تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    امام‌جمعه مهدی‌شهر:
مبارزه با فساد تداوم یابد/ امید آفرینی بین مردم ویژگی مبارزه قاطع
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
امام‌جمعه مهدی‌شهر با بیان اینکه فساد نه تنها آثار اقتصادی بلکه اثرات زیان بار فرهنگی، اعتقادی و دینی نیز دارد، گفت: مبارزه با فساد تا ریشه‌کنی کامل آن باید تداوم داشته باشد.

به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام محمد بارانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مهدی‌شهر به میزبانی مصلای این شهر با بیان اینکه فساد ضربه بزرگی به زندگی، ایمان و اعتقاد و اعتماد مردم می‌زند و یک مفسد هم ضربه اعتقادی و فرهنگی می‌زند و هم ضربه اقتصاد به جامعه می‌رساند، ابراز کرد: برخی با دیدن این مفاسد اقتصادی ممکن است حتی نماز و حجاب خود را کنار بگذارند در نتیجه مفسدان زندگی فرهنگی و دینی مردم را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهند لیکن مبارزه با فساد باید قاطعانه و بدون مرزهای ساختگی باشد و اگر بخواهیم مبارزه با فساد انجام دهیم باید این مرزها برداشته شود.

وی با بیان اینکه باید حکومت به تقویت اعتماد مردم به نظام بپردازد تا رابطه مردم با حاکمیت قوتی دوباره بگیرد، افزود: مبارزه با فساد تا حصول نتیجه با تداوم ادامه داشته باشد و مردم آنقدر تحت فشارهای فرهنگی و اقتصادی و… قرار نگیرند.

امام جمعه مهدی شهر بیان کرد: مبارزه با فساد مزیت‌هایی دارد که آن امید آفرینی در بین مردم است لذا وقتی مردم می‌بینند که مبارزه جدی با این مفسدان انجام شده، آثار فرهنگی بهتری در کنار جلب اعتماد عمومی را به همراه خواهد داشت و این یکی از نکاتی محسوب می‌شود که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به آن تاکید داشته‌اند.

بارانی با بیان اینکه بی‌توجهی به ویروس کرونا یکی دیگر از مسائلی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان هفته پیش خود به آن اشاره داشته‌اند، گفت: مردم ما تا مدتی به خوبی در مقابله با این ویروس خود مراقبتی و مسائل بهداشتی را رعایت می‌کردند همچنین مسئولان نیز عزم جدی در این امر داشتند اما متأسفانه شاهد هستیم که این توجهات کاهش‌یافته تا جایی که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز درباره آن تذکر دادند.

وی گفت: با اعلام وضعیت سفید که خود همین کلمه نباید اعلام می‌شد، باید هم انتظار داشت تا رعایت‌های مردمی کم شود تا جایی که حتی مجالس عروسی هم همچون سابق در سطح شهرستان در حال برگزاری است و این نشان می‌دهد که رعایت‌های مردم در قبال کرونا کاهش‌یافته است.

امام جمعه مهدی‌شهر در خاتمه و با بیان اینکه خداوند بزرگترین نعمت خودش را به ما ایرانیان هدیه کرده و آن وجود با برکت حضرت امام رضا (ع) است، بیان کرد: سیره رضوی می‌تواند تحولی را در فرهنگ و اخلاق و زندگی ما داشته باشد و ما معتقد هستیم که توسل به این امام همام انسان را به تعالی می‌رساند.

 

 

 

 

 

مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه