تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

احمد همتی در نشست خبری:
مجلس دهم جناح بازی و سیاسی بازی نداشت/ طرح های مربوط به "کلاه نمدیها" همواره رای آور بود/ مجلس دهم عدالت طلب بود/ میدان دریادار همتی، نام این شهید را زنده کرد/ این میدان، تنها میدانی است که مردم داخل آن می روند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده سابق سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در آخرین نشست خبری خود از دستاوردها و اقدامات دوره نمایندگی خود گفت.

به گزارش خبرنگار مرآت، احمد همتی نماینده سابق مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه استان سمنان با اشاره به اقدامات مجلس دهم گفت: مجلس دهم بیش از 180 قانون مصوب کرد و گام های خوبی در امر قانونگذاری برداشت.

همتی با بیان اینکه مجلس دهم 3 ویژگی شاخص داشت اظهار کرد: اولین ویژگی، تعدد احزاب و گروه های حاضر در مجلس بود که با وجود این تعدد و طیف های مختلف سیاسی، مجلس دهم کمتر حاشیه سیاسی داشت و حزب بازی و جناح بازی در این مجلس بسیار کم بود.

وی توجه به اقشار ضعیف را یکی دیگر از ویژگی های مجلس دهم عنوان کرد و گفت: بعداز مطرح شدن هر طرح یا لایحه ای در مجلس که مرتبط با اقشار ضعیف بود، نمایندگان می گفتند این طرح برای "کلاه نمدیها" است و معمولا هم رای می آورد.

نماینده سابق سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، مجلس دهم را مجلسی عدالت طلب توصیف کرد و افزود: بسیاری از طرح ها، با منافع شخصی نمایندگان در تضاد بود اما تصویب شد. طرح منع بکارگیری بازنشستگان یکی از این طرح ها بود که باعث شد برخی نمایندگانی که شرایط حضور در نهادهای مختلف را پس از دوره نمایندگی دارا بودند، با این قانون نتوانند در جایی مشغول شوند.

همتی ثبت اموال مسئولان را یکی از اقدامات مطلوب مجلس دهم در راستای عدالت طلبی دانست و گفت: این موضوع که طی 40 سال اخیر مغفول مانده بود، در مجلس دهم پیگیری و به ثبت رسید.

وی با اشاره به برخی مصوبات مهم مجلس دهم گفت: برنامه ششم توسعه که در مجلس نهم معطل مانده بود، طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان و قانون تجارت که چندین دهه جرات ورود به آن وجود نداشت از جمله اقدامات مهم مجلس دهم است.

عضو دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اصلاح قانون انتخابات را یکی دیگر از اقدامات مهم مجلس دهم دانست و اضافه کرد: این موضوع در 3 مرحله در دستور کار مجلس قرار گفت که در آخرین مرحله مقرر شد گزارشات کاندیداها مستندسازی شده و گزارشات با دلیل و مدرک همراه باشد که البته چندان خوشایند شورای نگهبان نبود.

همتی در ادامه گفت: اخیرا یکی از حقوقدانان شورای نگهبان نیز به من گفت به این نتیجه رسیده ایم که در بررسی صلاحیت ها باید مستندسازی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه رویه فعلی بررسی صلاحیت ها تبعات منفی برای نظام اسلامی دارد اظهار کرد: کمترین میزان مشارکت در انتخابات مجلس پس از انقلاب، یکی از نتایج این رویه است.

نماینده سابق سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانونگذاری وظیفه اول و نظارت بر قانون وظیفه دوم نماینده مجلس است اظهار کرد: بسیاری از اقدامات طی 4سال گذشته از جمله انتقال اداره کل راه و شهرسازی به مرکز استان در چارچوب وظیفه نظارتی صورت گرفت.

همتی افزود: همچنین پروژه میدان دریادار همتی که بعنوان شخصیتی ملی مغفول مانده بود، با پیگیری های فراوان به نتیجه رسید و خوشبختانه نام این شهید زنده شد. این میدان، تنها میدانی است که مردم به داخل آن می روند.

وی همچنین اضافه کرد: پروژه های زیرگذر راه آهن، 52هکتاری سمنان، 16 هکتاری سرخه و فرودگاه سمنان از جمله پروژه های مورد پیگیری بود.

نماینده سابق سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وضعیت فرودگاه سمنان گفت: فرودگاه سمنان چندین دهه جزو آرزوهای مردم بود که سال گذشته محقق شد. ترمینال آن نیز پیشرفت 70 رصدی دارد که بدلیل شیوع کرونا و تبعات ان مدتی متوقف شد.

همتی احیای صنایع مختلف از جمله خودروسازی را از نتایج پیگیری های دوره نمایندگی خود عنوان کرد و گفت: صنعت خودروسازی در سمنان قفل شده بود که با کمک مسئولین بازگشایی شد و برخی صنایع تعطیل شده مانند فاتک شیمی نیز احیا شدند.

وی با شاره به اضافه شدن رشته کارشناسی نفت در دانشگاه سمنان ابراز کرد: با موافقت وزیر نفت پژوهش و تحقیق در خصوص نفت منطقه خوریان سمنان صورت خواهد گرفت که در صورت تحقق، تحول شگرفی در منطقه ایجاد خواهد کرد.

عضو دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی در خصوص آینده کاری خود گفت: بازنشسته نیستم و فعالیت بنده نیز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سمنان است. هنوز تصمیم مشخصی برای آینده ندارم اما تا چندروز آینده مشخص خواهد شد.

همتی مهمترین معضل استان را موضوع آب عنوان کرد و گفت: برای توسعه استان نیاز به آب داریم. به نماینده جدید هم گفتم اگر انتقال آب خزر انجام شود، استان را متحول می کند چرا که آب، نیاز اساسی منطقه است و در صورت اجرای پروژه انتقال آب خزر می توان سرریز جمعیت پایتخت را در استان جذب کرد.

انتهای پیام/ن

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه