دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل استاندارد استان سمنان؛
محصولات ۶۴۴ واحد تولیدی استان سمنان از نظر رعایت استاندارد بررسی شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: چهار هزار و ۱۵۰ نمونه‌برداری از محصولات ۶۴۴ واحد تولیدی استان تحت پوشش این اداره کل، به منظور بررسی رعایت استانداردها سال گذشته، انجام شد.

به گزارش مرآت، عباس رستمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: هدف از نمونه برداری و آزمون کالاهای تولیدی استان سمنان انطباق محصولات با شرایط و مقررات استانداردهای ملی است و در صورت عدم انطباق محصولات تولید شده با استانداردهای ملی، با واحدهای متخلف مطابق با قانون برخورد می شود.

 وی اضافه کرد: هموطنان می‌توانند برای اطمینان از استانداردبودن کالاهای تولیدی، کد زیر علامت استاندارد روی کالا را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند و تمام اطلاعات در رابطه با کالا را از طریق پیامک دریافت کنند.

مدیرکل استاندارد استان سمنان یادآور شد: جهش و رونق تولید با رعایت استانداردها با ارائه مشاوره‌های راهبردی به وسیله این اداره کل در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: وجود نشان استاندارد بر روی محصولات تضمین کیفیت و سلامت کالا است و تولید محصول‌های مشمول استاندارد بدون داشتن پروانه کاربرد این نشان، تخلف محسوب می‌شود و پیگیرد قضائی را به دنبال دارد.

صدور ۱۵۸ فقره گواهینامه استاندارد برای کالاهای وارداتی به سمنان

مدیرکل استاندارد استان سمنان اظهار داشت: ۱۵۸ فقره گواهینامه انطباق کالاهای وارداتی مشمول مقررات اجرای استاندارد اجباری با هدف جلوگیری از ورود کالاهای غیراستاندارد سال 99 در این استان صادر شد.

وی تصریح کرد: این گواهینامه ها پس از ارزیابی و بررسی کارشناسان اداره کل استاندارد استان سمنان از محصولات وارداتی صادر شد.

رستمی افزود: کالاهای وارداتی پس از ورود به کشور و گمرک، باید گواهینامه انطباق با استاندارد دریافت کنند و سپس ترخیص شده و مورد استفاده قرار بگیرند.

وی یادآور شد: گواهینامه های وارداتی پس از انجام فرایند ارزیابی انطباق شامل نمونه برداری و آزمون، گواهی بازرسی در مبدا، مواد اولیه و تجهیزات(حد واسط) و ماشین آلات خط تولید واحدهای تولیدی و سایر روشها، صادر می شود.

وی خاطرنشان کرد: اجازه ترخیص کالاهای صادراتی نامرغوب تاثیر منفی بر فرایند صادرات کالاهای داخلی می گذارد و از سویی دیگر ترخیص کالاهای وارداتی غیراستاندارد نیز سلامت و ایمنی هموطنان را به مخاطره می اندازد.

مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت:  این اداره کل با بررسی کالاهای وارداتی و انطباق آنها با استاندارد تلاش می کند تا کالاهای مرغوب ایرانی به بازارهای بین المللی راه یافته و همچنین کالاهایی استاندارد و مرغوب به بازار داخلی وارد شده و در اختیار هموطنان قرار بگیرد.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.