تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

 رئیس اتاق اصناف سمنان:   
فراوانی واحدهای صنفی در سمنان نگران‌کننده است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اتاق اصناف شهرستان سمنان گفت: فراوانی واحدهای صنفی به دلیل رویکرد جوانان تحصیلکرده به اشتغال از طریق راه‌اندازی کسب و کارهای صنفی در سمنان نگران‌کننده است.

به گزارش مرآت، احمد اخلاقی اظهار کرد: افزایش تعداد قابل توجه واحدهای صنفی به علت بیکاری جوانان و نبود شغل مناسب عنوان می شود به طوری که  ۱۵۰ خوار و بار فروشی در یکسال گذشته به دلیل رکود بازار و کاهش قدرت خرید مردم در شهر سمنان تعطیل شد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس قانون دولت باید نسبت به تعداد واحدهای صنفی نظارت داشته باشد، اما قانون محدودیتی در صدور پروانه کسب به اتاق اصناف ارایه نکرده است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان سمنان با بیان اینکه دانشجویان دانش‌آموخته و جوانان بعد از پیدا نکردن شغل مناسب براساس مدرک تحصیلی ،به سراغ راه اندازی کسب و کار از طریق واحد صنفی می روند، گفت: راه اندازی بیش از نیاز واحدهای صنفی از سوی افراد جویای کار کاهش سود برای کسبه و بازاریان را به همراه دارد.

اخلاقی تصریح کرد: قبل از اعطای مجوز راه‌اندازی واحد صنفی باید نیازسنجی در شهرها انجام و با اتخاذ رویکرد اصولی از اعطای مجوز بیش از ظرفیت جامعه جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: در بازار عرضه و تقاضای استان سمنان همچنان رکود وجود دارد و قدرت خرید مردم در ماه‌های گذشته کاهش چشمگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

اخلاقی تصریح کرد: فعالیت واحد صنفی بیش از نیاز جمعیت تنها مختص به شهر سمنان نبوده و به دلیل بیکاری جوانان تحصیل کرده این شرایط برای دیگر شهرهای کشور هم وجود دارد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان سمنان گفت: مردم تنها برای خرید اقلام غذایی هزینه می کنند و بازار عرضه و تقاضا در فروشگاه های غیرمواد غذایی دارای رکود است.

۳۰ هزار و ۱۹۵ واحد صنفی دارای پروانه کسب در هشت شهرستان استان سمنان فعالند که از این تعداد پروانه کسب ۲۲ هزار و ۸۴۹ واحد به نام آقایان ثبت است.

ایرنا

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه