تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

امام جمعه سرخه:    
فتنه جدید دشمن مطرح کردن "آشتی ملی" است
امام جمعه سرخه با بیان اینکه فتنه جدید دشمن مطرح کردن "آشتی ملی" است، گفت: افرادی با مطرح کردن این شعار در پی برقراری ارتباط با دشمنان هستند.

به گزارش مرآت به نقل از ندای سرخه، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه که در حسینیه شهدای سرخه با حضور مردم و مسئولان ولایتمدار این شهرستان برگزار شد، ضمن توصیه به رعایت همگانی تقوای الهی با گرامیداشت یادو خاطره شهدا و دو شهید روحانی استان به نام های روح الله شاهچراغی موسوی دامغانی اظهار داشت: روحانیت اصیل و انقلابی شیعه در عصر ما در دوره ما مفتخرند که فقه و فقاهت را با ایثار و شهادت ممزوج کرده اند .

وی افزود: روحانیت مفتخر است که ادعا کند آمار شهدای روحانیت در هشت سال دفاع مقدس معادل 15 و نیم درصد کل روحانیت کشور در همان زمان بوده است که این درصد درصدی قابل توجه است.

امام جمعه سرخه بیان داشت: بیش از سه هزار طلبه و روحانی شهید داریم از هر هزار طلبه و روحانی 40 نفر به شهادت رسیدند؛ بیشترین شهدای طلبه و رحانی در کربلای 4 و 5 به شهادت رسیده اند که در میان این طلاب برخی نمایندگان مجلس، ائمه جمعه و جماعات قضات و بعضی هم نقش و سمت فرماندهی در جبهه عده ای در کسوت غواصی، عده ای امدادگر، مبلغ دین و بی سیم چی ایثار آفریدند.

فاطمی بصیر افزود: نقش بانوان طلبه هم برجسته است در میان این شهدای روحانی 15 طلبه خواهر داریم که در جریان دفاع مقدس به شهادت رسیدند. افتخارات روحانیت به جای خود

وی تصریح کرد: اما امروز تکلیف روحانیت و حوزه ها چیست؛ آنچه مهم است امروز مطلبه رهبری از طلاب، فضلا و حوزه های علمیه به ویژه حوزه علمیه قم این است که فرمودند امروز باید روحانیت ما انقلابی باشد و حوزه های علمیه ما انقلابی باشد.

امام جمعه سرخه گفت: روحانیت امروز مثل روحانیت دیروز باید تکلیف مدار و تکلیف محور باشد و مسئولیت پذیر باشند حتی قوی تر از گذشتگان ما.

فاطمی بصیر اظهار داشت: امروز مقام معظم رهبری احساس خطر می کند بارها رهبری در جمع اعضای سیاست گذاری حوزه علمیه قم و تصمیم گیران آن فرمودند من احساس خطر می کنم دست هایی درکار است که از حوزه علمیه قم انقلاب زدایی کنند و می خواهند طلبه انقلابی را منزوی کنند؛ می خواهند در درون همین حوزه ها بسیج و بسیجی را تحقیر کنند؛ شهید و شهادت را تحقیر کنند. علمای حوزه علمیه قم مراقب باشند این توطئه ها و دسیسه ها را درک کنند امروز وظیفه بزرگان حوزه است که حمایت کنند؛ طلب و فضای انقلابی را امروز باید در حوزه ما بینش و نگرش انقلابی تقویت شود.

وی  تأکید کرد: امروز باید گرایش ما طلبه ها سمت و سو و جهت انقلابی داشته باشد این نکته مهمی است که طلاب ما باید این خط انقلابی گری را دنبال کنند.

امام جمعه سرخه گفت: اگر ما طلبه ها انقلابی ماندیم نظام اسلامی و حوزه انقلابی هم خواهد ماند  حوزه انقلابی یعنی بقای انقلاب و نظام اسلامی.

فاطمی بصیر بیان داشت: سخنرانی های مهم رهبر معظم انقلاب در دیدارهای خصوصی و عمومی هفته گذشته ایشان به ویژه در جمع مردم غیور آذربایجان شرقی خیلی از دوستان موفق به شنیدن این فرمایشات شدند اما ما ائمه جمعه امروز باید کلید واژه آشتی ملی است که امروز عده ای در جامعه بیان می کنند رهبری این حکیم الهی فرمودند این شعار بی معناست چرا عده ای این ش عار را بیان می کنند آنچه که حق است همان است که رهبری فرمودند مردم که با هم قهر نیستند قهر ممکن است در رجال سیاسی باشد در توده مردم ما کجا قهر را می بینیم امروز جای این شعار ها نیست.

وی افزود: شعار شعار زیبایی است اما چه جایگاهی دارد این حرفها زده شود مردم در راهپیمایی 22 بهمن با اقتدار به صحنه آمدند و اقتدار و استحکام نظام ما در پرتو مشروعیت و مقبولیت مردمی است که حاصل شده است.

امام جمعه سرخه گفت: امروز انسجام و اتحاد ملی در عالی ترین درجه خود در جامعه ما مستقر است.

فاطمی بصیر تصریح کرد: آنها که شعار آشتی ملی را سر می دهند مرادشان و مقصدشان این باشد که ما آغوش بازکنیم برای دشمنان خودمان؛ می گوییم ما هرگز چنین آغوشی باز نمی کنیم و ما نامه فدایت شوم برای دشمنان نمی نویسیم .

وی بیان داشت: رهبری فرمودند در فتنه 88 آنها که جوان بسیجی را در وسط خیابان لخت کردند و کتک زدند، وقیحانه و بی شرمانه ما با آنها آشتی نمی کنیم؛ در جریان فتنه 88 بهائی هاو شیطان پرستان، سلطنت طلب ها، منافقان، لیبرال ها و مارکسیست های چپ گرا بودند؛ مگر ما با اینها آشتی می کنیم.

امام جمعه سرخه گفت: اتحاد و انسجام بین مردم ما هست اما اگر هدف شما از شعار آشتی ملی زنده کردن بخشی از جریان های معلوم العال منفعل است ما هرگز اهل این آشتی نیستیم.

فاطمی بصیر بیان داشت: در دنیا چند تا انقلاب داریم به انگشتان دست هم نمی رسند؛ وقتی سالگرد انقلابشان می شود؛ اینها در قالب رژه نظامی و جشن تشریفاتی در مرئی و منظر عده ای معدود از رجال سیاسی جشن خود را برگزار می کنند؛ اما در انقلاب اسلامی هر سال می بینید که چهار نسل به صحنه می آیند که این نشان از بالندگی انقلاب ماست.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه