تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
متخصص ژنتیک مولکولی: به زمان قبل از کرونا بر نمی‌گردیم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: زمان ماندگاری ویروس کووید ۱۹ در جهان مشخص نیست و به همین دلیل مردم باید خود را با این ویروس وفق دهند، زیرا به زمان قبل از کرونا بر نمی‌گردیم و باید نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنیم.

به گزارش مرات،مسعود هوشمند روز پنجشنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره تغییر ژنوم ویروس کووید ۱۹ در بروز بیماری با علائم مختلف در افراد افزود: همه افراد ژنوم خاصی دارند و به همین دلیل گاهی بیماری در یک فرد زودتر از فرد دیگر خود را نشان می‌دهد. گاهی ممکن است اثر دارو روی بدن افراد با یکدیگر بسیار فرق داشته باشد که به اصطلاح به آن پزشکی شخصی می‌گوییم.

وی با اشاره به سوال‌هایی که در این زمینه در سامانه ۴۰۳۰ توسط مردم مطرح می‌شود،  ادامه داد: در حال حاضر مقاله‌هایی در مورد ژنوم انسان منتشر شده که نشان می‌دهد ژنوم هر فرد به چه اندازه می‌تواند در مقابل کرونا یا سایر ویروس‌ها مقاوم باشد.

کووید ۱۹ مثل آنفلوآنزا ریشه کن نخواهد شد

این متخصص ژنتیک مولکولی گفت: کووید ۱۹ هم مانند آنفلوآنزا در دنیا ریشه کن نخواهد شد.  واکسن این ویروس هم مانند آنفلوآنزا هر ساله جدید خواهد شد. به همین دلیل مردم فقط باید دقت داشته باشند که بهداشت را رعایت کنند و تا جایی که ممکن است از کارهای غیرضروری که سلامت آنها را به خطر می‌اندازد، دوری کنند. همچنین مردم باید مراقب افرادی که به هر دلیلی سطح ایمنی پایینی دارند، باشند.

کاهش خطر کرونا در انتقال بین افراد

هوشمند اظهار کرد: وقتی ویروس کرونا از بدن فردی به دیگری منتقل می‌شود، میزان خطرناک بودن آن کمتر می‌شود، اما باید بدانیم که هنوز آشنایی زیادی با این ویروس نداریم و به همین دلیل به فرضیه‌ها اکتفا می‌کنیم.

عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری افزود: در DNA ما هزاران جهش اتفاق می‌افتد، اما به دلیل اینکه سیستم تعمیر و مرمت داریم می‌توانیم آن جهش را از بین ببریم.  شاید در این ویروس امکان اینکه بتوانیم این جهش‌ها را از بین ببریم وجود نداشته باشد، زیرا ویروس دست‌خوش برخی تغییرات می‌شود.

این متخصص ژنتیک مولکولی گفت: امیدواریم این تغییرات اذیت کننده نباشد. دیده شده این ویروس معمولا به سمت کمتر خطر شدن پیش خواهد رفت، اما هنوز در مورد آن نمی‌توانیم به صورت کاملا قطعی اظهار نظر کنیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه