار نور الرضا از بهترین قطارهایی است که  چند سالی است در ناوگان ریلی کشور فعالیت دارد. این قطارها در مدت زمان کوتاه فعالیت خود توانسته اند نظر مسافران زیادی را به خود جلب کنند. قطار نور الرضا بر اساس جدیدترین استاندارهای اروپا ساخته شده است و مجهز به کوپه های 4 نفره می باشد.

قطار سیمرغ

یکی دیگر از بهترین قطاری این مسیر قطار سیمرغ می باشد و به دلیل کیفیت و امکانات مناسبی که دارد جز بهترین قطارهای مشهد محسوب می شود.

برای خرید بلیط هریک از قطارهای فوق کافی است که به سایت و اپلیکیشن مستر بلیط مراجعه نمایید و در مدت زمان کوتاهی بلیط قطار مشهد را برای تاریخ مورد نظر رزرو کنید.

قیمت بلیط قطار مشهد

قیمت بلیط قطار مشهد به عوامل مختلفی بستگی دارد، که یکی از مهم ترین آن ها فاصله زمانی مبدا و مقصد است. به عنوان مثال فاصله زمانی اصفهان مشهد 18 ساعت است، از این رو قیمت بلیط قطار اصفهان مشهد  در مقایسه با  بلیط  قطارتهران مشهد گران تر است. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت بلیط قطار می توان به کیفیت قطار، رزرو دوطرفه بلیط،  نوع شرکت ارائه دهنده آن، دربست بودن کوپه، خدماتی که به مسافران عرضه می شود، زمان و تاریخ حرکت قطار اشاره نمود. علاوه بر این قیمت بلیط قطار مشهد در برخی از ایام خاص سال به دلیل متقاضیان زیادی که دارد افزایش می یابد.

شرایط و ویژگی های  منحصر به فرد قطار باعث شده است که بسیاری از افراد قطار را برای سفر به مشهد انتخاب نمایند. اگر تا به حال تجربه سفر با قطار را نداشته اید به شما توصیه می کنیم که حتما در سفرهای بعدی خود از قطار استفاده نمایید.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه