تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

در بخش دوم گفتگوی مرآت با فرمانده انتظامی استان می خوانید؛
محور تهران مشهد را «بزرگراه» نمی‌دانم/ برای کاهش حوادث جاده‌ای نیازمند مشارکت عمومی هستیم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
فرمانده انتظامی استان سمنان معتقد است محور تهران - مشهد با استانداردهای بزرگراهی فاصله زیادی دارد نمی توان آنرا بزرگراه نامید.

سردار روح الامین قاسمی فرمانده انتظامی استان سمنان با حضور در دفتر شبکه اطلاع رسانی مرآت در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار مرآت به سوالات وی پاسخ داد.

پس از انتشار بخش اول این گفتگو در روزهای گذشته، بخش دوم گفتگوی مرآت با سردار قاسمی را که در آن به عملکرد نیروی انتظامی در استان و موضوعات ترافیکی پرداخته شده است در ادامه می خوانید:

مرآت-  عملکرد نیروی انتظامی در استان در سالجاری را چگونه ارزیابی می کنید؟

در طی 11 ماهه سالجاری، وقوع سرقت در استان سمنان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد کاهش یافته است، همچنین 71 درصد سرقت های رخ داده در این مدت کشف شده است. همچنین جرائم خشن در استان سمنان در این مدت 33 درصد کاهش یافته و کشف انواع کالاهای قاچاق نیز با افزایش 45 درصدی روبرو بوده است.

در خصوص مبارزه با مواد مخدر نیز در این مدت موفق شده ایم بیش از 5 تن و 800 کیلوگرم انواع مواد مخدر را در استان کشف کنیم که درپی آن 75 باند توزیع و قاچاق مواد مخدر نیز منهم شده است.

همانطور که می دانید یکی از موضوعات عصر کنونی توسعه ارتباطات دیجیتال و فضای مجازی است که با رشد جرائم سایبری همراه شده است. خوشبختانه در یازده ماه سالجاری حدود 92 درصد از پرونده های تشکیل شده کشف شدند، توجه داشته باشید که در سالجاری وقوع جرائم سایبری 60 درصد افزایش یافته است که غالب آنها مربوط به کلاهبرداری های اینترنتی، اغفال و ...بوده اند. لازم به ذکر است که کشف جرائم در این بخش نسبت به سال گذشته 57 درصد افزایش یافته است.

مرآت – سردار با توجه به درپیش بودن ایام نوروز اگر موافق باشید به موضوعات ترافیکی و حوادث رانندگی بپردازیم. در این خصوص آمارهای استان چگونه است؟

در این خصوص باید این موضوع را ابتدا عرض کنم که استان سمنان استان پهناوری است ، همچنین استان سمنان با 7 استان دارای محورهای مواصلاتی است. از طرفی دیگر حدود 60 درصد محور تهران به مشهد در استان سمنان قرار دارد که می توان گفت حدود هزار و 100 کیلومتر از مسیر رفت و برگشت این محور در استان سمنان واقع شده است. اما در خصوص آمار 11 ماهه سالجاری باید عرض کنم که تصادفات برون شهری در این مدت حدود 10 درصد افزایش یافته است. همچنین متاسفانه تعداد فوتی های حوادث جاده ای استان شاهد رشد 17 درصدی بوده است. به این ترتیب که تا پایان بهمن ماه سال گذشته بالغ بر 244 نفر از شهروندان عزیز جان خود را در جاده های استان سمنان از دست داده بودند که متاسفانه این عدد در 11 ماه سالجاری به 285 نفر رسیده است.

در حوادث رانندگی درون شهری نیز متاسفانه تعداد فوتی ها در این مدت حدود 96 درصد افزایش یافته است به گونه ای که تا پایان بهمن ماه سال 95 بالغ بر 25 نفر از شهروندان استان در حوادث رانندگی درون شهری جان باخته بودند که این عدد در سالجاری به 49 نفر افزایش یافت. لازم است در این مورد این نکته را عرض کنم که عمده این فوتی ها مربوط به عابرین پیاده و راکبان موتورسیکلت بوده است. مهمترین علل وقوع این حوادث نیز عدم استفاده از پل های عابرپیاده، خاموش بودن چراغ برخی خودروها در هنگام شب و عدم استفاده راکبان موتورسیکلت از کلاه ایمنی است. متاسفانه شاهد آن هستیم که برخی خودروها در هنگام شب چراغ خود را به هر دلیل روشن نمی کنند در حالیکه امروز خودروهای مدرن حتی به چراغ ویژه روز مجهز هستند.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

در خصوص حوادث برون شهری در استان این نکته را عرض کنم که 66 درصد این تصادفات ناشی از برخورد دو خودرو به یکدیگر و یا واژگونی خودروها است. همچنین 65 درصد قربانیان مربوط به تصادفات واقع در محور تهران مشهد بوده است.

برخی از جاده های استان نواقصی دارند که لازم است به آنها اشاره کنم. به عنوان مثال معتقدم اساسا محور تهران مشهد بزرگراه نیست! بزرگراه تعریف و شرایط خاص خود را دارد، بزرگراه باید حداقل 4 لاین داشته باشد و بسیاری از امکانات دیگر! ببینید مثلا برخورد دو قطار یا سقوط هواپیما چه ابعاد وسیعی در سطح ملی و حتی بین المللی دارد اما متاسفانه روزانه در جاده های کشور شاهد کشته شدن تعداد زیادی از هموطنان خود هستیم که نسبت به آن توجه لازم صورت نمی گیرد. آیا نباید تمام دستگاه ها و نیز عموم مردم برای حل این موضوع با یکدیگر متحد شوند؟ آسیب های اجتماعی تصادفات منجر به فوت را چگونه می خواهیم رفع کنیم؟ در حال حاضر پلیس تمام توان و امکانات خود را برای کاهش حوادث ترافیکی بکار گرفته است اما به هر تقدیر محدودیتهایی نیز دارد.

طبیعتا رسانه ها، مطبوعات و صدا و سیما نیز نقش مهمی در این موضوع دارند که باید با جدیت بیشتری پای کار بیایند.

ادامه دارد...

مصاحبه و تنظیم: مسعود تبریزی

عکس: محمد نجم

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه