تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

رئیس اداره بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی:
مبلغ موردنیاز برای مرمت مجموع آثار تاریخی کشور، 18 رقمی است!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اداره بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی می‌گوید این وزارتخانه نمی‌تواند همه بناهای تاریخی را مرمت کند و ورود بخش خصوصی در این عرصه ضروری است.

به گزارش خبرنگار مرآت، رئیس اداره بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی با بیان این که 33 هزار و 762 اثر تاریخی شامل 12 هزار و 563 بنا تا یک ماه قبل در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است گفت: بسیاری از این آثار در معرض تخریب قرار دارند؛ از طرفی در ابتدای سال جاری معادل 300 میلیارد تومان به پروژه‌های ما آسیب رسید.

علی آذری با اشاره به بودجه 70 میلیارد تعیین‌شده برای اداره متبوع خود در سال جاری اظهار داشت: تنها 30 و اندی میلیارد یعنی معادل 45 درصد از این بودجه تخصیص یافته است؛ لذا لازم است بخش خصوصی برای حفاظت از آثار تاریخی وارد میدان شود.

وی متوسط هزینه برای مرمت هر متر بنای تاریخی را 3 تا 4 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: وقتی رقم کلی موردنیاز برای مرمت آثار تاریخی را محاسبه کردیم به یک عدد 18 رقمی رسیدیم که در برابر بودجه‌ای که به میراث فرهنگی اختصاص پیدا می‌کند بسیار بالاست.

رئیس اداره بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی با اعلام این خبر که در حال حاضر 2 هزار و 500 بنای تاریخی توسط بخش خصوصی در دست مرمت است گفت: ما نمی‌توانیم همه بناهای تاریخی را مرمت کنیم؛ سیاست ما ترغیب بخش خصوصی برای ورود به حوزه مرمت ابنیه تاریخی است.

انتهای پیام/ح

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه