تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

تصویر روز

آخرین اخبار

    
عمل موفقیت آمیز جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان کوثر سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
عمل خارج کردن تومور مغزی یک خانم 37 ساله در بیمارستان کوثر سمنان که بیش از 10 ساعت زمان برد، با موفقیت انجام شد.

به گزارش مرآت، چهارشنبه 12 دی ماه 97 یکی از پیچیده ترین جراحی های مغز و اعصاب برای نخستین بار با موفقیت در مرکز آموزشی درمانی کوثر سمنان انجام شد.

نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اعلام این خبر گفت: این عمل جراحی که به همت دکتر سعید سعیدی نیا جراح مغز و اعصاب و همیاری اعضای تیم جراحی انجام شد، از مشکل ترین و پیچیده ترین عمل های جراحی اعصاب محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه این عمل جراحی بر روی خانم 37 ساله به مدت 10 ساعت و نیم با موفقیت انجام شد، اضافه کرد: تومور نورینومای آکوستیکCP angle tumor از سر بیمار خارج شد.

دانایی ادامه داد: پس از اتمام کار تیم جراحی، بیمار با حال عمومی مناسب از اتاق عمل به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد.

وی گفت: این تومور که زوج های عصبی پنج تا هشت این بیمار را درگیر کرده بود، در ناحیه نزدیک بصل النخاع قرار داشت.

رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان سمنان با اشاره به اینکه دکتر بابک حسین زاده متخصص بیهوشیِ این جراحی مهم بود، بیان کرد: اهمیت این تومور به خاطر موقعیت تومور است که زیر عصب شنوایی و عصب صورت یعنی زوج هفت و هشت، در این تومور گرفتار است. 

وی با بیان اینکه منشا تومور عصب ستیبولار از کانال گوش داخلی است، اضافه کرد: تومور ستیبولار به تدریج در ناحیه زاویه مخچه و ساقه مغز بیمار رشد می کند.

دانایی اضافه کرد: در مواردی که این تومور بسیار بزرگ باشد، با چسبندگی به ساقه مغزی می تواند عوارض حرکتی و حتی هیدروسفالی شامل افزایش مایع مغزی نخاعی را به دنبال داشته باشد.

نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان سمنان در پیامی از دکتر سعیدی نیا و تمامی دست اندرکاران این عمل جراحی تشکر و قدردانی کرد.

لازم به ذکر است دکتر بابک حسین زاده به عنوان متخصص بیهوشی، مژگان افتخارپور مسول اتاق عمل و آقایان رضوی و مروت نشان کارشناس هوشبری، امینیان، محمدی، رستمیان و خانم آلبویه به عنوان کارشناسان اتاق عمل در این عمل جراحی همكاري داشتند.

انتهای پیام/ن

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.