دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
فاکتور های قیمت اسلینگ سیم بکسل
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
اسلینگ سیم بکسل در واقع قطعه های بریده شده از سیم بکسل می باشد که در دو طرف دارای حلقه بسته برای اتصال دیگر ادوات لیفتینگ مانند قلاب و شگل می باشد.

اسلینگ سیم بکسل در واقع قطعه های بریده شده از سیم بکسل می باشد که در دو طرف دارای حلقه بسته برای اتصال دیگر ادوات لیفتینگ مانند قلاب و شگل می باشد. در واقع سیم بکسل برش خورده در صورتیکه به شکل اسلینگ در نیاید دارای کاربری های بسیار محدودی می باشد. اسلینگ سیم بکسل در لیفتینگ بار هم بصورت تک پا و هم بصورت پند پا مورد استفاده قرار می گیرند. بر خلاف اسلینگ های زنجیری که طول پاهای اسلینگ آنها متفاوت است در مورد اسلینگ های سیم بکسلی اغلب از رشته هایی با طول برابر در ساختار اسلینگ استفاده می شود.

اسلینگ سیم بکسل همراه با معتلقات گوناگون دیگری در فرایند لیفتینگ مورد استفاده قرار می گیرد که انواع قلاب هوک، شگل ها، بست بکسل و حلقه فولادی از جمله پر کاربرد ترین این اتصالات در اسلینگ سیم بکسل محسوب می شوند. رشته ها و پاهای اسلینگ در بالاترین نقطه بر روی حلقه فولادی Master link که به شکل های بیضی، دایره و گلابی تولید می شود به هم می رسند.

روش های تولید اسلینگ های سیم بکسل

اسلینگ سیم بکسل که برای کاربری لیفتینگ مورد استفاده قرار می گیرد اغلب از ساختار های 6 استرندی تولید می شود. دو ساختار بسیار پر کاربرد در تولید اسلینگ سیم بکسل عبارتند از ساختار 6X36 که دارای بافت نوع واینگتون است و ساختار 6X37 که دارای بافت نوع استاندارد می باشد. البته برای اتصال بر روی تاور کرین ها از اسلینگ های سیم بکسل نتاب استفاده می شود که تعداد بالایی استرند دارند. روش های متنوعی برای تولید اسلینگ های سیم بکسلی در صنایع بکار گرفته می شود که بصورت مستقیم بر روی قیمت اسلینگ سیم بکسل نیز تاثیر می گذارند.

  1. پرس سیم بکسل معمول ترین، سریع ترین و جزو کم هزینه ترین روش های تولید اسلینگ سیم بکسل محسوب می شود. در فرایند پرس سیم بکسل از اتصالاتی چون گوشواره که بر روی حلقه ایجاد شده قرار می گیرد تا از سایش سطحی مفتول های سیم بکسل محافظت کند و همچنین بوش هایی که در فرایند پرس فشرده می شوند استفاده می شود.
  2. بافت سیم بکسل از قدیمی ترین روش ها، دشوار ترین و زمان بر ترین روش ها برای ایجاد اسلینگ های سیم بکسل محسوب می شود که در سایز های بالاتر به سبب افزایش قطر مفتول ها با سختی زیادی هوراه است. امروزه اغلب پس از بافت اسلینگ سیم بکسل فرایند پرس نیز بر روی آن صورت می پذیرد.
  3. سوکت زنی سیم بکسل که در واقع منجر به تولید اسلینگ هایی با قابلیت کششی بسیار بالا است از روش های عمومی دیگر تولید اسلینگ های سیم بکسلی است. در روش سوکت زنی از وایر لاک که نوعی چسب مخصوص است برای جلوگیری از حرکت گره در داخل سوکت استفاده می شود.

فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت اسلینگ سیم بکسل

بدون تردید سایز سیم بکسل از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت سیم بکسل ها محسوب می شود چرا که سایز بالاتر نیاز به استفاده از متریال بیشتر را نیز بوجود می آورد. علاوه بر سایز روش تولید اسلینگ سیم بکسل نیز بر قیمت آن تاثیر می گذارد که در این میان سوکت زنی دو سر سیم بکسل با بیشترین هزینه همراه است و فرایند پرس در صورتیکه بدون بافت اولیه صورت پذیرد کمترین قیمت را دارد.

علاوه بر موارد یاد شده با توجه به حساسیت کاربری اسلینگ های سیم بکسل اغلب پس از تولید نیاز به تست و ارائه سرتیفیکت برای تک تک رشته ها وجود دارد که از عوامل مهم تاثیر گذار بر قیمت اسلینگ سیم بکسل محسوب می شود. تست سیم بکسل برای ارائه سرتیفیکت می تواند در دو بخش آنالیز مربوط به ترکیبات شیمیایی بکار گرفته شده در تولید سیم بکسل و تست کشش بین دو فک که مربوط به تعیین مقاومت کششی و تنسایل سیم بکسل است صورت پذیرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.