شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

روحانی در جلسه شورای اداری استان سمنان:
قیمت کالاهای اساسی سال آینده افزایش نخواهند داشت/دولت به تنهایی قادر نیست مشکلات را مرتفع کند/ توان دفاعی ایران مورد مذاکره نخواهد بود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس جمهوری با بیان اینکه از مشکلات عبور می‌کنیم، گفت: می دانم که مردم در سختی هستند اما راهی جز ایستادگی و مقاومت نداریم.

به گزارش خبرنگار مرآت،  حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان سمنان  با اشاره به اینکه تردید ندارم از مشکلات عبور می کنیم، گفت: می دانم که مردم در سختی هستند اما راهی جز ایستادگی و مقاومت نداریم.

روحانی با اشاره به مقاومت مردم در سالهای دفاع مقدس اظهار کرد: در دوران جنگ به شهرهای ما موشک زدند اما سال ها صبر و مقاومت کردیم همانطور که آن سال ها همه مردم سرزمین واحد و خانه واحد را می دیدند و وقتی خرمشهر اشغال شد همه مردم اشک می ریختند اما همه دست به دست دادیم و خدا هم یاری کرد و پیروز شدیم.

وی ادامه داد: امام راحل به عنوان رهبر خم به ابرو نیاورد، رزمندگان شکایت نکردند، نمی‌گفتند چرا زخمی شدیم.

رئیس جمهور با اشاره به تحریم های آمریکایی علیه ایران گفت: در سوریه، عراق، لبنان نتوانستند به هدفشان برسند و دچار سرشکستگی بزرگی شدند که خیلی برایشان سنگین است که حریف یک عالم مجاهد به عنوان رهبر انقلاب نمی شوند که ناچارند در برابر ملت ایران سر فرود بیاورند.

روحانی با بیان اینکه دشمنان نمی خواهند منطقه ما امن باشد، اظهار کرد: از مردم سالاری ایران هراس دارند و می دانند به سایر کشورها نیز سرایت می کند.

وی با بیان اینکه باید تحریم و تهدید را به فرصت تبدیل کنیم گفت: در شرایط تحریم، باید تهدید ها را تبدیل به فرصت کنیم که البته کار آسانی نیست اما ملت ایران توان آن را دارند. ملت می تواند راه دیگری را انتخاب کند و تسلیم آمریکا شود اما دیگر عزت و مردمسالاری نیست.

رئیس جمهور افزود: آمریکا هرروز از طرق مختلف پیشنهاد می دهد که بیایید و مذاکره کنیم تا به هدفشان برسند.

روحانی از رشد،صادرات کشور در سال های اخیر خبر داد و افزود:صادرات ما در حال رشد است و صادرکنندگان پرسودتر و راحت تر کار می کنند اما باید مراعات حال کشور را کنند و ارز صادراتی را برگرداند

وی افزایش صادرات گوجه را علت افزایش قیمت آن دانست و گفت: چرا گوجه فرنگی گران شد؟ ۶۰ میلیون دلار در یک دوره کوتاهی گوجه فرنگی صادر شد و نیاز داخل نیز بیشتر شد.

رئیس جمهور، ایران را جزو ارزانترین کشورهای دنیا خواند و افزود: ایران جزو ارزانترین کشورهای دنیا در آب ، برق و انرژی است. بنزین هزارتومان امروز کجاست؟ آموزش، بهداشت و درمان در کشور ما ارزانترین است، عده ای فقط مشکلات را برجسته می‌کنند منکر مشکلات نیستیم اما این راهم ببینیم که ارزانترین کشورهای دنیاییم. کجای دنیا نان را ارزانتراز ایران پیدا می‌کنید؟ امنیت ایران در کجای دنیا سراغ دارید؟ ایران از اروپا و کشورهای دیگر خاورمیانه امن تر است.

وی تصریح کرد: امنیت ایران یکی دیگر از نعمت های الهی است که در هیچ کجای دنیا به این شکل و اندازه وجود ندارد

روحانی با اشاره به اینکه مردم در زندگی روزمره دچار مشکل شدند، اظهار کرد: مخصوصا برای کسانی که حقوق ثابت دارند شرایط بسیار دشوار است

رئیس جمهور با اشاره به بودجه سال 98 گفت: بودجه بر اساس همین اطلاعات و در راستای بهبود معیشت این قشر است.

وی همچنین اظهار کرد: تحویل بودجه در 15 آذر کار سختی است ولی طبق قانون ما این کار را انجام خواهیم داد.

روحانی با بیان اینکه در مسئله بودجه و زمان تحویل آن، ما تاوان دولت قبل را پس می دهیم، بیان کرد: بودجه برای ارسال به مجلس آماده است اما با توجه به تعطیلات عملا تحویل بودجه به 25 آذر موکول خواهد شد.

رئیس جمهور  با توجه به اینکه بودجه طوری تنظیم شده که فشار بر روی طبقات محروم کم خواهد شد، گفت: در بودجه امسال تلاش ما بر این است که حقوق بگیران ثابت وضعیت بهتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سال آینده قیمت کالاهای اساسی افزایش نخواهد داشت، گفت: امروز که مردم از لحاظ اقتصادی تحت فشار هستند باید وقت بیشتری بگذاریم و  بروکراسی اداری خود را تسهیل نماییم.

روحانی با بیان اینکه دولت به تنهایی قادر نیست مشکلات را مرتفع کند، اظهار کرد: بدون حمایت و کمک مردم نمی شود مشکلات را حل کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت فقط رئیس جمهور نیست، بیان کرد: 2 میلیون کارمند داریم و نیروهای مسلح هم جزو دولت هستند.

وی با توجه به اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم هیچ طرح و پروژه ای برای سفر «تولید» نکردیم، گفت: ما در سفرهای استانی به پروژه ها اولویت می دهیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: مشکلات و موانع انتقال آب دریای خزر را در نشست های خود در این چند روز حل کردیم.

روحانی با انتقاد از به سازمان برنامه و بودجه گفت: چرا این سازمان از برنامه عقب است که این سفر باعث شد این عقب ماندگی جبران شود.

رئیس جمهور به نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز تاکید کرد: پیگیری بهتر و بیشتری برای مصوبات داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه کارهای عملیاتی جاده حرم تا حرم باید سرعت بیشتری داشته باشد، گفت: کریدور شمال به جنوب برای ما مهم است.

روحانی با اشاره به پروژه عقب مانده جاده معلمان اظهار کرد: بودجه این جاده برای جای دیگر رفته بود.

وی تصریح کرد: اتصال راه آهن اینچه برون به گرمسار بیش از 2 میلیون دلا ر هزینه دارد که با همکاری روسیه در حال طرح ریزی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه گردشگری در سمنان در حال حرکت است اما کافی نیست، گفت: برای گردشگری استان باید فکر ویژه ای شود.

وی همچنین تصریح کرد: سمنان جاذبه های زیادی دارد و باید زمینه ها را آماده کنیم

روحانی با اینکه فرودگاه شاهرود تبدیل به مرز هوایی شد، گفت: نکته بسیار مهمی است که در صادرات ما نقش مهمی خواهد داشت

وی با بیان اینکه مسئله آب از مهمترین مسائل استان است، گفت: پروژه آب یک پروژه ملی است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تمام کشور اگر نیاز به آب دریا داشته باشد دولت تسهیلاتش را فراهم خواهد کرد و با حفظ مسائل محیط زیستی آن را پیش خواهیم برد

روحانی با بیان اینکه دنیا باید در برابر حق تسلیم شود، اظهار کرد: اروپا هم باید تسلیم شود.

وی با اشاره به اینکه اگر کسی درباره توان دفاعی ایران صحبتی داشته باشد قطعا قبول نخواهیم کرد، گفت: در این 5 سال به اندازه 12 سال گذشته در بحث سلاح و بنیه استراتژیک کشور کار کردیم.

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه