تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رییس پلیس فتا استان سمنان:    
فرد سوءاستفاده‌کننده از صفحه اینستاگرام یک مسوول سمنان دستگیر شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رییس پلیس فتا استان سمنان گفت: فردی که با استفاده از بستر شبکه‌اجتماعی، به انتشار تصاویر خصوصی مسوول استانی به همراه متنی توهین‌آمیز در اینستاگرام اقدام کرده بود دستگیر شد.

به گزارش مرآت، سرهنگ حسین صادقی  رییس پلیس فتا استان سمنان، گفت: در پی وصول یک فقره پرونده قضایی به پلیس فتا مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی و مطالب توهین‌آمیز به صورت گسترده در شبکه اجتماعی اینستاگرام، با توجه به اهمیت موضوع، پرونده مقدماتی با هماهنگی و تعامل لازم با مقام قضایی تشکیل شد و رسیدگی پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی، بررسی صفحه اینستاگرام متهم و اقدامات تخصصی و پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم تصاویر خصوصی مسوول استانی را به همراه متنی توهین‌آمیز در شبکه‌اجتماعی اینستاگرام منتشر کرده است.

صادقی بیان کرد: در تحقیقات تکمیلی از شاکی پرونده مشخص شد متهم با نفوذ به حریم خصوصی شاکی و دسترسی به تصاویر منتشر شده از وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، اقدام به انتشار گسترده آن در فضای مجازی کرده است.
رییس پلیس فتا استان سمنان تصریح کرد: با توجه به حساسیت پرونده، کارشناسان این پلیس با بررسی دقیق و سریع پرونده و انجام اقدامات فنی و خاص پلیسی، مستندات لازم را جمع‌آوری و در نهایت این متهم سایبری را شناسایی کردند.
وی خاطرنشان کرد: متهم در تحقیقات مقدماتی منکر هر گونه جرم انتسابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجه شدن با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال جمع‌آوری شده، لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف کرد.
صادقی یادآور شد: متهم در اعترافات خود اظهار داشت صفحه اینستاگرامی خود را از حدود یکسال و نیم ایجاد کرد که در نهایت مستندات تکمیل و پرونده به همراه متهم به مقامات قانونی ارجاع شد.
رییس پلیس فتا استان سمنان گفت: اغلب کاربران بدون رعایت مسائل امنیتی، خصوصی‌ترین اطلاعات خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند و به نوعی دست بزهکاران سایبری را در تعرض به حریم خصوصی باز می‌کنند.
وی تاکید کرد: کاربران در فضای مجازی باید اطلاعات و تصاویری را در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری کنند که از انتشار آن بیم نداشته باشند، زیرا این فضا به‌گونه‌ای نیست که حتی در صفحه خصوصی هم بتوان به امن بودن آن اطمینان داشت.
رییس پلیس فتا استان سمنان گفت: پلیس فتا با ناقضان حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی به شدت برخورد می‌کند.
طبق ماده ۷۴۵ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات هر کس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود ، مرتکب جرم شده و دارای مجازات است.
پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه