تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

رئیس کتابخانه عمومی سرخه:
فضای مطالعه کتابخانه سرخه مطلوب نیست/ 2 هزار نفر از مردم سرخه عضو کتابخانه های عمومی هستند
رئیس‌اداره کتابخانه‌های عمومی سرخه به مشکلات کتابخانه های عمومی این شهرستان اشاره کرد و گفت: فضای مطالعه کتابخانه های سرخه جوابگوی نیاز مخاطبان نیست.

به گزارش مرآت، نسرین قلی بیک رئیس اداره کتابخانه های عمومی سرخه در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی گفت: با توجه به اینکه کتاب و کتابخوانی در جامعه بسیار حائز اهمیت است، اولیا باید بیشتر کتاب بخوانند تا فرزندان نیز یاد بگیرند چرا که کتاب راه و مسیر زندگی را به آنها نشان خواهد داد.

وی با بیان اینکه کتابخانه ها سهم زیادی در توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه دارند و در غنی کردن اوقات فراغت نیز نقش مهمی ایفا می کنند، افزود: کتابخانه در جامعه ای که رو به سمت پیشرفت در حرکت است و وسایل ارتباطی آن درحال پیچیده شدن باید نقش پررنگتری داشته باشد بنابراین مسئولان باید تجهیز و توسعه کتابخانه ها رو مدنظر داشته باشند.

فرسودگی کتابخانه در سرخه و مؤمن آباد

 رئیس‌اداره کتابخانه‌های عمومی سرخه به مشکلات کتابخانه های عمومی این شهرستان اشاره کرد و گفت: عمده ترین مشکل شهر سرخه و یکی از روستاهای تابعه آن یعنی مومن آباد فرسودگی فضای کتابخانه است، که نیاز به  ساخت و تجهیز کتابخانه در این دو مکان است؛ البته در این زمینه پیگیری هایی صورت گرفته است که امیدواریم به همت مسئولان و کمک خیران هرچه زودتر این امر عملیاتی شود.

فضای مطالعه کتابخانه سرخه مطلوب نیست

قلی بیک کمبود فضای مطالعه برای مراجعه کنندگان را از دیگر مشکلات کتابخانه عمومی سرخه عنوان کرد.

وی ادامه داد: از ساخت این کتابخانه سالهای زیادی می گذرد که پاسخگوی  نیاز آن دوران بوده است و در حال حاضر و با رشد جمعیت و افزایش تعداد اعضای کتابخانه فضای موجود پاسخگوی نیاز مراجعه کنندگان نیست و ضروری است هر چه سریعتر در این موضوع که جزء دغدغه کتابدارن این شهرستان نیز هست چاره اندیشی شود تا دانش آموزان و دانشجویان از کتابهای سایت سرخه بهرمند شوند و نیازی برای رفتن به سمنان نداشته باشند.

وجود شبکه‌های مجازی عمده ترین دلایل کاهش حضور مردم در کتابخانه ها

وی به عمده ترین دلایل کاهش تمایل اقشار مختلف جامعه به حضور در کتابخانه‌ها ‌اشاره و بیان کرد: وجود شبکه‌های مجازی، کتابخوانی اینترنتی ، نبود زیرساخت‌های لازم، مشکلات اقتصادی و گرانی کتابها که باعث شده کتاب تا حد زیادی از سبد خانواده ها حذف شود.

2 هزار نفر از مردم سرخه عضو کتابخانه های عمومی هستند

رئیس‌اداره کتابخانه‌های عمومی سرخه به سرانه کتابخوانی در سرخه اشاره کرد و گفت: شهرستان سرخه حدود 15 هزار نفر جمعیت دارد که دو هزار نفر از این تعداد عضو کتابخانه های شهرستان هستند.

قلی بیک به ثبت انجمن خیرین کتابخانه ساز اشاره کرد و اظهار کرد: با پیگیری های صورت گرفته و طی مراحل قانونی، انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان سرخه در مردادماه 96 به ثبت نهایی رسید.

وی، استفاده از توان نیکوکاران و خیرین، برای کمک به ساخت و تجهیز کتابخانه های عمومی شهر و روستا را از اهداف این انجمن عنوان کرد.

توسعه فرهنگ کتابخوانی مهمترین هدف انجمن خیرین کتابخانه ساز

رئیس‌اداره کتابخانه‌های عمومی سرخه تصریح کرد: توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، بهره گیری از توان خیرین از مهمترین اهداف این انجمن است و امیدواریم شاهد حضور فعال خیرین و نیکوکاران و به نتیجه رسیدن اهداف و برنامه های این انجمن باشیم.

وی به اهم فعالیتهای کتابخانه های سرخه اشاره کرد و افزود: در کتابخانه عمومی سرخه فعالیتهایی رایگان همچون، قصه گویی، نشستهای کتابخوان، کلاسهای نقاشی، خوشنویسی ، داستان نویسی و خلاقیت به طور مستمر در راستای جذب و تشویق کودکان و نوجوانان به کتاب و کتاب خوانی صورت می گیرد.

قلی بیک به برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در سرخه نیز اشاره کرد و اذعان کرد: برگزاری نشست کتابخوان در محل کتابخانه‌ عمومی شهرستان ، عضویت رایگان در طول این هفته، دیدار کتابداران و اهل قلم با امام جمعه شهر سرخه، بازدید فرماندار از یکی از کتابخانه های شهرستان سرخه و بازدید مسئولان شهرستان و استانی از کتابخانه‌های عمومی از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده در هفته کتاب و کتابخوانی است.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع‌رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه