تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    آقاتهرانی:
مجلس به دنبال تصویب طرح‌های ضربتی اقتصادی است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مجلس به سرعت به سمت تصویب طرح‌های ضربتی با محوریت مباحث اقتصادی خواهد رفت تا به همه اثبات شود که حرکت در مسیر کاهش مشکلات معیشتی مهم‌ترین اولویت مجلس است.

به گزارش  مرآت،حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی در نشست بسیجیان مسجد امام حسن عسگری(ع)  با اشاره به اینکه جوانان مومن و انقلابی در غائله ۱۸ تیر سال ۷۸ ایستادند و یک توطئه بزرگ علیه مردم و انقلاب را خنثی کردند، گفت: بر این اساس،  نقش‌آفرینی بیش از پیش جوانان در شرایط فعلی اهمیت زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب جوانان را مخاطب راهبر گام دوم انقلاب قرار دادند، بیان کرد: این مسئله به خوبی نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی به مرحله‌ای رسیده است که باید منتظر استفاده از میوه‌های  با کیفیت نهال‌های جوانش باشیم.

مدیران ناکارآمد حوصله کار و فعالیت ندارند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ابتکار عمل و خلاقیت جوانان می‌تواند خمودگی و سستی مدیرانی را که از انقلابی‌گری خسته و یا حتی پشیمان هستند جبران کند، تصریح کرد: وقتی رهبری انقلاب در بیانیه گام دوم می‌فرمایند: «شانه‌های خود را زیر بار مسئولیت قرار دهید»،  به این معناست که بسیاری از مدیران ناکارآمد امروز کشور در عین حال که حوصله کار و فعالیت ندارند، برنامه‌ای هم برای سپردن مسئولیت به جوانان ندارند و جوانان خود باید احساس مسئولیت کرده و دست به کار شوند.

آقاتهرانی با اشاره به اهمیت حضور مضاعف جوانان در بین مردم، گفت: از آنجایی که جوانان از نزدیک با مشکلات و دردهای مردم آشنا می‌شوند، مهم‌ترین ماموریت امروز جوانان کشور، شناخت مختصات این مشکلات و پیدا کردن راه‌های حل آن‌ها است. مردم اگر ببینند که جوانان مومن و انقلابی پیوسته پیگیر باز کردن گره‌های کشور هستند، خود به خود فضای کشور مهیای تشکیل «دولت جوان و حزب‌اللهی»  خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تلاش برای برپایی عدالت در کشور از مهم‌ترین کارویژه‌های جوانان امروز است، تصریح کرد: اینکه جوانان با شجاعت، عقلانیت و دیانت، مسیر عدالت‌خواهی مومنانه را راهبری کنند و نقش رهبران میدانی در فرایند تشکیل شبکه‌های مردمی مبارزه با فساد را ایفا کنند، رویای دیرینی بود که اکنون در شرف محقق شدن است. اگر در مقطع کنونی که نیاز به استقرار عدالت بیش از هر زمان دیگری حس می‌شود، دست به دست هم دهیم، به تعبیر مقام معظم رهبری این اژدهای هفت‌سر فساد را از بین می‌بریم.

نمایندگان عزم خود را برای مبارزه با فساد جزم کرده‌اند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اتفاقات مربوط به بررسی اعتبارنامه برخی از نمایندگان، گفت: این مسئله نشان داد که تعداد نمایندگانی که عزم خویش را برای مبارزه با فساد جزم کرده‌اند، قابل توجه است و این نشان دهنده آن است که می‌توان انتظار رقم خوردن اتفاقات مهم‌تری از این مجلس داشت. البته برخورد با فلان نماینده‌ای که دچار فساد شده خوب است اما آنچه که مهم‌تر است، رفع ساختاری زمینه‌های فساد و ویژه‌خواری نمایندگان است که حتماً در همین مسیر حرکت خواهیم کرد.

آقا تهرانی با اشاره به اصلی‌ترین اولویت مجلس یازدهم، گفت: با اتمام مباحث مربوط انتخابات هیئت رئیسه، کمیسیون‌ها و اعتبارنامه نمایندگان، دیگر نباید اتلاف وقت کرد و مجلس به سرعت به سمت تصویب طرح‌هایی ضربتی با محوریت مباحث اقتصادی خواهد رفت تا به همه اثبات شود که حرکت در مسیر کاهش مشکلات معیشتی و اقتصادی مهم‌ترین اولویت مجلس است.

اولویت کمیسیون فرهنگی هم