شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    مطهری عنوان کرد:

مانع‌تراشی بر سر سرمایه‌گذاری‌ها با "امضاهای طلایی رانتی"

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده مردم شهرستان گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم آنچه تعیین تکلیف "امضاهای طلایی رانتی" می‌خواند تاکید کرد و گفت: امضاهای طلایی که ایجاد رانت می‌کند، مانع کسب و کار سرمایه‌گذاران می‌شود .

به گزارش مرآت،  اردشیرمطهری در دیدار با حسن آل‌بویه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان، به ظرفیت بالای غرب استان سمنان در حوزه صنعت پرداخت و اظهار کرد: به‌نظرم تعیین تکلیف این امضاها عرصه را برای سرمایه‌گذار هموار و صدور مجوزهای لازم را سرعت می‌بخشد.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذار را پیاده نظام میدان اقتصادی دانست و گفت: رفتار حرفه‌ای مدیران در جذب سرمایه‌گذاران تاثیرگذار است اضافه کرد: نیمی از صنایع  شامل بیش از یک هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی در شهرستان‌های گرمسار و آرادان قرار دارد که باید این ظرفیت‌ها به طور مستمر برای اشتغال پایدار فعال باشد.

وی با اشاره به نزدیکی گرمسار و آرادان به پایتخت و بستر مناسب آن برای جذب سرریز جمعیت و درآمدزایی، تصریح کرد: نزدیکی به پایتخت، گذر جاده ترانزیتی و راه آهن از مهم‌ترین امتیازات این منطقه و سبب جذب سرمایه‌گذار شده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی به لزوم حفظ اشتغال و حذف موانع تولید در گرمسار و آرادان تاکید و خاطرنشان کرد: در حال حاضر متقاضی برای سرمایه‌گذاری در شهرک‌ صنعتی ایوانکی بالاست و باید برنامه‌ توسعه‌ این شهرک و همکاری دستگاه‌های ذیربط در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به تعدد سرمایه‌گذاران در غرب استان و خصوصا شهرک‌های صنعتی همجوار پایتخت، افزود: به دنبال تامین زمین از طریق منابع ملی برای رفع کمبود اراضی شهرک‌ صنعتی ایوانکی هستیم.

مطهری تاکید کرد: اشتغالزایی بالای صنعت، نگاه ویژه‌ای را به این حوزه می‌طلبد و یکی از نکات حائز اهمیت در جذب سرمایه‌گذار، قابل لمس بودن آثار و نتایج آن برای جامعه بومی و منطقه‌ای است.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ نفر طی چند ماه گذشته در واحدهای صنعتی گرمسار و آرادان مشغول به کار شدند، افزود: بررسی‌های میدانی در شهرک‌های صنعتی ایوانکی، گرمسار و آرادان و نواحی صنعتی علی‌آباد، فجر و جنت‌آباد بیانگر ظرفیت بالای ایجاد اشتغال در این مناطق است.

مطهری با تاکید بر لزوم تمرین رفتار حرفه‌ای مدیران در برخورد با سرمایه‌گذاران، بیان کرد: اکنون، سرمایه‌گذار پیاده نظام میدان اقتصادی ما است و باید نحوه رفتار با این قشر محترمانه، عاطفی و جذب‌کننده باشد.

وی به ایجاد کارگروه مشترک به منظور برآورد و انجام صفر تا صد اقدامات در حوزه سرمایه‌گذاری پرداخت و اضافه کرد: استفاده از سامانه الکترونیکی با هدف سرعت‌دهی در ارائه خدمات و پیشرفت کار سرمایه‌گذاران راهکاری است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: فعالیت مشاورانی که سرمایه‌گذار به نگه‌داشت حرمت زمان و ثروتش اطمینان حاصل کند، منجر به یک حرکت برد برد برای ما، سرمایه‌گذاران و کشور می‌شود.

وی اظهار کرد: امضاهای طلایی که ایجاد رانت می‌کند، مانع کسب و کار سرمایه‌گذاران می‌شود و  به‌نظرم تعیین تکلیف این امضاها عرصه را برای سرمایه‌گذار هموار و کسب و صدور مجوزهای لازم را سرعت می‌بخشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کنیم، ادامه داد: برخی ادارات بجای رفع موانع تولید برای سرمایه‌گذار مانع ایجاد می‌کند، وجود دست انسان در عرصه کاری باعث رانت، فساد و ارتباط غیرسالم می‌شود و رفع این مساله مستلزم بهره‌گیری از سامانه الکترونیکی در حوزه صنعت است.

جلوگیری از گذر آزادراه حرم تا حرم از شهرک صنعتی گرمسار و لطمه‌های بعدی

مطهری با اشاره به تاخیر در احداث آزادراه حرم تا حرم، بیان کرد: بنا بر پیشنهاداتی در گذشته، قرار بود این آزادراه از شهرک صنعتی گرمسار عبور کند که قطع یقین منتج به آسیب چندین واحد صنعتی و زیرساخت این شهرک می‌شد.


وی تصریح کرد: تغییر مسیر با هدف جلوگیری از آسیب به واحدهای تولیدی شهرک صنعتی گرمسار با برگزاری نشست‌های مشترک متولیان امر محقق شد.

 نماینده مردم شهرستان گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بخشی از زمین این شهرک صنعتی در طرح آزادراه حرم تا حرم گنجانده شد که اگر این مساله رقم نمی‌خورد؛ مطلوب‌تر بود اما از اصل حرکت جلوگیری شده و با نظر کارشناسان و اهل فن این آزادراه در مسیر مورد نظر و به نفع واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی گرمسار قرار گرفت.

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.